Ellen Briquet wint met Mazzel 37 s jS 'Het is altijd lekker als je het nut ziet van een time-out. Ik heb gelukkig Tjoba, TOP, GKV en Rust Roest fof. g0ecje m0ment uitgekozen.' delen met z'n vieren de leiding in de overgangsklasse. Bram van Geffen, trainer van Tjoba team erg geholpen om het scorend tijd veel getraind op onze schoten, tig doelpunten scoren. Dat is heel vermogen te verhogen, zo zei Je ziet ook in onze wedstrijden te- netjes." Westmaas. „We hebben de laatste rug dat we constant rond de twin- Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, door Lucien Roelandt NISSE - Enorme deelname, fascine rende gevechten om de oranje ere- linten, spektakel en telkens keren de kansen zorgden zaterdag in het concours van de Weelruiters in Nisse voor een boeiende afsluiting van het jumping outdoor seizoen 2012. Een gevecht waarin de Zeeuwse amazones zich niet onbe tuigd lieten. Met een foutloze barragerit in 37,96 seconden gooide Cristiaan van de Plasse uit Yerseke met Quer- lybet Hero dochter Delta Mossel Celine als eerste van dé zestig deel nemers de knuppel in het hoen derhok. Het antwoord kwam al snel van de thuisclub amazones. Met een tijd van 35,87 bewees Kim Huige met de Indoctro-dochter Nadine P dat het sneller kon. In een bloedstollende rit vloog Moni que van Sabben met Quinar Z af stammeling Queen in 35,04 naar de fmish. Als voorlaatste starter ging Wilma Stouten met Stoutens Tamara met het mes tussen de tan den op jacht naar de zege. Maar de amazone uit Serooskerke kwam met de Ferro-dochter een hon derdste tel tekort. Daarmee leek het voor Monique van Sabben kat in het bakkie. Maar het laatste woord was aan Ellen Briquet met de ruin Mazzel. Als een raket vloog de amazone uit Vogelwaar de met de Holland's Golden Boy-zoon in 34,77 naar de felbe- vochten overwinning. „Met Ellen Briquet achter je moet je je niet te snel rijk rekenen", vertelde Moni que van Sabben. In M mocht Monique van Sabben zich wél rijk rekenen. Cindy Per- daen uit Sas van Gent stak met de Vancouver-dochter Baranes den Haan met een foutloze barragerit in 38,83 meteen de lont in het kruitvat. Als voorlaatste starter nes telde Monique van Sabben zich met Parco-zoon VS Calypso met 'Met Ellen Briquet achter je moet je je niet te snel rijk rekenen.' Niels Westmaas 4, Manon Braam 3, Dennis Broerse en Esmee Walraven 2, Anoek Braam en Sander Harinck 1. 37,86 aan de leiding. Maar evenals in L leek het voor de amazone uit 's-Heer Arendskerke mis te gaan. Laatste starter Joyce de Koeyer ging met de ruin Living Vulcano als een tornado over de zeven hin dernissen. De amazone uit Yerseke toonde zich in een tijd van 36,61 de snel ste. Maar op de laatste hindernis haalde de Living Legend-zoon een paal naar de bodem. Monique van Sabben: „Ik dacht het zal me toch weer niet gebeuren. Calypso is een paard van Albert Vermue. Toen die gestopt is met springen mocht ik de ruin gaan rijden. Het is een fijn paard met veel capaciteiten. Maar het voornaamste: het klikte tussen ons." maandag 24 september 2012 ZIERIKZEE MZC'11 heeft nu koploper op menu De voetbalsters van MZC'11 heb ben zaterdag op eigen veld met 3-1 gewonnen van XerxesDZB. Door - die overwinning nestelde de Schouwse vrouwenploeg zich in de subtop van de tweede klasse met zeven punten uit vier duels. De leiding is provinciegenoot IJzen- dijke met een honderdprocentsco- re uit vier duels. Zaterdag gaat MZC'11 op bezoek in IJzendijke. DREISCHOR Persoonlijke fouten nekken DZC'09 De voetballers van DZC'09 hebben de eerste wedstrijd in de reserve vijfde klasse met 0-2 verloren van RCS 5. Twee persoonlijke fouten achterin betekenden in het eerste halfuur evenveel treffers (0-2). De tweede helft liet een betere Schouwse ploeg zien. Er waren en kele mogelijkheden op de aanslui tingstreffer, maar de trefzekerheid van DZC'09 het te wensen over. OUWERKERK Ouwerkerk verliest openingswedstrijd De eerste wedstrijd van SV Ouwer kerk in de reserve zesde klasse le verde een forse nederlaag op. Te gen het geroutineerde MZC'11 2, het enige team van deze vereni- ging dat op de zondag uitkomt, werd het maar liefst 8-3 voor de thuisploeg. Halverwege was het al 5-1. Voor Ouwerkerk scoorden Tom Radelce, Sylvain Kaverlé en Barry Manni. MIDDELBURG Overwinningen voor Zeeuwse rugbyers De Zeeuwse rugbyers beleefden een winnend weekeinde. Eerste klasser Oemoemenoe kreeg de winst in de schoot geworpen door dat tegenstander AAC onvoldoen- de spelers had. Een reglementaire 30-0-zege was het gevolg. Tovaal moest wel de wei in om te win nen. In Dordrecht werd Emma met 5-26 verslagen. WAGENINGEN Sprinter Noah Heijnen winnaar 100 meter Noah Heijnen van Delta Sport heeft bij de Trackmeeting in Wage- ningen de 100 meter jongens B ge- - wonnen in een tijd van 11,41 waar mee hij Shaquilee Brahm (U-track) zeshonderdsten voor bleef. Er de den zeventien atleten mee. Later op de avond werd Heijnen tweede op de 200 meter in 23,16, slechts twee honderdsten achter de winnaar Michael Hooper (Spi rit). ZEVENBERGEN Hoondert de Waard wint alle partijen In de derde divisie van het drieban den heeft Hoondert de Waard uit Kwadendamme met 0-8 gewonnen bij Kanters uit Zevenbergen. Kop man Frans de Koek won de eerste partij, in veertig beurten scoorde hij een moyenne van 0,875. Piet Koek, Jaap Hameling en Bram de Waard volgden zijn voorbeeld. Door de overwinning staat het team vijfde in de competitie. Dirk-Jan Westmaas (in balbezit) vormde met zijn broer Niels, Demi Mondeel en Anoek Braam een sterk vak. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55