15 Twintig jaar zingen op zee Streep Renesse gaat met z'n allen aan tafel KRA5.NL. maandag 24 september 2012 ssssKWfSfJsssra® IIMBHSBMMMMHK8I MKMMRHM 7X&jXA Dirigent Jaap Knuist van het Bruinisser Visserskoor draagt officiersstrepen van de Koninklijke Marine op de mouw van zijn jasje. Daar komt geen nieuwe meer bij. Defensie verbiedt burgers militaire tekens te dragen. Het Bruinisser Visserskoor be staat twintig jaar. Dat werd zater dagavond gevierd met een mu ziekavond in sporthal De Vanger in het Mosseldorp. Hoewel de feestelijke avond gratis was, wa ren niet alle vijfhonderd stoelen bezet. door Ton van den Nouweland Aan het eind van de avond feliciteert voor zitter Theo Ketting van de stichting Festi viteiten Bruinisse het jubilerend mannenkoor. Hij bedankt ze ook voor hun jaarlijkse bijdrage aan de Visserijdagen, die zijn stichting organiseert. Klap op de vuurpijl had een extra streep op de mouw van dirigent Jaap Knuist moeten worden. Die had defensiemedewerker Ketting samen met mosselprinses Dorine Stouten willen uitreiken. Maar dat doen ze niet. De marine stelt het namelijk niet op prijs dat burgers zich tooien met militaire onderscheidingstekens. „Het is me door Defensie ontraden", ver klaart Ketting. „Knuist heeft nu de strepen van luitenant, eerste klas, ter zee van de oude categorie. Ik had hem kapitein willen maken, maar dat mag niet. Ik maak hem nog wel eens schout bij nacht. Kan hij overdag uitslapen", maakt Ket- Het Bruinisser Visserskoor met diri gent Jaap Knuist tijdens het jubi leumoptreden zaterdag in een niet geheel gevulde sporthal De Vanger. foto Ronald den Dekker ting zich er met een grapje vanaf. Misschien is het typisch Bru's, maar niemand steekt de loftrom pet over de prestaties van het jubi lerende koor. Toch zijn die niet ge ring. Het Bruinisser Visserskoor maakte vier cd's en een singeltje met Johhny Hoes, trad op tijdens de Wereldhavendagen in Rotter dam en in 's lands poptempel Para- diso. Het koor wist zelfs ons toe komstig koningspaar tot gezellig meezingen te verleiden. En dat al lemaal onder de bezielende lei ding van Jaap Knuist. „Die heeft er nog steeds flink de wind onder", vertelt oprichter Luuk Ottens. „Maar niet meer zo erg als vroeger. Toen zou hij van woede over het katheder heen ge sprongen zijn als er iets mis ging. Dat zal hij nu niet meer doen. Bang als hij is een been te breken." Het Bruinisser Visserskoor wordt in 1992 opgericht als leden van het kerkkoor zich gaan toeleggen, op het werelds repertoire. In de glorie dagen telt het koor zestig zangers. Daar zijn ër nu - ondanks een re cente wervingscampagne - nog 35 van over. Een tendens die zich za terdag voort lijkt te zetten in de pu blieke opkomst. De kaarten zijn gratis. Toch blijven 100 van de 500 stoelen in De Vanger onbezet. Onder dat publiek enkele leden van shanty koor Neptunus, de groep die zich tien jaar geleden af splitste van het Visserskoor en die zeemansliedjes - en dus niet uit sluitend shanty's - blijft zingen. „We zijn hier incognito. Kijken hoe de concurrent het doet", zegt één van de Neptunusleden. „En ik moet zeggen dat ze gevoelig zin gen." GOES Jonge meiden jatten kleding bij V&D Twee meisjes van zestien en zeven tien jaar oud zijn zaterdagmiddag aangehouden in de V&D in Goes. De twee, afkomstig uit Axel en Middelburg, worden verdacht van winkeldiefstal. Ze wilden volgens de politie diver se kledingstukken meenemen zon der te betalen. Een beveiliger be trapte ze daarbij en droeg de mei den over aan de politie. Na verhoor is het tweetal weer vrijgelaten. SIRJANSLAND Podoloog vertelt over voetkwaaltjes 'Voor dames die wat ongemak van hun onderdanen ondervinden is het een zeer interessante avond,' melden de Vrouwen van Nu, afde ling Duiveland in een persbericht. De vereniging van plattelandsvrou wen heeft podoloog Sturris uit Yer- seke woensdag uitgenodigd. Hij vertelt over steunzolen en andere therapieën. Om 19.30 uur in het dorpshuis Sirjansland. VLISSINGEN Man opgepakt voor bedreiging in café Een 21-jarige Vlissinger is zondag ochtend rond half