>rt 39 Van der Meet komt top driehonderd binnen Nederlaag driebanders Garage Verbrugge Rik Jendrusch wint bij NK Freestyle windsurfen maandag 24 september 2012 SCHARENDIJKE - Rick Jendrusch (foto) heeft bij de Brouwersdam de eerste wedstrijd ge wonnen voor het NK freestyle windsurfen tot twintig jaar. De zeventienjarige titelverdedi ger uit Scharendijke hield de Belgische Yentel Caers en Nick van Ingen achter zich. Bij de open categorie was Everon Frans de beste. De man van Bonaire hield Dieter van der Eyken en Davy Scheffers achter zich. De twintigjari ge Scheffers, afkomstig uit Zierikzee, was vo rig jaar de kampioen. Bij de vrouwen was Sa- rah-Quita Offeringa de winnaar. De Arubaan se is al zes jaar lang ongeslagen en is door haar overwinning goed op weg het Neder lands kampioenschap aan haar erelijst toe te voegen. Arrianne Aukes werd tweede, Heieen Muijsers derde. De tweede en tevens laatste wedstrijd op 13 en 14 oktober op het Lau wersmeer zal beslissen over de uiteindelijke kampioenen. foto Carlijn Pijl TAMPERE Zilveren medaille Sam van 'f Westende Judoka Sam van 't Westende heeft zaterdag voor de eerste keer in zijn carrière een medaille gepakt tij dens een Europa Cup. In het Finse Tampere werd de 21-jarige Vlissin- ger tweede in de klasse -73 kilo. Van 't Westende, die in juni in Praag al eens vijfde werd en dus net naast de medailles greep, deed in Tampere weinig fout. De judoka van Budokan Rotterdam was in de finale alleen niet opgewassen te gen de de Pool Piotr Kurkiewicz. PO R EC Tess van 't Westende zevende op EK judo Tess van 't Westende is op het Euro pees kampioenschap judo onder twintig jaar niet verder gekomen dan de zevende plaats. De negen tienjarige Vlissingse won in het Kroatische Porec haar eerste partij van de Oostenrijkse Marie-Chris- tin SchefF. Daarna verloor ze echter van de Hongaarse Katinka Szabo. In de herkansingen werd ze vervol gens uitgeschakeld door de Russin Daria Mezhetskaya, die het duel met een ippon besliste. Rentmeester elfde op EK dammen Rianka Rentmeester kan terugzien op een sterk Europees damkam pioenschap. Zaterdag speelde de in woonster van Nieuwdorp in de slotronde een van haar beste par tijen. Ze maakte het de Russische grootmeester Nogovitsyna moei lijk, maar kon schijfwinst niet ver zilveren. Rentmeester sloot het toernooi af met een elfde plaats, waarmee ze de tweede Nederland se werd. Nina Hoekman werd twee de, achter de Letse Zoja Golubeva. SOMMELSDIJK Remy Vasseur vierde in Sommelsdijk Remy Vasseur uit Vlissingen is in de eerste wedstrijd voor het Van Buuren runningcircuit vierde ge worden. Hij legde de 10 kilometer af in 34 minuten en 25 seconden. De wedstrijd werd gewonnen door Patrick Kwist (Rotterdam Atletiek) in 32.36. Fouad Fertoute (Spirit) en Henk van Leeuwen (Pallas'93) wer den tweede en derde. Wim Be- suijen uit Middelburg werd "derde bij de H60 en Krista Voorham (Del ta Sport) werd derde in de D40. MIDDELBURG Nationale titel voor karter Lorenzo Stolk Karter Lorenzo Stolk (14) is op het circuit van Veldhoven Nederlands kampioen in de klasse Briggs stratton Formula junioren gewor den. De veertienjarige Vlissinger won de zevende race werd daar door onbereikbaar voor de concur rentie. De achtste en afsluitende ne gende race zijn niet meer van be- lang. In 2013 doet Stolk weer een stap omhoog. Hij racet dan in de klasse VT250 junioren. door Roeland van Vliet DOBRICH - Tennisster Angelique van der Meet is er zondag niet in geslaagd de challenger in het Bul gaarse Dobrich te winnen. De 21-ja- rige speelster uit 's-Heer Abtskerke moest in de eindstrijd haar meerde re erkennen in de Duitse Anne Schaefer: 6-2 6-2. Ondanks de nederlaag op de slot dag had Van der Meet een goede week in het oosten van Bulgarije. De nummer 318 van de wereld be reikte via de kwalificaties het hoofd toernooi, waarin ze ook nog vier partijen won. De laatste twee - de kwartfinale en de halve eindstrijd - waren beide op zaterdag. Het toer nooi had vanwege de regen op vrij dag vertraging opgelopen. In die kwartfinale, waarin de Oek- raiense Yuliya Beygelzimer haar te genstandster was, overleefde de Be- velandse meerdere matchpoints. Ze sloeg ze weg en won met 2-6 6-3 7-6. Enkele uren later was ze ook de Zwitserse Connie Perrin de baas: 7-6 6-4. In de eerste set poet ste ze een 5-1-achterstand weg. Een dag later bleek de toernooi winst niet voor haar weggelegd. An ne Schaefer gunde de Bevelandse maar vier games. Voor Van der Meet was het de tweede keer dat ze in de eindstrijd stond van een 25.000 dollartoer- nooi. Eerder deze zomer verloor ze ook het slötduel in Charleroi. Door haar goede optreden in Do brich zal Van der Meet volgende week de top driehonderd binnen komen. De komende weken speelt ze nog challengers in San Cugat, Se- villa, Istanbul en Bratislava. Daar heeft ze niet of nauwelijks punten te verdedigen en dus zal ze nog ver der kunnen stijgen. KWADENDAMME - De biljarters van 's Lands Walvarên is de kadercom- petitie begonnen met een 8-0- overwinning op Honky Tonk/Pronk Isolatie. Alle vier de partijen werden over tuigend gewonnen. Peter de Bree won van Hans Geartman met 190 tegen 115 caramboles. Robert van Stevendaal versloeg Ton Meeldijk: 220-111. De partijen van Danny Walhout en Jan Goudzwaard te gen respectievelijk Leo Baay en Henk van Asperen eindigden in 160-77 en 130-76. Peter de Bree was met het hoogste moyenne van 31.67 en de langste serie van 91 caramboles de beste van de dag. De driebanders van Garage Ver- brugge Hyundai leden in de eerste divisie een nederlaag tegen Capel- le TMS. Het werd 2-6. De enige overwinning kwam op naam van Bart Ceulemans. De Belg was te gen Tom Persijn uitstekend op dreef. Na 26 beurten had hij de 45 vereiste caramboles al binnen: 45-17. Veel minder op dreef was voormalig vrouwen-wereldkam pioene Therese Klomenhouwer. Ze verloor met 40-45 van Jean-Paul Weermans in 59 beur ten. Ook kopman Ludo Dielis (41-45/41 beurten) en Berry Dallin- ga (26-45/31 beurten) verloren, van Breur en Van Lieshout.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39