ïizoen goed op Cauberg 'rij i/pzc-voetbaitoto Boom beste in tien jaar sport i 35 1 i Jimmy Fens sluit de maandag 24 september 2012 deelt hij die laatste plaats wel met Jorn Elenbaas van SPS uit het Thoolse Poortvliet. Comé Langendoen mag zich met 8 uit li een week langer de trotse en eenzame leider noemen. Een pleister op de wonde voor de spe ler van AZW, want zijn ploeg leed zaterdag een zeer onverwach te nederlaag bij Apollo. xjuiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling Corné Langendoen (AZW) 8 Alexander Bom (MZVC) 5 Jorn Elenbaas (SPS) 4 jimmy Fens (kRUININGEN) 4 Aan mediatraining doe ik niet. Neem die inter views met voetballers, daar moet ik alleen maar om lachen. Die antwoorden kan je nètzo goed vóór het interview al opschrijven. Ik'zeg wat ik zeg. Ik ben wie ik ben, ik kan mezelf niet veranderen. Wielrenner Niki Terpstra in NRC Handels blad. Zenuwen? Nee. Ik heb soms kriebels tijdens het eten of in de kleedkamer, maar daarna is het voor bij. Dan wil ik naar buiten, naar de grote, open ruimte, het voetbalveld. Dan verdwijnen al die ge voelens. Ajax-verdediger Ricardo van Rhijn in de Volkskrant. Het materiaal voor kinderen is enorm verbeterd. De ballen zijn zachter en ze spelen nu met een racket dat bij ze past. Vroeger werd er gewoon een stukje vanaf gezaagd als het te lang was. Algemeen directeur Evert-Jan Hulshof van de tennisbond in Trouw. Ik ben nu een week bezig, maar kan nog geen dub bele vluchtcombinatie maken, laat staan de drie voudige uit de olympische finale. Het duurt min stens twee maanden voor ik weer zo'n moeilijke combinatie vanvluchtelementenkan proberen. Gouden medaille-winnaar Epke Zonderland in het Algemeen Dagblad. Begin vorig jaar speelden wij in Marbella een oefen wedstrijd tegen FC Basel. Daar begonnen de spelers van die ploeg sarrend over die ïo-o nederlaag. Ja, pijnlijk. Dat zelfs in Zwitserland blijkbaar uitge breid over die wedstrijd is gesproken, zegt wel iets. Flet blijft een pijnlijk onderwerp. Feyenoorder Keivin Leerdam in het Algemeen Dagblad. BERG EN TERBLIJT - Ze kunnen lezen en schrijven met elkaar. Leo van Vliet mag dan een beetje een vreem de snuiter zijn, de bondscoach komt wel de eer toe dat hij, als een van de weinigen, Lars Boom door grondt. Van Vliet houdt Boom kort, wijst de Ra- bo-renner terecht en prikkelt hem op het juiste mo ment. Zondag resulteerde het op de Cauberg in een vijfde plaats voor de 26-jarige Brabander, de beste Ne derlandse WK-klassering in tien jaar. Het was weer zo'n typische actie van Boom. Boven op de Cauberg had hij gevoeld dat de wereldtitel er voor hem niet meer inzat. Philippe Gilbert was gevlo gen, zelf was hij tot de laatste plekken in de groep weggezakt. Boom voelde zich direct geklopt, had er - hoewel er nog maar 1500 meter wachtte - eigenlijk geen zin meer in. Totdat hij Van Vliet hoorde schreeu wen, vloeken. „Doorrije yerdomme, je moet door- rije." De wake-upcall zette Boom weer op de rails. Van Vliet: „Toen ik bij de streep was, kon ik niet gelo ven dat Lars nog vijfde was geworden. Die is de hele meute nog voorbijgereden. Met een beetje geluk wa ren Boasson Hagen en Valverde nog stilgevallen en had hij een plak gehad." Van Vliet onderkent dat Boom speciale aandacht vraagt. „Meer