Tholense Boys komt terug van achterstand Bolle beslist topper in Wemeldings voordeel Nieuwdorp heeft na vier rondes al vijf punten voorsprong 321 GPC Vlissingen doet zichzelf tekort SSV'65 verslikt zich maandag 24 september 2012 door Robin Hameiink MIDDELBURG - De voetballers van Wemeldinge hebben hun ongesla gen status in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal be houden. Ze wonnen de topper te gen Kruiningen met 1-2..Pieter Bol le werd in de slotfase matchwin naar. Kruiningen-Wemeldinge 1-2: De gelijkopgaande wedstrijd tussen de nummer één en twee werd be slist in de laatste minuut. Het spel was aantrekkelijk voor het publiek en Jan Warbout zorgde voor de 0-1. Tien minuten voor tijd knalde Wouter Veerhoek de gelijkmaker in het vijandige doel. Het leek uit -te draaien op een 1-1-gelijkspel, maar daar dacht Pieter Bolle an ders over. Waarde-Wolfaartsdijke 6-1: Ja- wid Samiky opende de score voor Waarde, maar Tom Kloet zorgde voor de 1-1. Miro Monteiro zorgde voor een 2-1-ruststand. Wolfaarts- dijk verdedigde bij vlagen drama tisch en Waarde kon simpel uitlo pen naar 6-1. Samiky maakte de 3-1 en de 4-1, 5-1 en 6-1 kwamen op naam van Monteiro. Walcheren-Lewedorpse Boys 2-0: De thuisploeg was heer en meester en boekte een simpele overwinning. De ploeg van trainer Marco Schroevers liet het na om een grote score neer te zetten. Aan voerder Mark van der Eijk opende de score en Justin Schiewold was de maker van de 2-0. Lewedorpse Boys slaagde erin om geen enkele kans te creëren. Hoedekenskerke-SVD 2-0: Het was een matige wedstrijd van bei de kanten, maar de thuisploeg was een maatje te groot voor SVD. Jer- mo Stoel mikte na een kwartier de 1-0 in het doel van SVD. Hoede- kenskerke liet veel kansen onbe nut en alleen Stoel slaagde erin om nog een doelpunt te maken. Borssele-Vlissingen 1-4: Het eer ste kwartier verliep dramatisch voor Borssele. De thuisploeg werd pas wakker toen het al 0-4 stond. Khalid Saiboua kopte de 0-1 bin nen en Sigman Marden verdubbel de de marge. Na vijftien minuten hadden Saiboua en Marden ook hun tweede al in het netje liggen. Danny Gilde redde de eer voor Borssele. In de tweede helft ge beurde er vrijwel niets meer. Bevelanders-Colijnsplaatse Boys 1-1: De Noord-Bevelandse derby kwam pas laat op gang. Halverwe ge de tweede helft opende Maar ten Filius de score voor de thuis ploeg. Tien minuten voor tijd kreeg 'Colijn' een strafschop en die benutte Sander Sallet. Overtuigende zeges Yerseke en Krabbendijke door Robin Hameiink door Robin Hamelink MIDDELBURG - Nieuwdorp zette zaterdag de zegereeks voort De voetbalploeg won ook het vierde duel in de derde klasse A. De vier eerste achtervolgers, waaronder 's-Heer Arendskerke, staan al op vijf punten achterstand. Nieuwdorp-Kapelle 4-2: Nieuw dorp was de betere ploeg, maar Ka- pelle voetbalde goed mee. Al na vijf minuten opende Janick van As de score: 1-0. Meteen na rust mik te Salim Sandee knap de 1-1 in het doel. Een goede actie van Van As betekende de 2-1. Ferhan Topal krulde knap de 3-1 in de kruising, waarna Marco den Deurwaarder met een strak schot de spanning terug in de wedstrijd bracht. Mark Nieuwenhuijzen zorgde voor de verlossende 4-2. Apollo'69-AZW 3-1: Jeffrey Ot- ten opende snel de score voor Apollo'69. De thuisploeg werkte zich een slag in de rondte en kwam geheel verdiend op 2-0, dankzij een treffer van Robin Kor- suize. Door twee gloriemomenten van Apollo-goalie Edgard Verhage bleef het 2-0. Hij stopte straf schoppen van de AZW-spelers Niek de Meijer en Michael Mol. Uit een counter schoot Otten zijn ploeg naar 3-0 en toen was men zeker van de eerste seizoenszege. De 3-1 was nog van Darius Cyr- roes. 