Arnemuiden houdt de schade beperkt 381 sport Van Sabben laat zich kaas van het brood eten Robur toont veerkracht in wedstrijd tegen NSV Slechte dag crosser Guido Boone Cees Rijk geëerd voor vijftig jaar Samenspel Westerweele en Alders winnen schaaktoernooi Tovaal heeft eerste zege te pakken maandag 24 september 2012 Tafeltennissers pakken drie punten tegen kampioenskandidaat door Lucien Roelandt NISSE - Enorme deelname, fascine rende gevechten om de oranje ere- linten, spektakel en telkens keren de kansen zorgden zaterdag in het concours van de Weelruiters in Nis- se voor een boeiende afsluiting van het jumping outdoorseizoen 2012. Het was een wedstrijd waarin de Zeeuwse amazones zich niet onbe tuigd lieten. Met een foutloze barragerit in 37,96 seconden gaf Cristiaan van de Pias- se uit Yerseke met Querlybet Hero-dochter Delta Mossel Celine als eerste van de zestig deelnemers zijn visitekaartje af. Het antwoord in deze klasse L kwam al snel van de amazones van de thuisclub. Met een tijd van 35,87 bewees Kim Hui- ge met de Indoctro-dochter Nadi- ne P dat het sneller kon. In een bloedstollende rit vloog Monique van Sabben vervolgens met Quinar Z-afstammeling Queen in 35,04 naar de finish. Als voorlaatste starter ging Wilma Stouten met Stoutens Tamara met het mes tussen de tanden op jacht naar de zege. De inwoonster van door Jos van Belzen MIDDELBURG - Robur boekte in de vijfde klasse A van het zondagvoet bal zijn eerste zege. De Goese ploeg kwam met 2-0 achter, maar won nog met 2-3. Renesse-Hansweertse Boys 4-3: Hansweertse Boys-coach Richard van Baaien was ondanks de vierde nederlaag tevreden. „We hebben veel werklust laten zien. Jammer dat dit ons niet meer opleverde." Het was zijn ploeg die na twintig minuten via Kevin Beenhakker op voorsprong kwam: 0-1. Fabian Oost vogels maakte nog voor rust gelijk, waarna dezelfde speler in de twee de helft ook de 2-1 op het bord bracht De Boys kwamen terug tot 2-2 door Michel Kik, waarna Erwin Wandel Renesse opnieuw op voor sprong bracht Tien minuten voor het einde leek de buit binnen na de 4-2 van Vincent Goedegebuure, maar Davy Helmers bracht met de 4-3 nog kort de spanning terug in de wedstrijd. NSV-Robur 2-3: Halverwege de eer ste helft kopte Joost van Tiggelen de 1-0 binnen, waarna Ronnie Ker- stens kort na rust de voorsprong verdubbelde: 2-0. Enkele minuten later werd de derde treffer van de thuisploeg om onduidelijke rede nen afgekeurd, waarna Moessa uit de daaropvolgende tegenaanval de DORDRECHT - De rugbyers van der deklasser Tovaal boekten zondag middag in Dordrecht de eerste sei zoenszege. Emma werd na een 0-14-ruststand met 5-26 versla gen. Maarten Buijs zorgde in de tiende minuut voor de eerste try. Lars Colpaert (2x) en Koen Spaas volg- Serooskerke kwam met de Fer- ro-dochter echter één honderdste tekort Daarmee leek het voor Van Sabben een gelopen koers. Maar het laatste woord was aan Ellen Bri quet met de ruin Mazzel. Als een raket vloog de amazone uit Vogel waarde met de Holland's Golden Boy-zoon in 34,77 naar de felbe- vochten overwinning. „Met Ellen Briquet achter je moet je je niet te snel rijk rekenen",*zei Van Sabben. In de klasse M mocht Van Sabben zich wél rijk rekenen. Cindy Per- daen uit Sas van Gent stak met de Vancouver-dochter Baranes den Haan met een foutloze barragerit in 38,83 meteen de lont in het kruit vat. Als voorlaatste starter nestelde Van Sabben zich met de Par- co-zoon VS Calypso met 37,86 aan de leiding. Maar evenals in L leek het voor de amazone uit 's-Heer Arendskerke mis te gaan. Laatste starter Joyce de Koeyer ging met de ruin Living Vulcano als een torna do over de zeven hindemissen. De Yersekse was met 36,61 duidelijk de snelste, maar op de laatste hinder nis haalde de Living Legend-zoon een paal naar de bodem. 