Gemeenteloket in buurtsupermarkt ZEEUWS-VLAANDEREN Italiaanse haute couture om van te smullen Gebouw scouting Axel uit de as herrezen Zoetwatervissen Interesse in huur lege klaslokalen MAANDAG 24 september 2012 13 Zeeland kiest voor drie kernsporten 16 en 17 :i <s i Fracties Hulst willen service aan burgers in Kloosterzande verbeteren en uitbreiden door Sheila van Dooirsselaer KLOOSTERZANDE - De gemeente raad van Hulst wil dat burgemees ter en wethouders de mogelijk heid onderzoeken om het gemeen teloket in Kloosterzande te verhui zen van het gemeentekantoor naar de buurtsuper. Insteek is het aan bod van diensten aan de burgers te vergroten en tegelijkertijd de kosten te verlagen. Het loket in Kloosterzande is nog 6S^£iSBfaS£SaaKSiSS5 een erfenis van de laatste gemeen telijke herindeling. Om die pijn te. verzachten, behield Kloosterzande haar servicebalie voor het aanvra gen van bijvoorbeeld rijbewijzen en paspoorten. Het aangeboden aantal diensten nam in de loop der jaren af, het aantal bezoekers navenant, tot ongeveer zeven per dag. De doelstelling van het loket; diensten dicht bij de burger aanbie den en zo de leefbaarheid van Kloosterzande bevorderen, staat onder druk en als het zo doorgaat dreigt sluiting of de kosten rijzen de pan uit. Om het tij te keren, komt de frac tie van Groot Hontenisse met een oplossing; het aanbieden van ge meentelijke diensten in de plaatse lijke supermarkt. Het aanbod aan diensten moet dan wel worden uit gebreid met bijvoorbeeld voorlich ting op het gebied van sociale dienstverlening en hulp bij digita le dienstverlening. De supermarkt manager heeft wel oren naar deze constructie. Het initiatiefvoorstel van Groot Hontenisse wordt van harte ge steund door het CDA, de WD, Lijst Van Eek en de PvdA. Ook de SP ging akkoord, maar niet zonder het college eraan te herinneren dat het coalitieprogramma rept over een eigen onderzoek van het colle ge naar de toekomst van de service balie in Kloosterzande. Dat onder zoek kwam er nooit. Algemeen Be lang Groot Hulst schoot het initia tiefvoorstel af omdat ze de vesti ging in een supermarkt niét ziet zitten. „Breng het loket onder in de bibliotheek van Kloosterzande! Die moet immers dicht. Door de servicebalie daar onder te brengen, sla je twee vliegen in één klap." Het initiatiefvoorstel kon ook niet op steun van Progressief Hulst re kenen. Zij willen deze constructie voor alle kernen laten onderzoe ken en dat zag de rest niet zitten. door Wilma Valk SLUIS - Alles en iedereen was zater dag uit de kast gehaald om het Fas hion- en Lifestyle Event in Sluis tot êen succes te maken. En een succes was het. Een twee kilometer lange rode lo per kronkelde door het centrum van de stad. Hierop liepen, (naast nogal wat hoogstverbaasde Bel gen...), modellen, personeel, klan ten, vrienden en familie van veer tig mode-, kappers- schoen- en al lerlei andere winkels uit Sluis te pa raderen in prachtige kledij aange vuld met de nodige accessoires. De modellen werden gepresen teerd door 'ladyspeaker' Mariëlle Bastiaansen, presentatrice van life- styleprogramma's op RTL4 die het event verder aan elkaar praatte. De creaties van Italiaanse traiteur II Rovigo waren de eyecathers. De zussen Amy en Lizzy de Witte droegen zelfgemaakte jurken van diverse soorten pasta. Een presta tie van formaat, want de sleep van lasagnabladen alleen al woog zes kilo. Daarmee zijn de jurken niet zo heel geschikt om mee op een terras te zitten. Dat deden wel de vele bezoekers van het-event en die zaten allemaal front row, ofte wel op de eerste rij. Onder de vele modellen werden vaak bekenden herkend. Er werd veel geroepen en gezwaaid en soms werd verbaasd gereageerd op wie er zo allemaal over die rode lo per liepen. Want wie heel goed oplette, zag onder andere musicalster Maike Boerdam samen met haar moeder Alma voorbijlopen. WESTDORPE - De beste sportvissers uit Nederland streken afgelopen weekeinde neer langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen voor de fmale van de nationale Topcompe- titie Zoetwatervissen. Ingeborg Au- denaerd uit Terneuzen, voormalig wereldkampioen zoetwatervissen, slaagde er niet in een podiumplek te bemachtigen in het eindklasse ment. Zaterdag deed ze wel goede zaken in het dagklassement. Met 1140 gram werd ze tweede. Lizzy (voorgrond) en Amy showen een jurk, gemaakt van verschillende Italiaanse pastasoorten. De creaties wegen als lood (de sleep van lasagnebladeren alleen al weegt zes kilo). De jurken gaan niet de pan in, maar komen een tijdje te hangen bij traiteur II Rovigo in Sluis. foto Peter Nicolai AXEL - Het nieuwe gebouw van scouting Axel wordt zaterdag 29 september officieel geopend. Ruim honderd sponsors maakten de herbouw van het gebouw moge lijk, nadat het begin 2010 door brandstichting werd verwoest. Ook de Axelse bevolking hielp mee door met allerlei acties geld bij elkaar te sprokkelen. Om ieder een te bedanken is het zaterdag van 14.30 tot 16.00 uur open huis en worden rondleidingen gegeven. Ook zijn er activiteiten voor kinde ren en is er een doorlopende foto tentoonstelling. door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst heeft wellicht een manier gevonden om af te rekenen met leegstand van klaslokalen en ze tegelijkertijd te gelde te maken: verhuur aan der den. In basisschool De Moer- schans in Hulst en Sint Bernardus in Clinge staan al geruime tijd klas lokalen leeg. Met dalende leerling prognoses in het verschiet, zal het aantal lege klassen alleen maar toe nemen, zo is de verwachting. Bij de gemeente Hulst hebben zich volgens wethouder Frank van Driessche (onderwijs) partijen ge meld die de leeggekomen klasloka len in Hulst en Clinge wel zouden willen huren. Omdat de gesprekken hierover nog in volle gang zijn, wil Van Driessche momenteel nog niet kwijt wie deze geïnteresseerden zijn of in welke branche zij werk zaam zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69