'Legaal is te duur, te veel rompslomp' Overval op huis in Goes-Noord BEVELANDEN/THOLEN Verwarring bij treinreizigers in Goes almanak Bitterballen jisjk 'ifjj.' nlflii MAANDAG 24 september 2012 13 Zeeland kiest voor drie kernsporten 16 en 17 Houseparty bij De Schotsman trekt jongeren uit heel Europa door René Schrier KAMPERLAND - Officieel was het feest volgens de politie afgelopen. Maar zaterdagmiddag om half een werd op verschillende plaatsen op De Schotsman bij Kamperland nog vrolijk gedanst. Op het grasveld midden op De Schotsman met aan weerszijden de bossen staan nog verschillende tenten, waaronder enkele grote. Verder oude vrachtwagens, een met een kentekenplaat uit de om geving van Marseille. Personen auto's, busjes en campers uit Italië, België, Frankrijk, Duitsland en na tuurlijk Nederland. Op vijf plaat sen staan luidsprekers op elkaar ge stapeld en klinkt luide technomu- ziek. Het is duidelijk dat de meeste men sen al weg zijn. Een paar honderd jongeren hangen wat in het gras en genieten van het zonnetje of dansen pal voor de boxen. Twee jongens uit Dordrecht zijn diep in de nacht aangekomen. Ze waren op weg naar het Groningse Haren, maar werden 40 kilometer voor het dorp tegen gehouden. Toen zijn ze maar naar Zeeland gere den. Dat er in Haren rellen zijn uit gebroken hebben ze niet eens mee gekregen. Van zo'n sfeer is op De Schotsman niets te merken. Het gaat er zeer gemoedelijk aan toe. Een tiental ME-ers in spijkershirt en blauwe werkbroek verlaat juist het terrein. De bezoekers waarschuwen elkaar met een telefoontje of een sms. Het werkt hetzelfde als een tele fooncirkel, Binnen de kortste ke ren zijn honderden geïnteresseer den op de hoogte. Als het om een moeilijk te vinden locatie gaat, spreken ze af op een ontmoetings plaats, om van daaruit verder te gaan. Zo is er elk weekeinde wel een feest ergens in Nederland. Een jongen uit Vlaanderen komt samen met een maat uit Nijmegen aanlopen. De Vlaming is tevreden dat er eens een festival een beetje in de buurt is. In België is het vol gens hem niet mogelijk zoiets te organiseren. Ook twee Fransen uit Cambrai vermaken zich prima. De vader van een van hen heeft bij een aluminiumfabriek in Vlissin- gen gewerkt, vertelt hij. Wat verderop ligt een blonde jon gen uit de Flevopolder in het gezel schap van wat Vlaamse jongelui in het gras een jointje te roken. Hij zegt dat hij organisator van evene menten en feesten is. Een dergelij ke happening als op de Schotsman legaal organiseren is niet te doen, vertelt hij. Te duur en te veel romp slomp met vergunningen. De Belgen zijn geïnteresseerd in De Schotsman en verbazen zich er over dat vroeger over het festival terrein de getijdebeweging van het Veerse Gat zijn gang ging. Op een doodlopende weg staat een stel au to's die zich niet door de politie hebben laten tegenhouden. In een van de auto's zit een meisje ge huld in zwart T-shirt met haar hond op de achterbank. Ze komt uit Zwolle en heeft het eigenlijk wel een beetje gezien. Maar haar vrienden zitten nog op het terrein en zijn het nog lang niet beu. Ze willen, net zoals vele anderen nog wel een nachtje doorgaan. GOES - Vier mannen hebben zon dagavond rond half negen een wo ning aan de Cornelisweg in Goes overvallen. De daders belden aan, waarna één van de mannen de bewoner fysiek aanviel aan. De bewoner van het huis wist het viertal te verjagen. Ze zijn er zonder buit vandoor ge gaan. De politie is meteen daarna een onderzoek begonnen in de wijk, Goes-Noord, omdat men ver moedde dat de mannen daar rond liepen. Daarbij werden honden in gezet. De mannen waren ongeveer twintig jaar oud en hadden een donker uiterlijk. Dezelfde woning is op 17 juni van dit jaar ook al overvallen. Toen werd de bewoner 's nachts opge sloten terwijl overvallers zijn huis doorzochten. De politie onder zoekt of er een verband is. GOES - Zaterdagmiddag - als de trein er net van wege werkzaamhden uitligt - is er veel verwar ring bij de reizigers. Een oudere man, vraagt waar de treinen zijn. „Vanochtend reden ze nog wel", zegt hij wantrouwig, zwaaiend met zijn OV-chip- kaart. „En ik heb zojuist ingechipt op het station. Hoe moet dat nou?" Marie de Vries uit Oost-Souburg baalt. Jk wist hier niets van. Als ik wel geweten had dat de trein niet reed, was ik thuis gebleven." Ze is van morgen naar Goes gereisd. Voor ze vertrok heeft ze nog op internet gekeken. „Maar daar stond er niets over. Ik heb het niet gezien althans. En ik ga anders nooit met de trein." Daar is de bus: „Rilland?" vraagt een jongen die gebrekkig Nederlands praat. Nee dus. Deze gaat naar Middelburg. Verderop stopt er nog eentje. „Het wordt nog verwarrender", zegt De Vries. De ze gaat ook naar Middelburg, maar die andere doet er langer over. Een echtpaar uit Helmond is verbaasd. „Vanmor gen, toen we in Goes aankwamen, hebben we niets gehoord over een stremming", zegt me neer. Een dag later gaat het beter: er hangen geïmproviseerde bordjes en er staat een NS-me- dewerkster op het station. pagina 14: herrie en trillingen foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl In dat Middelburgse kantoor wordt elke week reikhalzend uitgekeken naar de wekelijkse borrel op vrijdag avond. Na een drukke avond is het fijn nog even na te praten onder het genot van een hapje en een drankje. Toastjes, chips, kaasjes; het aanbod lijkt elke week te groeien. Het voor stel van een van de collega's bitter ballen te serveren, werd dan ook goed ontvangen. Dus bracht een van hen een firiteuse mee die hij toch niet gebruikte. „In dit vet is maar een paar keer gebakken", zei hij nog. Bij het frituren rees er al twijfel over de rode kleur van het vet. De gebakken ballen roken ook nogal raar. „Hoe lang heb je hem eigenlijk niet ge bruikt?" „Eh, anderhalfjaar denk ik?" De vuilnisbak was er goed mee. [sROFMtW!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57