MZC'11 bakt er niks van in Krabbendijke Groeneveld velt team Groeneveld met twee goals 321 sport Renesse maakt het zichzelf nog moeiSQk maandag 24 september 2012 «a«MBaatnTTi'nff1l1ili'lillHIIIIWIilll*ilHIMilftllUIHHy 1 lü^llflinWlFIllill l' 'i I T door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E is Bruse Boys na vier speelron den koploper. De Bruse ploeg won de topper bij SSV'65 met 2-0 en profiteerde tevens van de mis stap van Zaamslag tegen Dauwen- daele (1-2). Duiveland kwam op ei gen veld niet tot scoren tegen Zwa- luwe. Dat duel eindigde in 0-0. SSV'65-Bruse Boys 0-2: Een ver diende zege voor de bezoekers. „We speelden veertig procent min der dan vorige week, maar nu pak ken we wel drie punten. Ik ben te vreden met de uitslag, maar het was geen beste partij", sprak Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland. In de vierde minuut vloerde SSV-doelman Roy Sallet Robin Meertens en vanaf de strafschop stip zorgde Thomas Groeneveld voor de 0-1. Daarna ontspon zich een echte wedstrijd waarin het er af en toe flink aan toe ging. Scheidsrechter Daems trok in to taal vijf gele kaarten. Voor rust was SSV'65 via Thomas Mattheijer nog gevaarlijk. Bij Bruse Boys vie len Gerard Vogel en Johan Vroegin- deweij met blessures uit en aan SSV-zijde ondergingen Mattheijer, De Groote en Zwamborn hetzelf de lot. Pas in de 94e minuut viel de definitieve beslissing toen Groe neveld opnieuw scoorde tegen de ploeg van trainer Marco Groene veld (geen familie). Nieuwland: „We maakten het onszelf onnodig moeilijk." Op de ranglijst heeft Bruse Boys nu twee punten voor sprong op vijf ploegen: Klundert, Zaamslag, Duiveland, Dauwendae- le en SSV'65. „We moeten wel rea listisch blijven: Deze negen pun ten kun je beter hebben dan dat je ze nog moet halen. Er komt steeds meer vertrouwen in de ploeg: Mark Giljam keept het beste sei zoen uit zijn carrière en Thomas (Groeneveld) is ook uitstekend in Duiveland-Zwaluwe 0-0: Een be droevend slechte pot die geen win naar verdiende, was het oordeel van Duiveland-voorzitter Hans van der Have. Beide ploegen leden veel balverlies, waren heel slordig en het lange gras op het Oosters portpark maakte het er ook niet eenvoudiger op om er éen aantrek kelijk schouwspel van te maken. Daarnaast floot scheidsrechter Den Bleker veelvuldig en dat haal de het beetje tempo dat er was ook nog eens uit het duel. In de tweede helft kreeg Dennie le Com- te namens Duiveland één grote kans, maar uiteindelijk mochten de Oosterlanders nog van geluk spreken dat Mick van Eijk in de slotfase tot twee keer toe werd ge stuit door doelman Leon Weeda. Bij Duiveland viel Ronald Zwager na rust in, maar verliet even later weer geblesseerd het veld. Overige duels Amemuiden-Heinkenszand 3-1 (0-0). Joab Ventevogel 1-0, Colin van Koeveringe 2-0, Matthijs van de Dries 2-1, Colin van Koeveringe 3-1. Rode kaart: Jannick Schaier (Arnemuiden). Dinteloord-WC'68 4-5 (1-3). Bart Vane 0-1, Cijs Adriaanse 1-1, Pieter van Est 1-2, Martijn Lindhout 1-3, Noël van Chaam 1-4, Dennis Dij! (strafschop) 1-5, Danny Verhoeven 2-5, Robert van Opdorp 3-5, Dan ny Verhoeven 4-5. Klundert-VCK 5-0 (3-0). Eric Fuana- ni 1-0, Poger Mukoko 2-0, Poger Mukoko 3-0, Eric Fuanani 4-0, Eric Fuanani 5-0. Oostkapelle-Serooskerke 3-2 (1-1). Jeroen Geerse 0-1, Wouter Ver- duijn 1-1, Arjan Pattenier 2-1, Bas Rooze 2-2, Arjan Pattenier 3-2. Zaamslag-Dauwendaele 1-2 (1-0). Peter Dieleman 1-0, Mart de Kroo 1-1, Mart de Kroo 1-2. MZC'11 komt opnieuw niet tot winst. Na de nederlaag tegen Seolto en het gelijkspel tegen DHV volgt nu een 3;1-nederlaag bij Krabbendijke. Door dat ver lies zakte MZC'11 naar de tien de plaats in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal. door Klaas Verspoor KRABBENDIJKE - De kleedkamer deur van MZC'11 bleef lang dicht in Krabbendijke. Daar was ook al le reden voor, want de ploeg lever de zaterdag een wanprestatie. „Te veel spelers gaven niet thuis", oor deelde MZC-trainer Adriaan Nieu- wenhuijse. Het leidde tot een 3-1-nederlaag. Het programmaboekje noemde MZC'11 een titelkandidaat, waar Krabbendijke vooral veel werklust en een gezonde dosis agressie te genover moest zetten. En zo ge schiedde. MZC'11 werd overrom peld door de Krabbendijlcse furie en verloor bijna alle duels. „Ik ben erg teleurgesteld. In de kleedka mer heerste een grafstemmirig'", sprak Nieuwenhuijse. Na vier duels is MZC'11 afgezakt naar de tiende plaats op de rang lijst van de derde klasse B. Er is nog geen sprake van paniek bij Nieuwenhuijse. „Ik weet wat de ploeg kan. Alle ploegen staan nog dicht bij elkaar. Als Martijn gaat draaien en we komen weer