Korfbaliers van TOP zijn nog genadig Tjoba zit op rozen na bliksemstart Sterk begin van De Leeuw slow start Scaidina Forza's openen met verlies 36 maandag 24 september 2012 door JaapJan Riisema MIDDELBURG - Overgangsklasser TOP had zaterdag weinig te duch ten van Kinderdijk. Op alle fronten werd de ploeg uit Alblasserdam af getroefd. De Walchenaren gaan nu samen met Tjoba, GKV en Rust Roest aan kop. Overgangsklasse. TOP-Kinderdïjk 17-6: In beide helften incasseerde TOP slechts drie tegentreffers. Kinderdijk was niet bij machte en mocht in de handen knijpen dat de Amemuide- naars niet de drang hadden om flink uit te halen. In de laatste tien minuten leken de gedachten al bij de komende drie zware tegenstan ders: Rust Roest, Tjoba en GKV. Scores TOP: Leon van Belzen 5, Petra de Ridder en Comé Bezemer 3, Jeanine Marijs 2, Anita de Ridder, Anne Meui- meester, Remco Bezemer en Peter van Belzen 1. Eerste klasse. Fortis-Futura 12-11: „Het was meer spannend dan goed", zei For- tis-coach Leonard Debbaut. Beide verdedigingen stonden goed, waar door er op karakter gekorfbald moest worden. Bij 6-3 pakten de Souburgers niet door. Futura kwam terug en greep bij 8-9 zelfs de leiding. Fortis speelde echter functioneel in de slotfase, waar door de thuisploeg won. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Rachel Verhage en Jordy Sleijpen 2, Patrick Koppejan, Rens van den Driest, Joyce Schoonaard en Kim Baas 1. Tweede klasse. Ondo-Swift 9-19: Het krachtsver schil was te groot om een redelijk appèl te kunnen doen op de derby- sfeer. Swift heerste in de korfzone, waardoor Ondo veroordeeld was tot toevalskansen. Omdat ook die niet afgemaakt werden, speelde Swift halverwege (3-9) al een ge wonnen partij. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Jeroen Mesu 2, Lennard van Eenennaam, Anne- mieke Toerse en Lianne Lorier 1. Sco res Swift: Naomi Zuidweg en Kristian Huisman 4, Vera Kuiper en Matthijs Pouwer 3, Lennert Hoogenboom en Mi- rella Pouwer 2 en Jacco van de Bosse 1. Derde klasse. DVS'69-Togo 12-8: Togo kreeg in de laatste acht minuten van de top per het deksel op de neus. Na de 8-8 liep DVS'69 nog flink uit Le gio korte kansen waren niet aan de Goesenaren besteed. „Anders had de uitslag ook andersom kunnen zijn" stelde coach Carlo de Waele. Scores Togo: Jan-Willem van Nieuwen- huijze 4, Jan-Kees Goossens 2, Niek Meerman en Anouk Hazelaar 1. Stormvogels-KVK 16-7: Geen mo ment heeft Stormvogels de regie uit handen gegeven. De ploeg speelde vanaf de doelpuntrijke ope- S^SSSSSSySSSSaKBKSSmBSSSgSma&eSSSSSBOSSSSSSSSSSSSIf, ningsfase een gewonnen wedstrijd. De gasten uit Kapelle kregen wel kansjes, maar verloren de slag in de korfzone. Scores Stormvogels: Niek Peene 5, Ar jen Schoe 4, Jonathan Koets 3, Loura Kleinepier 2, Sander Verrijzer en Emme- ly de Visser 1. Scores KVK: Bart Nie-, wenhuijze 4, Koen Volkers, Niels Vér donk en Martijn Verdonk 1 Seolto-Scheldevogels 18-5: Zowel voor Seolto als degradatiekandi daat Scheldevogels was het geen leuke middag. „Natuurlijk hadden we twintig doelpunten moeten ma ken", vond coach Sjaak Joziasse, die weet dat de komende duels met Dijkvogels, Ventura Sport en Atlas wel ergens over gaan. Scores Seolto: Timme Provoost 8, Mayélla Kuizenga en RalfDourlein 4, Daisy Verkerk en Rosanne Westveer 1 Atlas-Nikantes 8-11: Voor rust (2-6) liet Atlas zich van de wijs brengen door het fysiek korfballen de Nikantes, naar in de tweede helft beet het achttal uit Ritthem van zich af Na de 2-8 begon de thuisploeg georganiseerd te spelen en slonk de achterstand tot drie punten. „We liepen net te veel op de tenen om het nog echt span nend te maken", zei coach Peter Durink. Scores Atlas: Tim Dibala en Michel Wezemer 3, Ben van Hese en Tommy van der Kuijl 1. ^sssssiassemitmtmBSSSBSBamitmssb 'S-GRAVENPOLDER - Titelhouder