►rt 133 FC Dauwendaele klopt Zaamslag Nieuwland haalt uit tegen Spui Terneuzense Boys gaat ook onderuit maandag 24 september 2012 GPC Vlissingen heeft nog maar één punt verdiend. Terneuzense Boys incasseerde in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal de derde nederlaag. De door blessures geplaagde Zeeuws-Vlaamse formatie kwam tot twee keer toe op voorsprong, maar slaagde er niet in om die te behouden. In Aalst werd met 3-2 verloren van Roda Boys/Bommelerwaard. Roda Boys/Bommelerwaard-Terneuzense Boys 3-2 (0-1). 16. Johnny de Jaeger 0-1, 46. Toby Tan 1-1, 52.Marco Faassen 1-2, 68. Robin Parijs 2-2, 81. Tommy Kant 3-2. door Robin Hamelink kon spits Björn Ronde nooit in stelling gebracht worden. De aan vallende plaagstootjes van GPC wa ren vooral schoten uit de tweede lijn, maar deze leverden nooit pro blemen op voor doelman Rean Bok. Ook GPC eindigde de wed strijd uiteindelijk met tien man. Ver in de blessuretijd onts'tond er een opstootje tussen Remon de Vlieger en Kenneth Hoeke.- De Vlieger sloeg daarbij Kenneth Hoe ke en kreeg daarom ook een rode prent getoond. „We hebben het op dit moment niet aan onze zijde", constateerde Geelhoed. „Je kan er lang over pra ten, maar je bent zo sterk als je spel is en fouten worden afge straft. Ik denk dat we gedaan heb ben wat we moesten doen, maar het geloof en het vuur zat er .niet in." Dankzij de nederlaag neemt GPC de laatste plek over van Alte- na en is nu hekkensluiter in de eer ste klasse. Volgende week wacht de lastige uitwedstrijd bij WGZ. GPC-Altena 1-2 (1-1). 19. Alberto Klop (e.d.) 1-0, 28. Arjan van Vuuren 1-1, 56. Richard de Laat 1-2. Gele kaart: Björn Ronde (GPC), Robert Beze- mer, Kenneth Hoeke (Altena). Rode kaart: Remon de Vlieger (GPC), Arjan Van Vuuren (Altena). Scheidsrechter: J.A.M. Stange (Zevenbergen). Aantal toeschouwers: 70. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E pakte Arnemuiden de eerste driepunter van het seizoen. Het elf tal van trainer Evert Wisse won met 3-1 van Heinkenszand, maar verloor Jannick Schaier (rode kaart) en Marinus Baas (blessure). Oostkapelle won de Walcherse der by tegen Serooskerke met 3-2. VCK verloor kansloos in Klun- dert: 5-0. FC Dauwendaele bracht Zaamslag de eerste nederlaag van het seizoen toe. Oostkapelle - Serooskerke 3-2: Jeroen Geerse zette Sérooskerke al na vier minuten op 0-1 toen hij van rechts naar binnen kwam en doel trof In de 33e minuut speelde Wouter Verduijn zich vrij en bracht Oostkapelle langszij. In de 74e minuut kwam Oostkapelle op voorsprong. Een handig overstapje van Maarten van Maldegem stelde Arjan Pattenier in staat om voor 2-1 te zorgen, maar twee minuten later maakte Bas Rooze er alweer 2-2 van. Serooskerke kreeg daarna een grote kans op de 2-3, maar de winnende goal viel aan de andere kant. Pattenier, die even later ook nog de paal raakte, schoot Oostka pelle in de 84e minuut naar de overwinning. Arnemuiden - Heinkenszand 3-1: Een rode kaart voor Jannick Schaier en een, op het eerste ge zicht, ernstige knieblessure voor Marinus Baas, overschaduwden de eerste zege van Arnemuiden. Voor rust werd er niet gescoord in Arne muiden. Joab Ventevogel zette de thuisploeg na de pauze op 1-0 en na een schitterende combinatie met Bastiaan Grootjans tekende Colin van Koeveringe voor de 2-0. Heinkenszand kwam daarna door een treffer van Matthijs van de Dries nog terug in de wedstrijd, maar met zijn tweede goal besliste Van Koeveringe het duel definitief. Klundert - VCK 5-0: VCK kreeg al in de eerste minuut, toen Eric Fuanani met het hoofd voor 1-0 zorgde, een flinke tegenvaller te verwerken. Door treffers van Po- ger Mukoko, in de 37e en 38e mi nuut, keek de Koudekerkse forma tie bij rust al tegen een 3-0-achter- stand aan. Met een lobje zorgde Fuanani na een uur spelen voor de 4-0 en in de 78e minuut scoorde hij ook nog de vijfde Klundertse goal. Zaamslag-Dauwendaele 1-2: De Middelburgers sloegen na rust toe tegen een mat spelend Zaamslag. Mart