TOP is nog genadig Tjoba zit op rozen na bliksemstart IC Vlissingen geeft gas na rust 3 6 14 Geslaagde seizoensopening WS'92 maandag 24 september 2012 Rmsnas door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Overgangsklasser TOP had zaterdag weinig te duch ten van Kinderdijk. Op alle fronten werd de ploeg uit Alblasserdam af getroefd. De Walchenaren gaan nu samen met Tjoba, GKV en Rust Roest aan kop. Overgangsklasse. TOP-Kinderdijk 17-6: In beide helften incasseerde TOP slechts drie tegentreffers. Kinderdijk was niet bij machte en mocht in de handen knijpen dat de Arnemuide- naars niet de drang hadden om flink uit te halen, In de laatste tien minuten leken de gedachten al bij de komende drie zware tegenstan ders: Rust Roest, Tjoba en GKV. Scores TOP: Leon van Belzen 5, Petra de Ridder en Corné Bezemer 3, Jeanine Marijs 2, Anita de Ridder, Anne Meul- meester, Remco Bezemer en Peter van Belzen 1. Eerste klasse. Fortis-Futura 12-11: „Het was meer spannend dan goed", zei For- tis-coach Leonard Debbaut. Beide verdedigingen stonden goed, waar door er op karakter gekorfbald moest worden. Bij 6-3 pakten de Souburgers niet door. Futura kwam terug en greep bij 8-9 zelfs de leiding. Fortis speelde echter functioneel in de slotfase, waar door de thuisploeg won. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Rachel Verhage en Jordy Sleijpen 2, Patrick Koppejan, Rens van den Driest, Joyce Schoonaard en Kim Baas 1. Tweede klasse. Ondo-Swift 9-19: Het krachtsver schil was te groot om een redelijk appèl te kunnen doen op de derby sfeer. Swift heerste in de korfzone, waardoor Ondo veroordeeld was tot toevalskansen. Omdat ook die niet afgemaakt werden, speelde Swift halverwege (3-9) al een ge wonnen partij. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Jeroen Mesu 2, Lennard van Eenennaam, Anne- mieke Toerse en Lianne Lorier 1Sco res Swift: Naomi Zuidweg en Kristian Huisman 4, Vera Kuiper en Matthijs Pouwer 3, Lennert Hoogenboom en Mi- rella Pouwer 2 en Jacco van de Bosse 1 Derde klasse. DVS'69-Togo 12-8: Togo kreeg in de laatste acht minuten van de top per het deksel op de neus. Na de 8-8 liep DVS'69 nog flink uit Le gio korte kansen waren niet aan de Goesenaren besteed. „Anders had de uitslag ook andersom kunnen zijn" stelde coach Carlo de Waele. Scores Togo: Jan-Willem van Nieuwen- huijze 4, Jan-Kees Goossens 2, Niek Meerman en Anouk Hazelaar 1. Stormvogels-KVK 16-7: Geen mo ment heeft Stormvogels de regie uit handen gegeven. De ploeg speelde vanaf de doelpuntrijke ope ningsfase een gewonnen wedstrijd. De gasten uit Kapelle kregen wel kansjes, maar verloren de slag in de korfzone. Scores Stormvogels: Niek Peene 5, Ar jen Schoe 4, Jonathan Koets 3, Loura Kleinepier 2, Sander Verrijzer en Emme- ly de Visser 1Scores KVK: Bart Nie- wenhuijze 4, Koen Volkers, Niels Ver donk en Martijn Verdonk 1 Seolto-Scheldevogels 18-5: Zowel voor Seolto als degradatiekandi daat Scheldevogels was het geen leuke middag. „Natuurlijk hadden we twintig doelpunten moeten ma ken", vond coach Sjaak Joziasse, die weet dat de komende duels met Dijkvogels, Ventura Sport en Atlas wel ergens over gaan. Scores Seolto: Timme Provoost 8, Mayella Kuizenga en Ralf Dourlein 4, Daisy Verkerk en Rosanne Westveer 1 Atlas-Nikantes 8-11: Voor rust (2-6) liet Atlas zich van de wijs brengen door het fysiek korfballen de Nikantes, naar in de tweede helft beet het achttal uit Ritthem van zich af Na de 2-8 begon de thuisploeg georganiseerd te spelen en slonk de achterstand tot drie punten. „We liepen net te veel op de tenen om het nog 'echt span nend te maken", zei coach Peter Durink. Scores Atlas: Tim Dibala en Michel Wezemer 3, Ben van Hese en Tommy van der Kuijl 1 door Peter vani Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van WS'92 wonnen