Terneuzen rolt rode loper uit voor 't Zand Riante voorsprong Stavenisse Patrijzen walst na verdwijnt als sneeuw voor de zon rust over RIA heen maandag 24 september 2012 MIDDELBURG - Terneuzen ging vreselijk op de pijnbank in de tweede klasse van het zondagvoet bal. De Zeeuws-Vlaamse koploper verloor met liefst 7-2 van SC 't Zand. RCS won met 3-2 van Sar- to. SC 't Zand-Temeuzen 7-2: De thuisploeg vierde zondag het vijf tigjarig bestaan en Terneuzen leek volop te willen meewerken aan het feest. „Wij hebben de rode lo per voor hen uitgerold", aldus Ter- neuzen-trainer Alexander van Keulen, die met afschuw zag hoe zijn ploeg al na twaalf miftuten te gen een 3-0-achterstand aankeek. De thuisploeg bleef verder gaan met bijna het maximale rende ment uit de kansen te halen en stond zodoende na een uur com fortabel op 5-0. Can Kiran scoor de nog wel tegen (5-1), evenals kort voor tijd Bert den Hamer (7-2). RCS-Sarto 3-2: In een wedstrijd waarin de ploegen aan elkaar ge waagd waren opende Davy Ernest de score: 1-0. De bezoekers kwamen tien minuten voor rust toch langszij. Een goede start van de Soubur gers in de tweede helft leverde hen opnieuw een voorsprong op. Len Eversdijk schoot raak uit een steekpass van Alwin van Ham. De Brabanders toonden echter veer kracht en kwamen in de 65 e mi nuut langszij: 2-2. Met nog ruim tien minuten te gaan werd Geral- di Geerman matchwinnaar voor de Souburgers. Vanaf de linker kant speelde hij eerst zijn tegen stander uit om vervolgens ook de doelman te passeren. Aardenburg-WSC 3-3 (0-0). Jaimie Pennings 0-1, Niek van Sprundel 1-1, Onur Ulusan 1 -2, Steven de Croock 2-2, Roel Duquesnoy 2-3, Dwight van Hulle 3-3. Axel-BSC 0-2 (0-0). door Jos van Belzen door KSaas Verspoor MIDDELBURG - Smerdiek won zater dag in de vierde klasse B met 3-1 van Kogelvangers en steeg op de ranglijst naar een gedeelde vijfde plaats. SPS ging met 3-1 onderuit bij Halsteren en Stavenisse maak te het nog bonter door thuis een 3-0-voorsprong te verspelen en met 4-3 te verliezen van Chrislan- dia. Smerdiek-Kogelvangers 3-1: Ko gelvangers voetbalde sterk, maar Smerdiek beet zich vast in de te genstander en legde ook goed voetbal op de mat. Na zestien mi nuten leidde voorbereidend werk van Dennis Moerland en Andreas Yroegop tot de 1-0 van Stefan Lindhout. Daarna zorgde vooral Smerdiek-doelman Alex Stoutjes- dijk er voor dat verdere treffers uit bleven. Uit een vrije trap van Vroegop schoot Lindhout, na een dubbele wissel aan Smerdiek-kant, net na de 65e minuut de 2-0 binnen. In valler Dennis Polderman maakte even later op aangeven van Lean- der Vroegop er 3-0 van. Daan Oud hof zorgde met een afstandsschot in de 77e minuut nog wel voor de 3-1, maar de zege van Smerdiek kwam niet meer in gevaar. Stavenisse-Chrislandia 3-4: Bart-Jan Prins opende de score en door doelpunten van Jos van der Jagt en Daan Ponsteen werd het 3-0 voor de ploeg van trainer Jaap Knop. Daarna gaf de thuisploeg het duel volledig uit handen. Voor rust zorgde Marco Polak met twee goals al voor de aansluiting. Arjan Nouwen tekende in de tweede helft voor de gelijkmaker. Met zijn derde goal van de mid dag besliste Polak de. wedstrijd daarna in het voordeel van de be zoekers. Halsteren-SPS 3-1: De eerste helft was niet noemenswaardig en alle goals vielen na rust. Bas Verschu ren bezorgde SPS een 1-0-achter- stand, maar Leonard Quist profi teerde van een fout in de defensie van Halsteren en bracht SPS weer langszij. In het laatste kwartier van de wedstrijd maakte Halste ren toch het verschil. Uit een vrije trap maakte Verschuren de 2-1 en Alwin de Nijs kopte de thuisploeg daarna met de 3-1 in veilige ha ven. Alliance-ZSC'62 3-7 (1-5). Jos Erades 0-1 en 1-4, Yoeri de Voogd 0-2, Nicky van der Velden 1-3 en 1-5, Mike de Voogd 1-6, Erik de Vrieze 2-7. Brouwershaven-SKNWK 0-7 (0-3). Martijn Backx 0-1, 0-2, 0-3, 0-5, 0-7, Robbert Uijl 0-4, Robert Padmos 0-6. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De vierde speelron de in de vierde klasse A van het zondagvoetbal leverde liefst 29 tref fers op. Zeven daarvan vielen bij Patrijzen-RlA W (6-1). Luctor'88 kwam niet verder dan een 1-1-ge- lijkspel bij Hulsterloo. Patrijzen-RIA W 6-1: Vooral in het eerste halfuur lag een grote uit slag niet in de lijn der verwach ting, want er gebeurde weinig voor de beide doelen. Pas in de 33e minuut opende Jordy den Toon der de score namens de thuisploeg (1-0). Op slag van rust maakte Jor dy van Breemen gelijk. Een in de tweede helft sterk gestart Patrijzen liep na de 2-1 van Edwin Capello binnen zes minuten uit naar 4-1 via Boban Martinovic en Perry Bek. De bezoekers wisten zich hierdoor verslagen. Invaller Ray-. mond Rovers bepaalde met twee treffers in de slotfase de eindstand op 6-1 voor de ploeg uit 's-Heeren- hoek. Hulsterloo-Luctor'88 1-1: Nadat Roy van Leeuwen al in de tiende minuut de score had geopend (0-1), kreeg Eric Goosens een goe de kans om nog voor rust gelijk te maken. Zijn inzet ging echter net over het doel. Aan de andere kant voorkwam doelman Jelle van Dam me met een prima redding dat de Bevelanders verder afstand na men. Na rust maakte Robbert van Dries- sche na lang blessureleed, zijn ren tree in de basis van Hulsterloo. De thuisploeg nam het initiatief en na een kwartier maakte Remy van Ite- gem op aangeven van Van Dries- sche gelijk. Ook hierna bleven de beste mogelijkheden voor Hulster- loo,.. k 1 v>d L> si

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63