2-1 aantekende. Halverwege de tweede helft maakte Rick van der Gaag gelijk (2-2), waarna Moessa met zijn tweede treffer in de slotfa se zijn ploeg de eerste overwinning van dit seizoen bezorgde. Volharding-Vivoo 0-6: In de eer ste helft kon Volharding redelijk partij bieden. Gevaar wist de ploeg echter ook niet te stichten, omdat het niet lukte om de bal bij de spit sen te krijgen. Toen het dan ook na tien minuten in de tweede helft 0-2 werd, boog het elftal uit Ove- zande het hoofd. Odio-Vosmeer 2-1: De thuisploeg ging met opportunistisch spel op zoek naar de openingstreffer, maar moest alert blijven op een uitval van Vosmeer. Voor rust wist Vos meer-doelman Sam Douw de nul te houden, zodat de bezoekers in de 58e minuut via Joshua van Willi gen brutaal de leiding namen tegen de koploper in deze Idasse. Een kwartier voor tijd werd het echter gelijk, waarna Odio kort voor tijd profiteerde van een dekkingsfout bij de gasten. Vijfde klasse A. Kwadendamme-Groede 0-1: In de gelijkopgaande wedstrijd kregen beide ploegen over en weer kan sen, maar echt ontbranden deed het duel geen moment David Al- mekinders werd matchwinnaar na mens Groede. den zijn voorbeeld. Ray Black burn benutte drie conversions. In de eerste klasse kwam Oemoe- menoe opnieuw simpel aan de volle winst. Het Amsterdamse AAC kon in de scrum geen eerste rij op de been brengen, waarna de Middelburgers een reglementaire 30-0-overwinning claimden. In de eerste divisie snoepten de tafeltennissers van Arnemuiden drie punten af van kampioens kandidaat Pecos uit Oegstgeest. In Monster leed SAR uit Kloos- terzande in de tweede divisie een onverwacht grote nederlaag tegen Smash; 8-2. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De 3-7-nederlaag van Arnemuiden kwam tot stand door overwinningen van Riny Kas- se en Jan-Henk Bomhof op René Waterrreus en een overwinning in het dubbelspel van Kasse en Jeroen de Heide op Tony Nader en oud TTC Middelburg-speler Tan Anran. Bomhof keek in zijn wedstrijden tegen Anran en Nader tegen een 0-2-achterstand aan maar knokte zich in beide wedstrijden goed te rug tot een vijfde game. Beide wed strijden gingen toch nog nipt verlo ren. Jeroen de Heide was tevreden met drie punten. „Al had er misschien een puntje meer in gezeten gezien de twee nipte nederlagen van Jan-Henk." Volgens de Heide zal er volgende week tegen concur rent Herwaarden gewonnen moe ten worden. „Als we mee willen doen in de strijd om behoud zullen we vol- door Herman Heuvink RILLAND - Roy Gijsel uit Heikant bij de MX 1 en Mark Boot uit Burgh-Haamstede in de klasse MX 2 4-takten waren de winnaars in de sterkste klassen bij de derde wedstrijd om het Open ZK bij Ril land. Verrassend ging het toe bij de MX 2 2-takten. Favoriet Guido Boone uit Oost-Souburg moest liefst drie rijders voor laten gaan. De twee door Fred Rabout ■S-HEERENHOEK - De kampioenen- dag van het Samenspel West-Zuid-Beveland die zaterdag in het clubgebouw van PV de Vriendenkring in 's Heerenhoek werd gehouden, was anders dan anders. Immers, wethouder Conny Mier- mans van de gemeente Borsele was ook naar de Emmastraat geko men. Compleet met tas met in houd. Die inhoud werd later prijs gegeven. Een oorkonde en een zil veren speld van het NPO, de Ne derlandse