Jo hnny de Leeuw is zaterdag zonder puntverlies van start gegaan in het Zeeuws kampioenschap dam men. De Goesenaar versloeg de jongste deelnemer in de hoofd klasse, Jacob Provoost. De aspi rant uit 's-Gravenpolder zette de partij scherp op, maar in het mid denspel groeiden de problemen hem boven het hoofd. De Leeuw haalde een verrassende combina tie uit en kwam een schijf voor, waarna de partij snel afgelopen was. Ook de nummer twee van vorig jaar, Daaf Kasse, begon met een zege. Kees de Jonge gaf goed partij "en leek na een grote afwikkeling een punt in handen te hebben, maar toen hij op de 44e zet een schijf de verkeerde kant opschoof, kon Kasse naar een gewonnen eindspel afwikkelen. Martin van Dijk was de derde spe ler die het toernooi met een winstpartij begon. Met ijzersterk centrumspel dwong hij Ko Lou- werse naar de randen van het. bord, en in het eindspel zette de veteraan uit 's-Heer Abtskerke de kroon op het werk. De andere drie partij eindigden in een gelijk spel. Enerverend was het duel tussen Danny Wattel en Jos de Wild. De jonge Wattel leek lange tijd op weg naar een overwinning, maar De Wild sleepte na bijna zes uur een punt uit het vuur. - Johnny de Leeuw. door Johnny Wslleboordse •S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De korfballers van Tjoba hebben zater dag op eigen veld met 19-16 gewon nen van Oranje-Wit uit Dor drecht. In 's-Heer Hendrikskinde ren pakte het team van trainer Bram van Geffen direct de leiding tegen de titelkandidaat in de over gangsklasse en heeft deze nooit meer weggegeven. Door de over winning blijft Tjoba gedeeld aan de leiding met zes punten uit vier wedstrijden. Het begin van Tjoba was sterk. Na tien seconden had Dirk-Jan West maas zijn ploeg al op voorsprong gezet. Nog geen minuut later maak te zijn broer Niels de 2-0. „We be gonnen heerlijk aan de wedstrijd. Als de eerste twee pogingen er zo fijn in gaan, dan voel je dat het een mooie wedstrijd kan gaan wor den", zei de jongste van de twee broers, Dirk-Jan. De thuisploeg liep daarna uit naar 8-3. Bij deze stand vond de Dordt- se trainer het tijd voor een ti me-out. Na deze korte onderbre king liep Tjoba niet verder uit en bleef de score ongeveer gelijk. Voor Dirk-Jan Westmaas was dit een te genvaller. „Wij zaten er zo lekker in en probeerden constant onze voorsprong uit te breiden naar een veilige marge. Na de time-out kwam Oranje Wit direct beter in het spel en hierdoor bleef de mar ge op zo'n vijf punten." Met de ruststand van 12-8 was trai ner Van Geffen overigens wel tevre den. „Wij hebben vandaag in de eerste helft zo goéd en geconcen treerd gespeeld. Dan zie je de kracht van ons team. Met een blok van de broertjes Westmaas en daar- b^^mmwuimmiaeseaÊBBStBBBSsaamsamasBasiKt wssssmsssss'Xfssssszas'/. bij twee sterke vrouwen (Anoek Braam en Demi Mondeel) heeft el ke tegenstander het moeilijk. Daar mee creëer je zoveel rust voor het andere vak, dat het hele team goed kan spelen." Direct na de rust kwam Oran je-Wit sterk terug. In een tijdsbe stek van tien minuten werd het verschil teruggebracht tot één punt. Dit was voor Van Geffen het signaal een time-out aan te vragen. „Zij kwamen veel te makkelijk tot scoren. Als je van een 12-8-rust- stand binnen de kortste keren op een 13-12 staat, moet je de boel even proberen te ontregelen." Na de time-out leek het spel van de korfballers uit Dordrecht inder daad iets minder soepel te lopen en vielen niet alle schoten meer in de korf „Dat pakte erg goed uit. Het is altijd lekker als je het nut ziet van een time-out. Ik heb geluk kig het goede moment uitgeko zen", zei de coach lachend. Na een gelijkopgaande fase ont stond er bij een 17-14-stand in het voordeel van Tjoba een periode waarin er niet gescoord werd. De aanvallen van Oranje-Wit werden constant afgebroken door de