sport (31 Riante zege Hoek in debutantenbal Vlissingen lijdt eerste nederlaag maandag 24 september 2012 Samen met Dongen is Goes de enige hoofdklasser die nog niet gewonnen heeft. Beide speelden wel tweemaal gelijk. 'Het zit ons net even niet mee en dat is doodzonde. Achteraf moeten we nog blij zijn dat het bij 1 -3 is gebleven.' Gérard de Nooijer, trainer van Goes door Bob Maes Goes-aanvoerder Gert-Jan van Leiden duelleert met een tegenstander van Nuenen. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - Na drie overwinnin gen op rij is YC Vlissingen tegen zijn eerste nederlaag in de eerste klasse van het zondagvoetbal aan gelopen. Op bezoek bij het Bra bantse BW werd er met 2-1 verlo ren. Trainer Karl Vergouwen sprak van een typische 'pechwedstrijd'. In de eerste twintig minuten leek het er niet op dat Vlissingen in Den Bosch zijn eerste nederlaag zou moeten slikken. Het veldspel van de Walchenaren was goed en de openingsgoal werd al snel gerea liseerd. Thomas Ragut kopte na vijf minuten een corner bij de eer ste paal binnen. „Na de goal gingen we tegen ons zelf voetballen", was het commen taar van Vergouwen. „We gingen opeens te veel door het centrum spelen en hanteerden de lange bal." BW kwam dan ook op gelijke hoogte. Ahmed Moujahid scoorde tegen. Volgens Vergouwen- „hij heeft nog een ei op zijn been" - ging daar een overtreding op Ra- gut aan vooraf Vlak na de pauze kwamen de Bra banders zelfs op voorsprong. Lars de Voogd speelde te kort terug, Moujahid profiteerde en schoot zijn ploeg naar de leiding. De Walchenaren zetten vervol gens alles op de aanval en gingen met twee spitsen spelen. Ook werd stormram Arjan Human door Vergouwen het veld inge stuurd. Echt uitgespeelde kansen creëerde Vlissingen evenwel niet, hoewel Human, Ferry Alfons en Randy de Dreu het nog wel pro beerden. Steeds bleek de keeper een te grote sta-in-de-weg. De slotfase verliep nogal tumultu eus. Zo werd een 'fan' van BW het sportpark afgestuurd, na discri minerende opmerkingen aan het adres van Jonathan Constancia. Ondanks de nederlaag blijft Vlis singen gedeeld koploper. Ook Desk, Best Vooruit en Dosko heb ben negen punten uit vier duels. gaSSSSSSfOSSSlS&ee^SfSSSe>SS^eSSSSSOI Karakteristiek door Rudy Boogert HOEK - Het was niet echt een doel punt dat bij een hardwerkende, ge blokte, verdédigende middenvel der past. De bal kwam bijna lood recht uit de lucht vallen. Alain van Mieghem stond met zijn rug naar het doel, leunde tegen zijn tegen stander aan en liet de bal op zijn wreef vallen. Over zijn rechter schouder zeilde de bal richting doel, over zijn linkerschouder zag de Belgische middenvelder van Hoek de bal binnenvallen. Plet was een knap staaltje rust en techniek, wat je in eerste instantie niet achter Van Mieghem zoekt. Trainer Eric Hellemons wilde ech ter van een geluksgoal niets weten. Alain stond er wel", zei hij. „Hij is een bezige speler. Bezig met zijn omgeving en met spelsituaties. En als je zo alert als hij bent, heb je meer kans om een goal te maken." Het was zaterdag de tweede goal van Hoek en daarmee was het ver zet van Achilles Veen gebroken. Het werd uiteindelijk 4-0. Die riante marge lag in het eerste kwart van de wedstrijd allerminst in het verschiet. Hoewel tegenstan der Achilles Veen de puntloze hek kensluiter was, speelde het krachti ger en eendrachtiger dan de Zeeuws-Vlaamse thuisploeg. Voor al basisdebutant Thomas van Rent- erghêm moest naast Van Mieghem wennen, maar hij bekroonde zijn optreden in de tweede helft uitein delijk met een kopdoelpunt. Dat doelpunt kwam grotendeels op het conto van Urvin van Pleke- len, de tweede basisdebutant bij Hoek. De aanvaller die de afgelo pen jaren rondzwierf bij Yerseke, Wemeldinge, Kruiningen en SSV'65 lijkt zijn kans nu te grijpen in de hoofdklasse. „Hij is net een spons", vindt Hellemons. „Hij komt naar elke training met de in tentie om" beter te worden. Hij moet nog verder groeien, maar hij is nu al een lastige klant voor een verdediger." Hellemons speelde ook nog met een derde debutant in de basis. Stijn van de Kelen, die in voorbe reiding geblesseerd raakte, stond onder de lat in plaats van Jordi de Jonghe. Vorige week betekende een actie van De Jonghe de omme keer tegen Excelsior Maassluis (2-1-verlies). Het was voor de tech nische staf de aanleiding om de po sitie van De Jonghe te heroverwe gen. „Het gaat om het totaalpak ket", verklaarde Hellemons. De veranderingen pakten positief uit. Van Renterghem scoorde, Van Hekelen zorgde voor een assist en Van de Kelen hield de nul. Zorge loos achterover leunen kan Helle mons echter nog niet Tot de ope- ningsgoal konden de Hoekenezen elkaar zaterdag maar moeilijk vin den. De trainer schreef dat deels toe aan het veld („Daarop kun je geen positiespel van hier tot Tokio spelen"), maar dat gold ook voor Achilles Veen en die ploeg had in die periode een overwicht. Toen Guillaume Clinckemaillie na 27 minuten de score opende uit een zelf verworven vrije trap, keer de het spelbeeld abrupt. Een com binatie tussen Van Hekelen en Jor- rit d'Haeseleer eindigde met een corner. En uit die corner maakte de onverwachte stilist Van Mieg hem het tweede doelpunt. Na de rust moest Achilles Veen al snel met tien man verder. Drie spe lers waren al gewisseld (twee met blessures), toen Ferdie Verhoof- stad naar zijn hamstring greep. Hij probeerde het nog even, maar het ging niet meer. Tegen tien man was Hoek superi eur en Achilles Veen mocht nog blij zijn dat alleen Van Renterg hem en Clinckemaillie (fraaie stift na een assist van Doesburg) nog scoorden. Hoek-Achilles Veen 4-0 (2-0). 27. Guillaume Clinckemaillie 1-0, 30. Alain van Mieghem 2-0, 75. Tho mas van Renterghem 3-0, 85. Guillaume Clinckemaillie 4-0. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Rode kaart (2x geel): 90+1. Jorrit d'Haeseleer (Hoek). Gele kaart: Giovanni Siere- veld (Hoek), Bas van Loon, jorg van de Linden (Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Stijn van de Kelen; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio- vannï Siereveld; Alain van Mieg hem, Thomas van Renterghem; Ur vin van Hekelen, Jorrit d'Haeseleer, Guillaume Clinckemaillie; Kyle Doesburg. Kijk op www.pzc.nl/video voor beelden van de goal van Alain van Mieghem. -Ti-. «V ./:W\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49