duivensportbond, zaten erin. Jan Henk Bomhof gende week moeten winnen en ik denk ook wel dat dat mogelijk is." In de tweede divisie had het man- nenteam van SAR een moeilijke middag in Monster, wat leidde tot een 8-2-nederlaag tegen het plaat selijke Smash. „Er zat niet meer in, vorig seizoen verloren ook al dik van deze tegen stander", aldus Johan 't Hooft, 't eerdere wedstrijden wist de jonge Yamaha-coureur probleemloos te winnen. Nu was niet alleen dag winnaar Kevin van der Borst uit Etten-Leur hem de baas, maar ook Jamie Lucas en Lukas de Ruiter. Ook bij de 85CC grote wielen was er een verrassing. Carsten Goede- gebure ging in de eerste manche in de fout en kwam slechts als vier de over de streep. Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke profiteerde. Winst in de eerste Ze waren bestemd voor Cees Rijk uit Lewedorp, die het zilver op de revers kreeg en de oorkonde uitge reikt. Daarmee werd herdacht dat de zeventigjarige Cees vijftig jaar geleden aan de wieg stond van het Samenspel West-Zuid-Beveland. Nog steeds is hij de voorzitter van dit Samenspel. Het doorstond alle reorganisaties die in de Zeeuwse duivensport de afgelopen halve eeuw plaatsvonden. Wethouder Miermans liet een to taal verraste voorzitter achter, waarna het Samenspel traditiege trouw aan hun prijsuitreiking en feestavond van het seizoen 2012 be gon. Hooft won zelf een wedstrijd. Met 13-11 in de vijfde game werd San- der Kuijvenhoven verslagen en ook Dennis Verdurmen wist hem te verslaan. Simone de Klerk had een mindere middag en kon niet tot een over winning komen. TTC Middelburg leed in de derde divisie een kleine 4-6-nederlaag te gen De Treffers. In Roelofarends- veen was Sören de Witte goed voor twee overwinningen, op Ba- sim al Hussainy en Lars van Eg- mond. Riko van Veen bleek een onneembare horde. Thomas Groe- newoud wist Al Hussainy op een nederlaag te trakteren. Emiel de Rijke kwam niet tot een overwin ning. Tegen Al Hussainy kon hij een 9-7-voorsprong in de vijfde ga me niet omzetten in een winstpar tij. In het jeugd landelijk B boekte het eerste team van TTC Middelbug een keurige overwinning op Falco uit Valkenburg. Jordin Heijens bleef ongeslagen. Julian Flamman en Mathijs Claus versloegen Guy Habets en Maurice Thijssen. Ze moesten beiden hun meerdere er kennen in Vienna Pasmans. TTC Middelburg 2 verloor in het landelijk C met 4-6 van Steeds Ho ger. In Den Haag was Patrick Jans sen goed voor twee overwinnin gen. Yolinda Davidse en Levi Cal- jouw wonnen van Pepijn van der Hoeven. manche en tweede in de tweede manche achter Goedegebure wa ren voldoende voor de dagwinst. Bij de veteranen werd Tjaco Lucas in beide manches de winnaar. Erik van der Wekken werd twee de, Stephan Schrik derde. -Jonah Pijnen uit Arnemuiden bleef ongeslagen in de klasse 65CC kleine wielen. Jarno Acke werd twee keer tweede. Bij de 65CC gro te wielen won Mack Bouwense uit Gouda beide manches. MIDDELBURG - Henrik Westerweele en Roeland Alders hebben het tweetallen, Tweekroegenschaak- toernooi in Middelburg op hun naam geschreven. Met 26 punten bleef het tweetal de concurrenten de baas in de ca fés Dinges en 't Geintje. Tweede werd het duo Michael Wise/Raymond van de Ven, voor Johan de Wolf en Martin de Bock. Eindstand: 1Henrik Westerweele/ Roeland Alders 26, 2. Michael Wise/Raymond van de Ven 23, 3. Johan de Wolf/Martin de Bock 21, 4. Tom van Gemert/Marie-José Diender-Van Gemert 6, 5. Jaap de Jonge-Bart Wil- lems 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68