de Kroo deelde met twee tref fers de genadeklap uit. „Bij de eer ste goal draaide ik weg van mijn te genstander en schoot ik de bal in de kruising. Bij de tweede treffer werd ik goed vrij gespeeld door Jel- mer (Pasveer). Ik maakte een schijnbeweging, waarna ik de doel man gemakkelijk voorbijging en kon scoren", genoot de achttienja rige uitblinker van zijn doelpun ten. Zaamslag nam voor de pauze een 1-0 voorsprong door Peter Die- leman. Een afstandsschot van Kah- lid Kaldoon (Dauwendaele) trof de kruising. Na rust werden de Zeeuws-Vlamingen afgetroefd door een agressief spelend Dau wendaele. „Het positiepel ging beter lopen, we wonnen de duels en de tweede bal was voor ons", verklaarde trai ner Marcel Lourens de overwin ning. In de slotfase werd Jelmer Pasveer van Dauwendaele, na zijn tweede gele kaart, uit het veld ge stuurd. Dinteloord - WC'68 4-5 (1-3). Bart Vane 0-1, Gijs Adriaanse 1-1, Pieter van Est 1-2, Martijn Lindhout 1-3, Noël van Chaam 1 -4, Dennis Uijl (strafschop) 1-5, Danny Verhoeven 2-5 en 4-5, Ro bert van Opdorp 3-5. SSV'65 - Bruse Boys 0-2 (0-1). Tho mas Groeneveld 0-1 en 0-2. Duiveland - Zwaluwe 0-0. MIDDELBURG - Spui heeft in de der de klasse A van het zaterdagvoet bal met 5-1 verloren van Nieuw land. AZW ging met 3-1 onderuit tegen Apollo'69. 's-Heer Arends- kerke versloeg Domburg met 3-2 en Nieuwdorp was met 4-2 te sterk voor Kapelle. De Noorman nen tegen DFS eindigde zoals het begon in 0-0. De Meeuwen boekte een overtuigende 5-1 overwinning bij MZVC. Spui-Nieuwland 1-5: De thuis ploeg kwam ongelukkig op achter stand. Hans Kolbeek werkte de bal in eigen doel. Net na rust kreeg Remco Hamelink de bal op een presenteerblaadje van Jordy Segh- ers en maakte 1-1. Nieuwland gaf gas bij en Spui ver dedigde zwak. Richard Jacobs zorg de voor 1-2 (strafschop) en 1-3. Vijf minuten voor tijd tekende Joey van Belzen voor 1-4. De 1-5-eind- stand werd vastgelegd door weder om een eigen doelpunt, dit keer van Yorick Koekkoek. 's-Heer Arendskerke-Domburg 3-2: In een tijdsbestek van vijf mi nuten liep Arendskerke uit naar een 3-0-voorsprong. Dennis op't Hof kopte de 1-0 binnen en Pieter Adema kon uit een strafschop voor 2-0 zorgen. Michiel Provoost van Domburg haalde een doorge broken tegenstander neer en kon vertrekken. Gijs van Koeveringe mikte de 3-0 in het doel. In de tweede helft drukte Dom burg door en dat leidde tot de 3-1 van Martijn Minderhoud uit een strafschop. Domburg moest verder met negen man na de tweede gele kaart van Rick van der Driest. Mi- cha Bernard maakte nog 3-2, maar daar bleef het bij. Nieuwdorp-Kapelle 4-2: Nieuw dorp was de betere ploeg maar Ka pelle speelde goed mee. Al na vijf minuten opende Janick van As de score: 1-0. Meteen na rust mikte Salim San- dee knap de 1-1 in het doel. Een goede actie van Van As betekende 2-1. Ferhan Topal krulde knap de 3-1 in de kruising, maar met een strak schot bracht Marco den Deur waarder de spanning terug in de wedstrijd. Mark Nieuwenhuijzen zorgde voor de verlossende 4-2 en daardoor blijft Nieuwdorp koplo per. De Noormannen-DFS 0-0: Een leuke en spannende wedstrijd, maar beide ploegen slaagden er niet in om een doelpunt te maken. Er waren over en weer kansen, maar Noormannen-goalie Niels van Alphen en doelman Kevin Ver boom van DFS hielden hun doel schoon. MZVC-De Meeuwen 1-5: Een heel sterk De Meeuwen speelde een goede wedstrijd en boekte een simpele overwinning. Martijn de Vries hielp de ploeg uit Zoutelan- de aan de 0-1 en Martijn Houter man maakte de 0-2. Willem-Jan Roelse kopte de 0-3 ruststand op het scorebord. Houterman zorgde voor 0-4 voordat Patrick Joossens uit een strafschop de 1-4 kon ma ken. Met zijn derde van de middag bepaalde Houterman de eindstand op 1-5. Apollo'69-AZW 3-1 (2-0). Jeffrey Ot- ten 1-0 en 3-0, Robin Korsuize 2-0 en Darius Cyrroes 3-1. Roniël Uranie wordt neergelegd door een speler van Altena en krijgt een penalty.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33