Samsom krijgt steun achterban binnenland 15 Foto achtervolgt tiener 'De media' hebben het gedaan, maar welke? ONLINE PUBLIEKE VERKOPING TROOSTWIJK sanme maandag 24 september 2012 'Het is jammer dat andere gemeenten nu moeten leren van Haren, terwijl we al van het buitenland hadden kunnen leren.' Jan Brouwer, hoogleraar Openbare Orde en Veiligheid Haren ruimt op Op Facebook ontstond dit weekein de een tegenbeweging onder de naam 'Project Clean X*. Initiatiefne mers wilden mensen verzamelen om de troep en schade te komen opruimen. Zaterdagochtend waren er al 16.000 'likes'. De gemeente Haren heeft vriendelijk bedankt. Tientallen inwoners van Haren gin gen zaterdag voor dag en dauw de ravage te lijf die de honderden jon geren enkele uren eerder hadden aangericht. Caissières en vakkenvul lers van de geplunderde Albert Heijn meldden zich 's morgens vroeg spontaan om te helpen met het opvegen van de scherven. 9 Een grote X van viooltjes prijkt in het gazon waar de ongeregeldhe den vrijdagavond begonnen. Ouders en kinderen van de ge meente hebben die gezamenlijk ge plant. Het is een statement: het tuig krijgt Haren er niet onder. scanderen in een dorp waar 'nooit wat gebeurt'. Zou het uitgemaakt hebben als de oude media de andere kant op hadden gekeken? Een beetje, mis schien, maar niet veel. Jongeren hebben veelal maling aan die mas samedia. Ze blijven op de hoogte via Twitter eri Facebook, via Whatsapp en nieuwe media als Nu.nl. Nog liever dan zich gieche lend of lallend voor de camera van RTV Noord of een DWDD-jakhals te dringen, filmen ze met hun smartphone elkaar. Als 'de nacht van Haren' ons iets heeft geleerd over media, is het wel dat 'de mobiliserende kracht van social media' - de woorden van de Groningse politiechef Os car Dros - nog groter en grilliger is dan iedereen al dacht. Dat er geen rem op zit, geen knop om het uit te zetten. Het kan alleen maar aan. Moeten we Facebook dan afslui ten, zoals je een straat afzet? Of de toegang beperken tot zestienplus- sgrs, net als bij alcohol? Nadat voet balsupporters jaren geleden via sms afspraken met elkaar op de vuist te gaan in een weiland bij Be verwijk, gaf niemand Nokia of KPN de schuld. Het ligt meer voor de hand nog eens goed te kijken naar de duizenden foto's en film pjes die op internet staan onder 'hashtags' als 'projectxharen'. Goe de kans dat die vertellen wat er misging, en waarom. sociale media. „Die kinderen zijn hier gekomen door Facebook, maar de berichten dat de jongeren niet moesten komen, werden via andere kanalen verspreid." Zowel Brouwer als Van de Sande verwacht dat het eerste Project X- feest in Haren zeker niet het laat ste is. „Als zoiets eenmaal in de mode is, is het niet te stoppen", al dus Van de Sande. „Dit fenomeen zal zich herhalen", zegt Ook Brou wer. „Het is een sport de volgende keer juist de records te breken." zie onze website:binnenland Een interview met de voorzitter van de politievakbond door Henk Blanken HAREN - Zonder enige twijfel is het 'feestje van Merthe' een mediahy- pe. Zonder media zou het vrijdag in Haren even rustig zijn geweest als op donderdag. Maar over welke media hebben we het dan? Oude media? Nieuwe media? Nieuwsme dia? Sociale media? De jeugd die door de straten struint, feestmutsjes op, liedjes zin gend, leest de kranten niet die schrijven dat Haren zich schrap zet. De meeste jongeren zullen evenmin hebben gezien hoe Mat- thijs van Nieuwlcerk om even na half acht in De Wereld Draait Door een tikje verlekkerd het feest pro beert te 'duiden', samen met so- cial-mediaexpert Tim Hofman, die vrolijk vaststelt dat 'het leeft'. En waar DWDD jongere kijkers nog net niet oproept in de trein te springen, doet DJ Timur dat wel op radio 3 FM. Hij biedt er later zijn excuses voor aan: „Dat was heel onverstandig van me." Of het nou op tv is, op de radio of in de krant, met elk bericht zwelt de hype van Haren aan. Het 'feest- je-dat-niet-doorgaat' zingt rond, waardoor het gezoem op Twitter en Facebook toeneemt, ook vrij dagavond nog. Tegelijkertijd kun je van nieuwsmedia moeilijk ver wachten dat ze wegblijven als een paar duizend jongeren op het mal le idee.komen 'Merthe bedankt' te FIJNAART - De legendarische foto die tien jaar geleden van de toen 4,5 jaar oude Mike Wilson in sta dion de Kuip werd gemaakt, blijft de puber achtervolgen. Dit keer is de foto van Mike opgedoken in Spanje. Een groep die ageert tegen de afscheiding van Catalonië van Spanje, heeft de foto 'geleend' voor een poster. Daarop is de in Fijnaart wonende Mike te zien met dit keer niet de kleuren van zijn favoriete club Feyenoord op de wangen, maar de Spaanse vlag. Hij lijkt 'fiick you' te zeggen tegen de Catalaanse separatisten. De bewuste foto werd in 2002 ge nomen tijdens de Uefa-cup finale tussen