Arnemuiden houdt de schade beperkt 381 sport Koploper Terneuzen legt rode loper uit voor jubilerend SC 't Zand Zeelandia Middelburg scoort vier op vier Slechte dag crosser Guido Boone Zeeuwse eersteklassers Cees Rijk geëerd voor westerweeie en wachten nog op winst vijftig jaar Samenspel schaaktoernooi Alders winnen maandag 24 september 2012 door Jos van Belzen MIDDELBURG - Terneuzen werd hardhandig met beide benen op de grond gezet in de tweede klasse E van het zondagvoetbal. De kop loper werd met 7-2 afgeserveerd door hekkensluiter SC 't Zand. Van de andere clubs scoorde al leen RCS een driepunter (3-2 te gen Sarto), Aardenburg speelde ge lijk (3-3 tegen WSC) en Axel ver loor met 0-2 van BSC. Aardenburg-WSC 3-3: Aarden burg toonde veerkracht. Driemaal kwam de thuisclub op achter stand, maar Niek van Sprundel (1-1), Steven de Croock (2-2) en Dwight van Hulle (3-3) repareer den de schade telkens. Alle doel punten vielen na de pauze. SC 't Zand-Terneuzen 7-2: De thuisploeg vierde zondag het 50-ja- rig bestaan en Terneuzen leek vol op te willen meewerken aan het feest, „ij hebben de rode loper voor hen uitgelegd", aldus Temeu- zen-trainer Alexander, van Keulen die met afschuw zag hoe zijn ploeg al na twaalf minuten tegen een 3-0-achterstand aankeek. De thuisploeg bleef verder gaan met bijna het maximale rendement uit de kansen te halen. Can Kiran scoorde bij 5-0 tegen, evenals Bert den Hamer bij 7-1. RCS-Sarto 3-2: RCS kwam drie maal op voorsprong, maar alleen de laatste voorsprong (tien minu ten voor tijd scoorde Geraldi Geer- man) hield stand. Davy Ernest scoorde voor rust namens de Sou burgers en Len Eversdijk na de rust. Axel-BSC 0-2: Voor rust was Axel de betere ploeg, die echter ver zuimde dit ook op het scorebord tot uitdrukking te brengen. Kjell Vanderhaegen, Danny Aarnoutse en Maik de Wolf kwamen alle drie in kansrijke positie maar toonden zich hierbij niet trefzeker. Na een doelpuntloze eerste helft kwamen de bezoekers na de rust meer op zetten en Axel incasseerde prompt twee doelpunten. MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg sloot zondag ook de vierde wedstrijd winnend af in de derde klasse. Op bezoek in Wouw werd Cluzona met 1-3 verslagen. Ook de andere Middelburgse zondag-der deklasser won: Jong Ambon was in Hulst te sterk voor HW'24. Björn Langeveld was matchwin naar. Cluzona-Zeelandia Middelburg 1-3: De eerste helft liet een goed Zeelandia Middelburg zien, dat na de openingstreffer van Jerfy Booy (0-1) lang verzuimde verder af stand te nemen. Kort voor de rust kwam dan toch de 0-2 op het bord via Abdoe Abdenbi. De tweede helft was minder van de zijde van de bezoekers waarbij vooral de concentratie leek te zijn verdwe nen. De thuisploeg profiteerde hier echter niet van en zag de gas ten zelfs halverwege de tweede Tafeltennissers pakken drie punten tegen kampioenskandidaat helft verder uitlopen naar 0-3 door Alberto Conde Morgado. Er waren hierna kansen voor de Middelbur gers op meer, maar de scherpte voor het doel ontbrak. Kort voor het laatste fluitsignaal redde Barry Perk de eer voor Cluzona. HW'24-Jong Ambon 0-1: HW'24 zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Ook de vierde wedstrijd van het seizoen kon niet in winst omgezet wor den. De Hulstenaren blijven daar door op een punt steken, terwijl Jong Ambon zich stevig in de mid denmoot