dan een ander." Boom was blij geweest met Van Vliet. „Ik heb hem iedere doorkomst op de Cauberg zien staan, dat stimuleerde." Waar ze bij de Rabobank-formatie zo nu en dan flink moeite heb ben om met alle nukken van Boom om te gaan, kan Van Vliet lezen en schrijven met de Brabander. „We hebben een klik, dezelfde humor ook. Maar je moet hem af en toe ook durven afbreken. Dan wordt het een échte renner. Het is een speciale hoor." Robert Gesink, Koen de Kort en Boom handhaafden zich ook voorin. Liet ging er echter te hard voor een ontsnapping. En tijdens de slotklim ontbrak de beno digde explosiviteit. De Kort: „Zo'n renner missen wij. Die vijfde plek was misschien het hoogst haalbare." door Koen de Vries MIDDELBURG - Jimmy Fens moet zich zaterdag even vergenoegd in de handen gewreven hebben toen hij de uitslagen hoorde van de Zeeuwse voetbalwedstrijden die voorkomen in de PZC-toto. De eer ste drie uit het. rijtje van elf wed strijden had hij alle drie goed: Hoek-Achilles Veen, ASWH-Kloe- tinge en Roda Boys-Terneuzense Boys. Nummer vier GPC Vlissingen-Al- tena had hij even fout, maar num mer vijf Oostkapelle-Serooskerke was weer helemaal raak. Vier uit vijf, dat beloofde wat! Maar toen viel de bron plotseling droog, en niet zo'n klein beetje ook. De laatste twee zaterdagwed strijden voorspelde Fens fout, waaronder die van zijn eigen ploeg Kruiningen tegen Wemeldin- ge. Kruiningen verloor in plaats van de door hem voorspelde zege. En op zondag was het helemaal huilen met de pet op. Goes-Nue- nen, BW-Vlissingen, Aarden- burg-WSC en HW'24-Jong Am- bon, bij alle vier wedstrijden zat de dertigjarige verdediger van vier deklasser Kruiningen er naast. Met de vier goed voorspelde uitsla gen sluit Jimmy Fens voorlopig de rij in het algemeen klassement, al is de nieuwe wereldkampioen. voor de laatste keer de Cauberg op draaide, was Gilbert vastbesloten zijn kans te grijpen en jhet beter te doen dan twee jaar geleden in Melbourne. De Belg viel toen eveneens aan op de laatste klim, maar werd op vijf kilometer van de finish ingere kend. Op de Cauberg, die zoveel beter bij hem past, liet Gilbert zich de kaas niet meer van het brood eten. Het gat dat hij sloeg was groot genoeg om in de anderhalve kilometer naar Berg en Terblijt niet meer in de problemen te ko men. Op vijfhonderd meter van de streep realiseerde Gilbert zich met een gebalde vuist dat hij zijn seizoen had goedgemaakt. „Ik ben mijn ploeg dankbaar dat ze geen Vlak voor de aftrap zei meneer Ferguson dat ik het kon en vooral moest genieten. De sfeer was super- mooi, maar de drie stadionringen met tachtigdui zend mensen heel dicht op het veld, zorgden ook wel voor een potje spanning. Niet normaal, joh. Dat had ik nog nooit gehad. Alexander Büttner in De Telegraaf over zijn debuut bij Manchester United. druk op me hebben gelegd. Zo heb ik na het voorjaar rustig aan mijn vorm kunnen werken. Het was een lang gevecht, ook tegen mezelf. Ik heb drie superseizoen gehad. Dan moet je na drie minde re maanden niet beginnen kla gen." Patrick Delait foto Jerry Lampen/ANP Hoek-Achilles Veen ASWH-Kloetinge Roda Boys-Terneuzense Boys GPC Vlissingen-Altena BW-Vlissingen Aardenburg-WSC HVV"24-Jong Ambon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53