wat be ter in de spelers te zitten, dan komt het vast wel goed." Voor het duel zag hij nog geen pro bleem in de absentie van Thomas Vos, Lee Mol, Björn Boot, Elmar Verhage, Kasimier Snoek, Lars Holm en de zieke Fred van der Helm, maar na afloop herzag hij zijn mening. „Ik twijfel nu toch of onze selectie wel breed genoeg is." Collega Leo van der Weijden, in het verleden nog ploeggenoot van Nieuwenhuijse bij Kruiningen, was ook verbaasd over het fletse optreden van MZC'11. „Wij waren scherper en feller in de duels. De fouten die ze maakten, kwamen ook door de pressie die wij zetten. In deze klasse moet je als speler fit zijn", sprak de winnende coach. MZC'11 straalde juist dat niet uit en miste een echte aanjager. Krabbendijke, dat vorige week nog een 3-0-voorsprong verspeelde bij Beek Vooruit, kwam al in de ze vende minuut op voorsprong. Ri- cardo Koster profiteerde van knul lig balverlies van Lennart Wes- Karakteristiek Krabbendijke-MZC'11 3-1 (3-0). 7. Ricardo Koster 1-0, 30. Elco Jansen 2-0, 54. Elco Jansen 3-0, 75. Mar tijn van Grunsven (strafschop) 3-1 Scheidsrechter: G. Bel (Heukelum). Gele kaart: Danny Weber, Ruud La gendijk en Pieter Zandee (Krabben dijke), Barry Hage en Frank Kriste- lijh (MZC'11). Aantal toeschou wers: 105. O MZC'11Ruud van der Linde, Lenn art Wesdorp (65. Belal Alashkar), Freek Torensma, Barry Hage, Re- mon de Jonge, Sander de Vries, Ar- ne Holm (57. Niels Muller), Frank Kristelijn, Rick Bevelander, Martijn van Grunsven en Frank van der Helm. dorp, werd vervolgens geen stro breed in de weg gelegd en schoot in de verste hoek raak: 1-0. Via Frank van der Helm en Frank Kristelijn kreeg MZC'11 daarna wat kansen, maar de scherpte in de af ronding ontbrak. In het vervolg van het duel eiste Elco Jansen alle aandacht voor zich op. In de 26e minuut kopte hij, mede door tus senkomst van Ruud van der Lin de, op de lat en na een halfuur zorgde hij voor de 2-0. Kristelijn liet Marc van de Hart een voorzet geven en Jansen volleerde de bal op schitterende wijze in het doel. Jansen: „Ik dacht dat ik er niet meer bij zou kunnen komen." Voor rust hield Van der Linde Jan sen in dé 39e minuut nog van de 3-0 af/maar negen minuten na de pauze viel die alsnog. Remon de Jonge verzuimde een duel aan te gaan met Ruud Lagendijk, die de bal bij Jansen bezorgde. Met een geplaatst schot krulde hij de bal in de verste hoek. Jansen: „Ik kapte de bal terug, had de goal nog niet gezien, maar hij ging er lekker in." Nieuwenhuijse bracht Niels Mul ler in en die zorgde voorin nog wel voor de nodige dreiging. Nieu wenhuijse: „Hij moet alleen nog de rust bewaren om een goede voorzet af te leveren.'" In de 75e minuut kreeg MZC'11 een straf schop. Kristelijn ging gemakkelijk naar de grond in een duel met Pie ter Zandee en Van Grunsven zorg de vanaf de stip voor de 3-1. „We kwamen overal tekort en als we de bal wel hadden, dan verspeelden we hem weer heel snel. Dat is zo verschrikkelijk. Wat er fout kan gaan, gaat momenteel fout", baal de MZC's doelpuntenmaker. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vijfde klasse B van het zondagvoetbal herstelde Renesse zich enigszins van de zwa re nederlaag van vorige week bij Vosmeer. De thuiswedstrijd tegen Hansweertse Boys werd met 4-3 winnend afgesloten, waardoor de ploeg van trainer Walter de Jonge nu met negen punten uit vier duels de tweede plaats op de rang lijst inneemt. Renesse-Hansweertse Boys 4-3: Ondanks de overwinning was Ren- esse-trainer Walter de Jonge niet echt tevreden over zijn ploeg. „We maakten het onszelf moeilijk door de tegenstander telkens terug in de wedstrijd te laten komen." Bij zijn collega Richard van Baaien was ondanks de vierde nederlaag op rij iets meer van tevredenheid te bespeuren. „We hebben veel werklust laten zien. Jammer dat dit ons niet meer opleverde." De Boys kwamen na twintig minu ten via Kevin Beenhakker op voor sprong: 0-1. Fabian Oostvogels maakte nog voor rust gelijk (1-1), waarna dezelfde speler in de twee de helft ook de 2-1 op het bord bracht. De Boys kwamen terug tot 2-2 door Michel Kik, waarna Er- win Wandel Renesse opnieuw op voorsprong bracht: 3-2. Tien minu ten voor het einde leek de buit bin nen na de 4-2 van Vincent Goede- gebuure, maar Davy Helmers bracht met de 4-3 nog kort de spanning terug in de wedstrijd. NSV-Robur 2-3 (1-0). Joost van Tigge- len 1-0, Ronnie Kerstens 2-0, Moessa 2-1, Rick van der Gaag 2-2, Moessa 2-3. Volharding-Vivoo 0-6 (0-1). Odio-Vosmeer 2-1 (0-0). Joshua van Willigen 0-1. Brouwershaven-doelman Meivin van Ast pareert een inzet van SKNWK. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50