ijzer- sterke verdediging van Tjoba. De broertjes Westmaas waren hierin uitermate belangrijk. Dirk-Jan: „Verdedigend liep het vandaag goed. We konden hun aanvalsspel goed onderbreken en de bal onder- scheppen. Het is jammer dat wij de score niet verder konden uitbou wen, maar met negentien doelpun ten mag je ook niet klagen over het scorend vermogen." Zelf maakte hij zes doelpunten en onderschepte hij veel ballen. „Ui teraard ben ik daar erg tevreden over." De trainingen hebben het llili'lllllllllill'liliiiljMilllillllllll lllllllllljl!i il' illlllMIHIIIW 1 il I l MIDDELBURG - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Scaidina heeft in Etten-Leur een 6-4-nederlaag geleden tegen Tana- ka 2 in de eerste klasse. In de vier de klasse scoorde Kerkwerve een 5-5-gelijkspel tegen het tiende van TTC Middelburg. Tanaka 2-Scaldina 6-4: De Zierik- zeese ploeg liep snel achter de te genstander aan, want de eerste vijf partijen werden allemaal verloren. Daarna werd er orde op zaken ge steld, maar konden Koen van Velt- hoven, Tristan Benschop en Her- bert Keijman een kleine nederlaag niet meer voorkomen. Van Veltho- ven versloeg Björn van den Ouwe land en Benschop was Johan Lin- ders de baas. Beide wonnen ze ook van Kim Leemans. Kerkwerve-TTCM 10 5-5: Met ze ven punten uit twee wedstrijden is Kerkwerve het seizoen traditio neel matig begonnen. Kerkwerve was niet compleet; Bart de Bruine uit het derde team viel in voor Ge rard Knol. De Bruine deed het als invaller niet slecht, al moest hij ge noegen nemen met maar één winstpartij. Bouterse moest er met 11-2 in de vijfde game aan geloven. Kopman Stoffel van de Wekken won twee partijen: zowel Davidse als Bouterse serveerde hij in drie games af Daan van de Hoek no teerde dezelfde winstpartijen, al leen tegen Davidse ging dat vrij moeizaam (12-10,11-7 9-11 en 11-9). Het dubbelspel met Van de Wek ken en Van de Hoek ging kansloos verloren. door Peter van Kouteren ZIERSKZEE - De standaardteams van Forza zijn de volleybalcompeti tie met een nederlaag begonnen. De mannen verloren bij hun de buut in de promotieklasse met 3-1 van Jola/Olympus. De vrouwen poetsten een 2-0-achterstand weg, maar verloren met 3-2 van Spivo. Mannen. Jola/Olympus-Forza 3-1 (20-25, 25-20, 25-18, 25-22): Debu tant Forza was met een incomple te selectie afgereisd, maar nam in de eerste set brutaal het initiatief. Na die opsteker liep Forza in elke set achter de tegenstander aan. De sterk gestarte promovendus kwam in een aantal rotaties steeds net iets tekort. Daarop werd Forza afgerekend. Te veel onnodige fou ten werden door de thuisploeg af gestraft. Hoewel Forza na een aanvankelij ke achterstand in het tweede be drijf door een sterke serie een in haalrace met een voorsprong be kroonde, kon de ploeg slechts kor te tijd van die voordelige marge ge- nieten. De Brabanders wisten met veel ser- vicedruk de Schouwse aanval te ontregelen en namen het initiatief Dat leidde drie sets op rij tot winst voor de thuisploeg. Spivo-Forza 3-2 (25-20, 25-18, 17-25, 22-25, 15-7): Een aantrekke lijk duel tussen twee teams die aan elkaar gewaagd waren. De thuisploeg, versterkt ten opzichte van vorig seizoen met enkele speel sters die op een hoger niveau heb ben gespeeld, kwam sterk uit de startblokken en won de eerste twee sets overtuigend. Daarna ontwikkelde zich een ech te wedstrijd. Forza gooide alle schroom van zich af, koos voor een alles-of-ndetsspelletje en be kroonde dat met twee setzeges op rij. Daar moest in de slotfase van de vierde set overigens wel diep voor in de conditionele reserves wor den getast, omdat lang tegen een achterstand werd aangekeken. Col lectief sterk werden vanaf 21-17 met succes de bordjes verhangen. In de vijfde set werd de tol betaald voor die geleverde inspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54