htm Film Ruben voorziet in noodzaak 'Nooit echt teleurgesteld' 'Niet zoveel voorkauwen' -i# WK kustvissen begint met Vikingen 'De muziek in New Orleans is blijven klinken' maandag 24 september 2012 „ternational 'De vraag is of de complexiteit van de organisatie en BY CPd de investeringen zich nog wel verhouden tot het aantal T HE «P bezoekers dat Film by the Sea in Terneuzen trekt' m - - "uTe^septemt,e 14-23 September Festivaldirecteur Leo Hamnawijk VUssinsenis-"5 Met zijn bezoek aan Film by the Sea en zijn aanwezigheid bij de première van de film Ruben trok Marco Borsato, hier met twee van zijn kinderen, zater dag veel belangstelling. foto Lex de Meester Het is jammer dat het nodig is. „Maar actie tegen discri mineren van jongeren die seksueel anders zijn blijkt nood zaak", zei Marco Borsato zaterdag bij Film by the Sea na de première van de film Ruben van regisseur Thijs Verhoeven en producent Hans van der Hulst. Marco en Leontien Borsato waren aanwezig bij de presentatie van de ze korte film, waarin ook hun zoon Luca een bijrol vertolkt. De titelrol wordt gespeeld door Erick Brons. Het verhaal gaat over een tiener die worstelt met zijn ontluikende homoseksualiteit en die gepest wordt door zijn klasge noten. „Onderzoek wijst uit dat vooral in Zeeland de acceptatie on der jongeren voor seksuele diversi teit zeer gering is. Dat leidt tot ver hoogd risico op zelfmoord", moti veerde beleidsmedewerker Kees Luteijn van de gemeente Vlissin- gen het besluit dit probleem aan te pakken. Dat gebeurt in een sa menwerking met Anti-Discrimina tiebureau Zeeland, GGD, gemeen ten Goes, Middelburg en Vlissin- gen. Scholen krijgen de film Ru ben en een lespakket aangeboden. Haar oom Joop Walvis speelde destijds live orgel in het Pas sage Theater in Schiedam; haar opa was mede-eigenaar van een bioscoop in Den Haag en haar moeder nam haar van jongsaf aan mee naar de film. „Het zit in de fa milie", concludeert Patty Walvis (63) uit Middelburg, moeder van Ralph van Zuuren, 'de eeuwige' winnaar van de - voormalige- Filmquiz bij Film by the Sea. Patty zag 27 films tijdens het festi val. Zij registreert haar bevindin gen nauwgezet. „Ik stel heel be wust een programma samen. Ik kom nooit echt teleurgesteld uit een film. Het laagste cijfer dat heb gegeven is een 7 en het hoogste een 9. De film Amour vond ik een topper. Mooi verteld en mooi ge: filmd, alsof je zeifin die huiska mer van die oude mensen aanwe zig bent. Ook La Demora sprak me erg aan. Wat daarin wordt ge toond over Alzheimer klopt pre- Patty Walvis cies met de praktijk", zegt Patty die zelf in de zorgverlening voor dementerenden werkt. Ook mu ziekfilm El Gusto en klassieker Wit ness for the Prosecution staan boven aan haar lijstje. Wat vindt zij van de festivalorganisatie? „Ik vind dat Leo Hannewijk het best goed voor elkaar heeft door met verschillen de thema's meerdere sponsors aan het festival te verbinden." Als cursusleider en leraar bij Alliance Francaise in Goes is het niet verwonderlijk dat Wim Millenaar (57uit Middelburg graag Franse films ziet. „Maar ik kies meer dan alleen Franse films hoor. Zodra er iets van de pro grammering bekend wordt op de website van het festival begin ik met een schema. Het is heel erg puzzelen", zegt Millenaar, die naast dat cursuswerk nog een drukke baan heeft (ambulante be geleider gehandicapte kinderen). Vakantie nemen zit er niet in. Toch lukt het hem tijdens het festi val 27 films te zien, waarvan 11 tij dens het laatste weekend. „Het moet inhoud hebben. Films binnen een bepaald thema - Do you mind bijvoorbeeld - zijn niet doorsnee. De film A perdre la rai- son vond ik erg mooi, maar het was jammer dat een psychologe van Emergis de hele film voor kauwde, zodat ik alleen nog maar Wim Millenaar hoefde te slikken. Daar zit nie mand op te wachten, lijkt me." De verrassingsfilm Dans la maison en Company Orheim behoren ook tot zijn toppers. „Bying Flinn viel me tegen, teveel Hollywoodstijl. Ik ben overigens wel blij dat het geld meer in de kwaliteit en de groei van het aanbod wordt gestoken dan in bekende personen op de ro de loper", beoordeelt Millenaar. VLISSINGEN - New Orleans worstelt nog steeds met de gevolgen van de orkaan Katrina. „Maar de muziek is er springlevend. Die is altijd blij ven klinken", zei jazz-zangeres Lil lian Boutté zondag bij Film by the Sea. Het festival vertoonde The sound after the storm 2009) over New Or leans en Katrina. Daarin speelt Boutté een belangrijke roL Na af loop zei de befaamde zangeres dat de regering het laat afweten als het om de wederopbouw gaat. ..New Orleans is rijk, maar het geld gaat niet. naar de mensen." De bewo ners ontwikkelen daarom zelf ini tiatieven om er weer bovenop te komen. „We helpen elkaar." Boutté trad zaterdagavond op in Porgy en Bess 'in Terneuzen en zondagmiddag in het festivalpavil joen in Vlissingen. ZOUTELANDE - Vikingspelen in Zoutelande vormen de aftrap voor het wereldkampioenschap kustvis sen dat van zaterdag 13 oktober tot 20 oktober wordt gehouden. He-t is al weer ruim twintig jaar-geleden dat het wereldkampioenschap kustvissen in Zeeland wordt ge houden. Tijdens de vikingspelen treden shantykoren op en wordt aan dacht besteed aan zilte zaligheden met een variant op Spaanse tapa's, voor de gelegenheid zapa's ge naamd. Kinderen kunnen worden omgetoverd tot Smink-Vikingen en zich uitleven op het springkus sen in de vorm van een Piraten- boot. Aan het strand biedt Natuur Avontuur entertainment voor de kinderen met onder meer schep netten en sleepnetten en ze kun nen allerlei kleine zeedieren van gen. In de avond is er een optreden van zanger Reginald Peene. De organisatie is in handen van de stichting Zoutelande actief in sa menwerking met de provincie Zee land. Meer informatie op de website van het Zeeuws jaar van het water: www.jaarvanhetwater.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3