zaterdag in de der de divisie het eerste competitietref- fen met 1-3 van VCN/King Soft ware 2. Voor Mytilus, dat in dezelf de poule speelt, begon het seizoen met een 4-0-nederlaag. De vrou wen van WS'92 verloren met 3-1 bij Goirle, Mannen. VCN King Software 2-WS'92:1-3 (24-26 22-25 25-19 15-25): Vanaf het eerste moment zaten de Vlissin- gers, die met zeven man waren af gereisd, goed in de wedstrijd. WS'92 kreeg relatief veel service punten tegen, maar wist door goed en gevarieerd aan te vallen zelf ook veel te scoren. De eerste set viel na het twintigste punt in Zeeuws voordeel uit. Na een vroeg verkregen voorsprong werd ook in de tweede set naar winst afgewik keld. Gebrek aan concentratie brak WS'92 in het derde bedrijf op. Daarna stelden de Vlissingers orde op zaken. Sven de Vries serveerde sterk, waarmee de tegenstand ge broken was. Zuvo-Mytilus 4-0 (25-9 28-26 25-17 25-21): Personele gebreken leidden ertoe dat Mytilus tot om zettingen in de vaste basisformatie werd gedwongen. Dat brak de Goe- se formatie op. De Zeeuwen be zweken vooral onder de service- druk van de thuisploeg. „Vooral in de eerste set vloog de bal alle kan ten op", zei Peter Verburg, die uit de pass was gehaald en voor de ge legenheid spelverdeler was. Na een ontluisterende nederlaag in de eerste set volgde een sterke In de wedstrijd werd bij een 17-14-stand ruim veertien minuten niet gescoord. tweede set. Zonder op setpunt te staan, klampte Mytilus lang aan. In een boeiende slotfase trok Zuvo met 28-26 aan het langste eind. In de resterende sets kenden de Zeeuwen goede momenten, maar te weinig om de thuisploeg in ver legenheid te brengen. Vrouwen. Goirle-WS'92 3-1 (25-22 23-25 25-20 25-16): Nadat beide teams lang gelijkop waren gegaan, trok Goirle in de eerste set aan het lang ste eind. WS'92 nam in het twee de bedrijf direct een voorsprong, die tot het einde werd vasthouden. Ook de derde set ging gelijkop, maar door een flinke servicedruk van Goirle en slordigheden aan Vlissingse kant verloor VYS'92 de ze set. Daarna besliste Goirle met een lastige service en goede verde diging het duel. door Johnny Willeboordse 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - On danks een fase van veertien minu ten zonder doelpunt hebben de korfballers van Tjoba op eigen veld met 19-16 gewonnen van Oranje Wit. Het team uit 's-Heer Hendrikskinderen overdonderde de tegenstander uit Dordrecht door binnen een minuut op een 2-o-voorsprong te komen. De voorsprong gaven ze daarna niet meer uit handen. Door de over winning blijft het team van trai ner Bram van Geffen gedeeld aan de leiding gaan in de overgangs klasse met zes punten uit vier wedstrijden. Na tien seconden had Dirk-Jan Westmaas zijn ploeg al op voor sprong gezet. Nog geen minuut la ter maakte zijn broer Niels de 2-0. „We begonnen heerlijk aan de wedstrijd. Als de eerste twee po gingen er zo fijn in gaan, dan voel je dat het een mooie wedstrijd kan gaan worden", zei de jongste van de twee broers, Dirk-Jan. De thuisploeg liep daarna uit naar 8-3. Bij deze stand vond de Dordt- se trainer het tijd voor een ti me-out. Voor Dirk-Jan Westmaas was dit een tegenvaller. „Wij za ten er zo lekker in en probeerden constant onze voorsprong uit te breiden naar een veilige marge. Na de time-out kwam Oranje Wit direct beter in het spel en hier door bleef de marge op zo'n vijf punten." Met de ruststand van 12-8 was trai ner Bram van Geffen overigens wel tevreden. „Wij hebben van daag in de eerste helft zo goed en geconcentreerd gespeeld. Dan zie je de kracht van ons team. Met een blok van de broertjes West maas en daarbij twee sterke vrou wen (Anoelc Braam en Demi Mon- deel) heeft elke tegenstander het moeilijk. Daarmee creëer je zoveel rust voor het andere vak, dat het hele team goed kan spelen." Direct