's-Heer Arendskerke-Domburg 3-2: In een tijdsbestek van vijf mi nuten liep Arendskerke uit naar een 3-0-voorsprong. Dennis op't Hof kopte de 1-0 binnen en Pieter Adema kon uit een strafschop voor 2-0 zorgen. Michiel Provoost van Domburg haalde een doorge broken tegenstander neer en kon vertrekken. Gijs van Koeveringe mikte de 3-0 in het doel. In de tweede helft drukte Dom burg door en dat leidde tot de 3-1 van Martijn Minderhoud uit een strafschop. Domburg moest verder met negen man na de tweede gele kaart van Rick van der Driest. Mi- cha Bernard maakte nog 3-2, maar daar bleef het bij. MZVC-De Meeuwen 1-5 (0-3). Mar tijn de Vries (eigen doelpunt) 0-1. Mar tijn Houterman 0-2, 0-4 en 0-5, Wil lem-Jan Roelse 0-3 err Patrick Joossens (strafschop) 1-5. Spui-Nieuwland 1-5 (0-1). Hans Kol- beek (eigen doelpunt) 0-1, Remco Ha melink 1-1, Richard Jacobs (strafschop) 1 -2 en 1 -3, Joey van Belzen 1 -4 en Yo- rick Koekkoek (eigen doelpunt) 1 -5. De Noormannen-DFS 0-0. MIDDELBURG - Tholense Boys staat na de vierde wedstrijddag in de derde klasse B van het zaterdag voetbal samen met De Fendert aan kop. Beide teams hebben acht punten. De Thoolse equipe pakte ternauwernood een punt tegen Beek Vooruit (3-3). Yerseke boek te de tweede seizoenszege en Krabbendijke was MZCYi de baas. Tholense Boys-Beek Vooruit 3-3: De thuisploeg had in de eer ste helft een overwicht, maar keek toch bij rust tegen een 2-0-achter- stand aan. Peter Remie en Etien- ne Simon waren de doelpunten makers. Direct na rust verkleinde Auke Bovenberg het verschil. Pier re van Hooijdonk maakte op ka rakteristieke wijze - uit een vrije trap - de 1-3. Niels Hopmans bracht het verschil terug tot 2-3 en dik in blessuretijd zorgde Fred dy Simons terecht voor de 3-3-eindstand. Rillandia-WHS 1-3: WHS was ne gentig minuten lang de bovenlig gende partij. Arvin de Witte bracht zijn ploeg op 0-1. Tien mi nuten na rust zorgde Lauran Roe land voor de gelijkmaker. Rillan- dia kreeg een dikke kans op de 2-1, maar uit een counter scoorde opnieuw De Witte. Patrick van Schetsen bepaalde de eindstand op 1-3. De Fendert-Noad'67 2-2: Colin Schilpoord opende na drie minu ten de score voor de thuisploeg. Noad'67 kwam langzij dankzij een doelpunt van Dennis Kot. De Fliplanders kwamen zelfs op voor sprong door een treffer van Jeroen Verwijs. Schilperoord zorg de voor de 2-2. De Fendert rook hierna bloed, maar Noad-goalie Stephan van der Peet hield zijn ploeg op de been. Seolto-Yerseke 0-2: Al na vier mi nuten kwam Yerseke op 0-1 door een doelpunt van Bernie Steketee. Acht minuten later tilde Jari Chris- tiaanse de stand naar 0-2. De be zoekers hadden de wedstrijd in handen en lieten het na om ver der uit te lopen. Seolto probeerde het wel, maar slaagde er niet in om te scoren. Krabbendijke-MZC'11 3-1: Het was een verdiende overwinning voor Krabbendijke. De ploeg kwam al in de zevende minuut op voorsprong. Ricardo Koster profiteerde van knullig balverlies van Lennart Wesdorp en schoot in de verste hoek raak: 1-0. In het vervolg eiste Elco Jansen al le aandacht voor zich op. In de 26e minuut kopte hij op de lat en na een half uur zorgde hij voor de 2-0. Marc van de Hart zette voor en Jansen volleerde de bal op schitterende wijze in