heeft gevestigd. Halver wege de eerste helft namen de Middelburgers een voorsprong dankzij een vrije trap van Björn Langeveld. De thuisploeg viel aan, maar miste de kansen. Jong Am- bon raakte niet in paniek en bleef in de organisatie spelen vanuit een controlerend middenveld. In de eerste divisie snoepten de tafeltennissers van Arnemuiden drie punten af van kampioens kandidaat Pecos uit Oegstgeest. In Monster leed SAR uit Kloos- terzande in de tweede divisie een onverwacht grote nederlaag tegen Smash; 8-2. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De 3-7-nederlaag van Arnemuiden kwam tot stand door overwinningen van Riny Kas- se en Jan-Henk Bomhof op René Waterrreus en een overwinning in het dubbelspel van Kasse en Jeroen de Heide op Tony Nader en oud TTC Middelburg-speler Tan Anran. Bomhof keek in zijn wedstrijden tegen Anran en Nader tegen een 0-2-achterstand aan maar knokte zich in beide wedstrijden goed te rug tot een vijfde game.. Beide wed strijden gingen toch nog nipt verlo ren. Jeroen de Heide was tevreden met drie punten. „Al had er misschien een puntje meer in gezeten gezien de twee nipte nederlagen van Jan-Henk." Volgens de Heide zal er volgende week tegen concur rent Herwaarden gewonnen moe ten worden. „Als we mee willen doen in de strijd om behoud zullen we vol- Jan Henk Bomhof gende week moeten winnen en ik denk ook wel dat dat mogelijk is." In de tweede divisie had het man- nenteam van SAR een moeilijke middag in Monster, wat leidde tot een 8-2-nederlaag tegen het plaat selijke Smash. „Er zat niet meer in, vorig seizoen verloren ook al dik van deze tegen stander", aldus Johan 't Hooft, 't Hooft won zelf een wedstrijd. Met 13-11 in de vijfde game werd San- der Kuijvenhoven verslagen en ook Dennis Verdunnen wist hem te verslaan. Simone de Klerk had een mindere middag en kon niet tot een over winning komen. TTC Middelburg leed in de derde divisie een kleine 4-6-nederlaag te gen De Treffers. In Roelofarends- veen was Sören de Witte goed voor twee overwinningen, op Ba- sim al Hussainy en Lars van Eg- mond. Riko van Veen bleek een onneembare horde. Thomas Groe- newoud wist Al Hussainy op een nederlaag te trakteren. Emiel de Rijke kwam niet tot een overwin ning. Tegen Al Hussainy kon hij een 9-7-voorsprong in de vijfde ga me niet-omzetten in een winstpar tij. In het jeugd landelijk B boekte het eerste team van TTC Middelbug een keurige overwinning op Falco uit Valkenburg, jordin Heijens bleef ongeslagen. Julian Flamman en Mathijs Claus versloegen Guy Habets en Maurice Thijssen. Ze moesten beiden hun meerdere er kennen in Vienna Pasmans. TTC Middelburg 2 verloor in het landelijk C met 4-6 van Steeds Ho ger. In Den Haag was Patrick Jans sen goed voor twee overwinnin gen. Yolinda Davidse en Levi Cal- jouw wonnen van Pepijn van der Hoeven. mmmmmssmsssaem door Herman Heuvink RILLAND - Roy Gijsel uit Heikant bij de MX 1 en Mark Boot uit Burgh-Haamstede in de klasse MX 2 4-takten waren de winnaars in de sterkste klassen bij de derde wedstrijd om het Open ZK bij Ril land. Verrassend ging het toe bij de MX 2" 2-takten. Favoriet Guido Boone uit Oost-Souburg moest liefst drie rijders voor laten gaan. De twee eerdere wedstrijden wist de jonge Yamaha-coureur probleemloos te winnen. Nu was niet alleen dag- winnaar Kevin van der Borst uit Etten-Leur hem de baas, maar ook Jamie Lucas en Lukas de Ruiter. Ook bij de 85cc grote wielen was er een verrassing. Carsten Goede- gebure ging in de eerste manche in de fout en kwam slechts als vier de over de streep. Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke profiteerde. Winst in de eerste manche en tweede in de tweede manche achter Goedegebure wa ren voldoende voor de dagwinst. Bij de veteranen werd Tjaco Lucas in beide manches de winnaar. Erik van der Wekken werd twee de, Stephan Schrik derde. Jonah Pijnen uit Arnemuiden bleef ongeslagen in de klasse 65a: kleine wielen. Jarno Acke werd twee keer tweede. Bij de 65a: gro te wielen won Mack Bouwense uit Gouda beide manches. VLISSINGEN - GPC Vlissingen is er opnieuw niet in geslaagd om de eerste overwinning van het sei zoen te boeken. De Vlissingse eer steklasser leed zaterdag op eigen veld een onfortuinlijke 2-1-verlies tegen Altena. De nederlaag had de ploeg van Leendert Geelhoed overigens ge heel aan zichzelf te wijten, want door twee defensieve fouten aan de kant van GPC kon het zwak voetballende Altena met drie pun ten vertrekken uit Vlissingen. „We hadden een goede start", zei Geel hoed, maar hij meende dat de Walchenaren door persoonlijke fouten het noodlot over zichzelf af riepen. In de negentiende minuut scoorde Alberto Klop in eigen doel: 0-1. Dankzij Arjan van Vuur- en was het al snel 1-1. Vroeg in de tweede helft maakte Richard de Laat de winnende. Terneuzense Boys incasseerde de derde nederlaag. De door blessures geplaagde Zeeuws- Vlaamse formatie kwam tot twee keer toe op voorsprong, maar slaagde er niet in om die te behou den. In Aalst werd met 3-2 verlo ren van Roda Boys/Bomme- lerwaard. Johnny de Jaeger (on) en Marco Faassen (1-2) zorgden voor de Zeeuws-Vlaamsë goals. door Fred Rabout 'S-HEERENHOEK - De kampioenen dag van het Samenspel West-Zuid-Beveland die zaterdag in het clubgebouw van PV de Vriendenkring in 's Heerenhoek werd gehoüden, was anders dan anders. Immers, wethouder Conny Mier- mans van de gemeente Borsele was ook naar de Emmastraat geko men. Compleet met tas met in houd. Die inhoud werd later prijs gegeven. Een oorkonde en een zil veren speld van het NPO, de Ne derlandse duivensportbond, zaten erin. Ze waren bestemd voor Cees Rijk uit Lewedorp, die het zilver op de revers kreeg en de oorkonde uitge reikt. Daarmee werd herdacht dat de zeventigjarige Cees vijftig jaar geleden aan de wieg stond van het Samenspel West-Zuid-Beveland. Nog steeds is hij de voorzitter van dit Samenspel. Het doorstond alle reorganisaties die in de Zeeuwse duivensport de afgelopen halve eeuw plaatsvonden. Wethouder Miermans liet een to taal verraste voorzitter achter, waarna het Samenspel traditiege trouw aan hun prijsuitreiking en feestavond van het seizoen 2012 be gon. MIDDELBURG - Henrik Westerweeie en Roeland Alders hebben het tweetallen, Tweekroegenschaalc- toernooi in Middelburg op hun naam geschreven. Met 26 punten bleef het tweetal de concurrenten de baas in de ca fés Dinges en 't Geintje. Tweede werd het duo Michael Wise/Raymond van de Ven, voor Johan de Wolf en Martin de Bock. Eindstand: 1Henrik Westerweeie/ Roeland Alders 26, 2. Michael Wise/Raymond van de Ven 23, 3. Johan de Wolf/Martin de Bock 21,4. Tom van Gemert/Marie-José Diender-Van Gemert 6, 5. Jaap de Jonge-Bart Wil- lems 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56