Feijenoord en Borussia Dortmund. Vader Ronald staat het De beruchte foto. foto Jasper Juinen moment nog precies bij. „Er werd een minuut stilte in het stadion ge houden voor Pim Fortuyn. Toen begonnen die Duitsers daar door heen te zingen en staken wij onze middelvinger naar ze op. Ook Mi ke. Toevallig zag een ANP-foto- graaf dat en maakte die foto." Va der Ronald kijkt er al lang niet meer van op dat de foto sindsdien overal opduikt. Een paar keer on dernam Ronald de afgelopen jaren actie toen de foto van zijn zoon weer ergens te zien was. Zoals die keer dat hij Mike terugzag op het cd-hoesje van een stel neo-nazi's. En nu is Mike, die zondag bij PSV- Feyenoord op de tribune zat, dus weer in Spanje opgedoken. Vader Ronald haalt zijn schouders op. „Mike zal het niet boeien. En mij ook niet. Trouwens, ik ben het ei genlijk wel met die Spaanse groep eens. Waarom moet Catalonië zo nodig onafhankelijk zijn?" Leden PvdA stemmen over formatie PvdA'ers spreken in ledenver gadering steun uit voor fractie leider Diederik Samsom. 9 Optimisme is terug in de par tij na succesvolle parlements verkiezingen. Samsom waarschuwt voor 'flin ke' concessies in onderhande lingen voor formatie. door Laurens Kok UTRECHT - Het zit er dik in dat Die derik Samsom vandaag fluitend plaatsneemt aan de formatietafel. De PvdA-leden hadden afgelopen zaterdag een laatste kans om Samsom met gebonden handen de onderhandelingen in te sturen. In plaats daarvan kreeg hij een ruim, bijna onbeperkt mandaat om met de rechtse aartsrivalen een regeerakkoord in elkaar te knutselen. Samsom zag zaterdag op de goed bezochte politieke ledenraad in Utrecht zijn leiderschap bevestigd. Het optimisme is terug in de partij na de succesvolle campagne. Dat blijkt ook wel uit de vele 'ap- plaus-voor-jezelf-momenten'. Het hardste en langste applaus klinkt echter voor de leider zelf Toch heeft Samsom de leden voor alsnog weinig te bieden. De PvdA zal 'flinke' concessies moeten doen aan het eigen verkiezingspro gramma en compromissen moe ten sluiten, waarschuwt hij. De sombere doch realistische uiteen zetting van Samsom zou pakweg van een groot en gevarieerd goederenaanbod afkomstig uit diverse faillissementen, bedrijfsbeëindigingen en overnames HANDEL EN WANDEL Högeweg 19-4561 RN HULST 55 PERSONEN-/BEDRIJFSWAGENS w.o. "Range Rover", "Dodge" Ram, "Mercedes-Benz", "Renault", "MG", "Cadillac", "Peugeot", "Che vrolet", "Buick", "Mercury" en "Ford" o.a. Mustang; oldtimers o.a. "Jaguar" en "Peugeot"; ambulances; aanhangwagens; terreinwagen "Yamaha"; golfwagens; motoren o.a. "BMW" en "Suzuki"; scootmobiels; scooters; fietsen; heftrucks o.a. "Lava" en "Bucher"; VRACHTWAGENS "Scania" en "Volvo"; takelwagen "Ford"; wiellader "Kubota"; vacuümtank "Joskin Injector"; 2 kippers; sneeuw- frees; hoogwerkers; vliegtuigtrekker "Harlan", martkverkoopwagen etc.; STORTBAK "Bijlsma Hercules"; generatoren o.a. "Swisskraft"; profiel frees; slijpmachine "Timesavers"; plasmasnijmachine "Stako"; boormachine; werkplaatspers "MF"; kistenkantelaar; lasapparaten; gereedschappen; gereedschapstrolleys/-koffers; veel tegels en stenen; kamersteïgers; air boosters; containerunits en zeecontainers; 3 verdiepingsvloeren, etc.; SPA'S/WHIRLPOOLS: stoomcabines; decoratiematerialen w.o. spie gels; besteksets; gasflessen; sierschouwen; trampolines; pinautomaten; horeca- kasten; kantinestoelen; kopieerapparaten; vergaarmachine "Horizon", etc.; SLUITING: do 4 OKTOBER vanaf 14.00 uur Bezichtiging: maandag 1 oktober van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website een jaar geleden voor ongerust heid hebben gezorgd in de partij. Moet je wel aan zo'n avontuur be ginnen? Nu blijft het rustig. Het vertrouwen in de leider is groot en wordt door de leden, die naar har- tenlust vragen mogen stellen, tel kens hardop uitgesproken, Het re gent complimenten. Tekenend voor de grote steun is het feit dat geen enkel lid of afdeling een poli tieke motie indient. Partijvoorzitter Hans Spekman dringt er bij de leden op aan kri tisch te blijven: de PvdA mag niet achterover leunen. Een oudere vrouw doet een vermetele poging het sentiment van linkse, teleurge stelde kiezers in woorden uit te drukken. Haar stem op de PvdA was een stem tegen een WD-kabi- net. „Ik wil linksom uit de crisis en niet rechtsom met Rutte nog verder de shit in." Niemand rea geert Een man die zegt 42 jaar lid te zijn waarschuwt voor een 'rampscena rio'. Na deelname aan alle vijf kabi netten waarin de PvdA onder een 'rechtse' premier diende, verloor de partij zetels, stelt hij. De gevatte reactie van Samsom: „Ik ben blij te kunnen zeggen dat resultaten uit het verleden geen garantie bieden voor de toekomst." k www.TroostwijkAuctions.com a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5