na de rust kwam Oran je-Wit sterk terug. In een tijdsbe stek van tien minuten werd het verschil teruggebracht tot één punt. Dit was voor Van Geffen het signaal een time-out aan te vra gen. „Zij kwamen veel te makke lijk tot scoren. Als je - van een 12-8-ruststand binnen de kortste keren op een 13-12 staat, moet je de boel even proberen te ontrege len." Na de time-out leek het spel van de korfballers uit Dordrecht inder daad iets minder soepel te lopen en vielen niet alle schoten meer in de korf „Dat pakte erg goed uit. Het is altijd lekker als je het nut ziet van een time-out. Ik heb ge lukkig het goede moment uitgeko zen", zei de coach lachend. Na een gelijkopgaande fase ont stond er bij een 17-14-stand in het voordeel van Tjoba de periode waarin er niet gescoord werd. De aanvallen van Oranje-Wit werden constant afgebroken door de ijzer- sterk verdedigende broertjes West maas. Dirk-Jan: „Verdedigend liep het vandaag goed. We konden hun aanvalsspel goed onderbre ken en de bal onderscheppen. Het is jammer dat wij de score niet ver der konden uitbouwen, maar met negentien doelpunten mag je ook niet klagen over het scorend ver mogen." Zelf maakte hij zes doelpunten. „Uiteraard ben ilc daar erg tevre den over." De trainingen hebben 4 Trainer Klaas-Willem Barten door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen begonnen het nieu we seizoen in de eerste divisie met een klinkende overwinning op BS Weert 2. Bij de vrouwen leed zo wel BC Vlissingen als Volharding een nederlaag. Mannen. BC Vlissingen-BS Weert 2 105-83: In de eerste helft had BC Vlissingen moeite om afstand te nemen van het jonge team uit Weert. Bij 29-20 sloeg de thuis ploeg een gaatje, maar de Limbur gers kwamen met veel driepunters weer goed terug: 42-41. Na de pauze sloeg de formatie van coach Klaas-Willem Barten bin nen vijf minuten de beslissende kloof 65-45. Beide teams mochten daarna naar hartenlust aanvallen, maar BC Vlissingen zorgde er wel voor dat de marge niet kleiner werd. Scores BC Vlissimgen: Michel Bosters 28, Dennis de Paauw 20, Benjamin Steenbeek 15, Sjors van de Poel 12, Dorde Karadzic 8, Emilio Jangbahadoer 7, Dominique van Hove 5, Stefan Schrier 5 en Abdul Zombra 5. Barons 2-BC Vlissingen 2 69-53: Overgangsklasser BC Vlissingen 2 begon goed. Na vijf minuten viel de aanval echter stil en nam Ba rons 2 via drie driepunters de lei ding: 24-16. Ook in het tweede kwart was BC Vlissingen aanval lend onmachtig en verdedigend vielen diverse gaten. Scores BC Vlissingen 2: Abdul Zom bra 11, Sjoerd van Pelt 8, Abdel el Khar- bouchi 6, Rajan Dielbandhoesing 6, Ben jamin Risakotta 6, Ronny de Troije 6, Dylan Hofmann en Sheffield Peterson 4, Angelo Roelands 2. Vrouwen. Barons-BC Vlissingen 79-56: In Breda schoot de thuisploeg in het eerste kwart met scherp. De Wal- cherse hoofdklasser kon tot 15-11 volgen, maar daarna drukte Barons door naar 24-14. In het tweede kwart liep het verschil op naar 41-26. Ook na de pauze kreeg de Vlissingse verdediging geen grip op de tegenstandsters, waar door de wedstrijd bij 52-30 was be slist. Deze marge bleef de rest van de wedstrijd gehandhaafd. Scores BC Vlissingen: Melanie Dolfing 16, Yolanda Joosse 15, Nanon Doetand 13, Mims Kole 7, Charmey Koemans 4 en Stella Hozee 1 ELBC-Volharding 77-54: Na een zenuwachtig begin namen de Goe- se vrouwen een kleine voorsprong in het eerste kwart: 12-13. Door een korte tussensprint nam de ploeg uit Etten-Leur de leiding over. Bij rust stond het 30-24. In de tweede helft drong de Beveland- se overgangsklasser -nog kort aan, maar daarna was het verzet gebro ken. Scores Volliarding: Elvira Philipsen 22, Anne de Bakker 15, Chantal Trompert 8, Amanda Nonnekes 5, Annabel Jozias se 3 en Annelies Meijer 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36