vijf op de Nieuw- endijk in zijn woonplaats aange houden voor bedreiging van een horecamedewerker. Op het politiebureau bleek dat hij een mesje en een kleine gebruikers- hoeveelheid wiet bij zich had. Die zijn in beslag genomen. Ook moest hij een openstaande boete van 192 euro betalen. BURGH-HAAMSTEDE Vrouwen verdiepen zich in kleur en stijl Lïesbeth van Dijken, van Color, Sty le en Beaty, komt dinsdag vertellen over klëur en kleurenanalyse. De schoonheidsspecialiste doet dat op verzoek van de vereniging Vrou wen van Schouwen. De bijeenkomst is in dorpshuis De Schutse aan de Julianastraat 22 in Burgh-Haamstede en begint om 14.00 uur. ZIERIKZEE Computerclub begint aan nieuw seizoen 'Algemeen computergebruik' is het (nog eenvoudige) onderwerp waar mee de regio Zeeland van de Hob by Computer Club het wintersei zoen begint. De inloopavond, dins dag in het MFC aan de De Huijbert- straat in Zierikzee, is bedoeld voor leden en niet-leden. HCC kent verschillende groepen die op fora informatie uitwisselen. De bijeenkomst dinsdag begint om 19.00 en duurt tot 22.00 uur. SCHERPENISSE Dode man in sloot stierf natuurlijke dood In een sloot in Scherpenisse is za terdagmorgen een dode man aange troffen. Volgens de politie is hij waarschijnlijk een natuurlijke dood gestorven. De politie heeft on derzoek gedaan om dat te bevesti gen. Eind juli werd op Tholen ook een dode gevonden in een sloot en ook toen was geen sprake van een mis drijf. BIERVLIET Racende Vlissinger raakt rijbewijs kwijt Door de politie is zaterdagavond het rijbewijs ingenomen van een 26-jarige automobilist uit Vlissin- gen. Hij reed rond 23.30 uur met een snelheid van 131 kilometer per uur over de Middenweg in Bier vliet waar ter plaatse tachtig kilo meter per uur is toegestaan. De Vlissinger werd aan de kant gezet waarna hij gelijk zijn rijbewijs moest inleveren. ^^ei»^ix-3fis}ssessfaseisesisssss^^^«^^9x- Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst door Ton van den Nouweland RENESSE - De tweejaarlijkse Dorps maaltijd in Renesse heeft zaterdag 110 mensen bij elkaar aan tafel ge bracht. De gebeurtenis is bedoeld om de saamhorigheid in het dorp te ver sterken. En dat is belangrijk: „Want ik ken de helft van het dorp niet meer", zegt Renessenaar en oud-sportverslaggever Joop de Wit (92). Mevrouw Sem de Bert, even verderop aan tafel en even eens 92 jaar, vindt het wel gezellig: „Hoef ik vanavond eens niet al leen en met het bord op schoot te eten." Voor zeven euro kon ieder een in het plantsoen bij de Jaco- buskerk aanschuiven voor een stuk gegrild vlees, salades, stok brood en een glas wijn. „Bij het vijfhonderdjarig bestaan van de kerk hebben we met z'n allen gege ten", legt dominee Piter Goodijk uit. „Dat werd zo gezellig dat we er een tweejaarlijks evenement van hebben gemaakt." De dorpsmaal tijd markeert ook het begin van het kerkelijk seizoen. Goodijk zou zijn vak niet verstaan als hij de maaltijd niet met een gebed be gon: „Voor alle goede gaven Heer, zij u de dank en eer, en vandaag speciaal voor het mooie weer." 8 dgn - halfpension - vertrek: 19/1 .t/m 9/2 topaanbieding geschikt voor langlaufers, wandelaars én skiërs naar o,a. Kössen en Westendorf incl. gezellige thema-avonden f 8 dgn - halfpension - vertrek: 19/11/m 23/2 garant vertrek op 16 en 23 feb. uitstekend hotel (beoordeling 8.7) geen toeslag voor 1-pers.kamer met ook bezoek aan Salzburg 8 dgn - halfpension - vertrek: 12/1 t/m 2/3 garant vertrek op 19 jan. en 9 feb. beleef volop wintersportplezier in maar liefst 4 landen n verblijf in een sfeervol 4-sterren hotel s 8 dgn - halfpension - vertrek: 12/1 t/m 2/3 garant vertrek op 9 feb. net over de grens van Oostenrijk, dus relatief korte reistijd naar o.a. Lermoos en het Tannheimer Tal BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm jg Prijzen zijn p p., tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusieI reserveringskoSteh en Calamileitenfoncts- waarom zou je meer betalen De barbecue draait op volle toeren in Renesse. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47