het doel. Voor rust hield Van der Linde Jan sen in de 39e minuut nog van de 3-0 af, maar negen minuten na de pauze viel die alsnog. Remon de Jonge verzuimde een duel aan te gaan met Ruud Lagendijk, die de bal bij Jansen bezorgde. Hij krul de de bal in de verre hoek. In de 75e minuut kreeg MZC'11 een strafschop. Kristelijn ging gemak kelijk naar de grond in een duel met Pieter Zandee en Martijn van Grunsven zorgde vanaf de stip voor de 3-1. Rick Bevelander van MZC'11 (rechts) test het shirt van Krabben- dijke-speler Ruud Lagendijk. foto Willem Mieras Roniël Uranie wordt neergelegd door een speler van Altena en krijgt een penalty. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - GPC Vlissingen is er opnieuw niet in geslaagd om de eerste overwinning van het sei zoen te boeken. De Vlissingse eer steklasser leed zaterdag een onfor tuinlijke 1-2-nederlaag tegen Alte na. De nederlaag had de ploeg van Leendert Geelhoed overigens ge heel aan zichzelf te wijten, want door twee defensieve fouten aan de kant van GPC kon het zwak voetballende Altena met drie pun ten vertrekken uit Vlissingen. „We hadden een goede start", zei Geel hoed, maar hij meende dat de Walchenaren door persoonlijke fouten het noodlot over zichzelf af riepen. In de negentiende minuten scoor- dee Alberto Klop in eigen doel: 0-1. Dankzij Arjan van Vuuren was het al snel 1-1. Vroeg in de tweede helft maakte Richard de Laat de winnende. Temeuzense Boys incasseerde de derde nederlaag. De door blessures geplaagde Zeeuws- Vlaamse formatie kwam tot twee keer toe op voorsprong, maar slaagde er niet in om die te behou den. In Aalst werd met 3-2 verlo ren van Roda Boys/Bomme- lerwaard. Johnny de Jaeger (0-1) en Marco Faassen (1-2) zorgden voor de Zeeuws-Vlaamse goals. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E verloor SSV'65 voor de eerste keer van het seizoen. Thuis tegèn Bruse Boys ging het elftal van trai ner Marco Groeneveld met 2-0 on deruit. Heinkenszand verloor voor de vierde keer op rij. SSV'65-Bruse Boys 0-2: Het was een verdiende overwinning voor de bezoekers. In de vierde minuut vloerde SSV-doelman Roy Sallet Robin Meertens en vanaf de straf schopstip zorgde Thomas Groe neveld voor de 0-1. Daarna ont spon zich een echte wedstrijd waarin het er af en toe flink aan toe ging. Voor rust was SSV65 via Thomas Mattheijer nog gevaarlijk. Bij Bru se Boys vielen Gerard Vogel en Jo- han Vroegindeweij met blessures uit en aan SSV-zijde wachtte Matt heijer, Michel de Groote en René Zwamborn hetzelfde lot. Pas in de 94e minuut viel de definitieve be slissing toen Groeneveld opnieuw scoorde. Amemuiden-Heinkenszand 3-1: Een rode kaart voor Jannick Scha- ier en een, op het eerste gezicht, ernstige knieblessure voor Mari- nus Baas overschaduwden de eer ste zege van Arnemuiden. Joab Ventevogel zette de thuisploeg na de pauze op 1-0 en na een schitte rende combinatie met Bastiaan Grootjans tekende Colin van Koe veringe voor de 2-0. Heinkenszand kwam daarna door een treffer van Matthijs van de Dries nog terug in de wedstrijd. Met zijn tweede goal besliste Van Koeveringe het duel. Duiveland-Zwaluwe 0-0. Oostkapelle-Serooskerke 3-2 (1-1). Jeroen Geerse 0-1, Wouter Verduijn 1-1, Arjan Pattenier 2-1 en 3-2, Bas Rooze 2-2. Klundert-VCK 5-0 (3-0). Eric Fuanani 1-0,4-0 en 5-0, Poger Mukoko 2-0 en 3-0. Zaamslag-Dauwendaele 1-2 (1-0). Pe ter Dieleman 1-0, Mart de Kroo 1-1,1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62