Ondanks verlies blijft Goes gewoon aavallen 301 sport Werklust Smerdiek wordt beloond Kloetinge brengt ASWH slechts aan het wankelen maandag 24 september 2012 door Roeland van Vliet HENDRIK-IDO-AMBACHT - De tikken van Kloetinge brachten ASWH za terdag wel aan het wankelen, maar de Bevelandse underdog kreeg de koploper niet op de knieën. „We hebben ASWH wel écht pijn ge daan", zei trainer Diederik Hiensch na de 3-1-nederlaag in Hendrik- Ido-Ambacht, „maar daar pak je geen punten mee. We hebben veel kansen gekregen, maar maakten ze niet af ASWH was vele malen ef fectiever dan wij." Hiensch keek in Hendrik-Ido-Am- bacht likkebaardend naar de spit sen van de thuisploeg, Alex en Mi chael van Dommelen. En hij had minstens zoveel waardering voor de goalie van ASWH, Jordi van de Corput. Dat drietal maakte het ver schil in het duel met Kloetinge. De aanvallende broers waren beiden bij elke doelpunt betrokken en de sluitpost had ook nu bijna overal een antwoord op. Voor dé overige ASWH-spelers de den de Kloetingers niet onder. Bij de ploeg van Hiensch stak er welis waar niemand bovenuit, maar het Bevelandse collectief kon het de nummer één op de ranglijst toch behoorlijk lastig maken. In de twee de helft was het zelfs even eenrich tingsverkeer. Tom Blomaard (kop bal op de lat, schot van dichtbij), Daan Esser (poeier van circa negen meter) en Mark Schuit (inzet vanaf rechts) scoorden echter niet. Hun trainer vrat zich op langs de lijn. „Er zaten echt wel gaten in de ASWH-muur", zei hij. „Maar hoe veel kansen wil je hebben om de bal erin te schieten?" De thuisploeg ging slaagvaardiger te werk. Nadat Kloetinge in de eer ste dertig minuten de druk had weerstaan, viel toch de 1-0. Michael van Dommelen legde met z'n borst de bal panklaar voor zijn goed inlo pende broer. De 2-0 in de 57e mi nuut was verrassender. Terwijl ie dereen op de 1-1 zat te wachten, kopte Michael van Dommelen de bal langs de uitkomende Kloetin- ge-doelman Jaco van der Schee. De Zeeuwen zaten toen even niet op te letten, omdat Mats Willemse ge blesseerd op de grond lag en de scheidsrechter onverwachts liet doorspelen. Uiteindelijk haalde Kloetinge pas in de tachtigste minuut de nul van het bord. Een lage, strakke corner ging door een woud van benen heen en bereikte de vrijstaande in valler Bart Deprez, die van drie me ter afstand wel moest scoren. Maar diens inzet werd op de lijn met de arm gestopt door Elvis Versluis. De arbiter had geen handsbal gezien, maar de grensrechter wel en dus kon de ASWH-verdediger inruk ken en kregen de Kloetingers een strafschop. Die werd benut door Comé Schilperoort. De Bevelanders roken toen een ge lijkspel en trokken alle aanvalsregis- ters open. „We zagen dat ASWH kwetsbaar was en wilden daar in slotfase, met elf tegen tien, gebruik van maken"- zei Hiensch. „Daar na men we wel risico's mee." Dat zag ook de geslepen Alex van Dommelen, die hard bleef werken in de voorhoede van ASWH en kort voor tijd een vrije trap verdien de. Hij slingerde die zelf voor de doelmond, waar Bas van Stokkom de 3-1 maakte. Daarmee was de eer ste nederlaag van Kloetinge, dat woensdag in de beker eerstedivisio- nist Telstar treft, een feit Karakteristiek ASWH-Kioetinge 3-1 (1-0). 34. Alex van Dommelen 1-0, 57. Mi chael van Dommelen 2-0, 80. Cor- né Schilperoort 2-1 (strafschop), 86. Bas van Stokkom 3-1. Scheids rechter: B.J. Fikkert (Hellendoorn). Rode kaart: 79. Elvis Versluis (AS WH). Gele kaart: Jaco vanr der Schee, Jaap Esser, Michel Maaskant en Roy Mulder (allen Kloetinge). Aantal toeschouwers: 800. r Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant, Jaap Esser, Timo Jansen; Roy Mul der, Corné Schilperoort; Mark Schuit (81. Sofyan Azzagari), Daan Esser, Mats Willemse (62. Bart De prez); Tom Blomaard (71. Sjors Lankhaar). Goes wacht ook na de vierde wedstrijd nog op de eerste over winning in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. Dit keer is Nuenen te sterk. Halverwege leidt Goes weliswaar met 1-0, maar na de pauze wordt die mar ge prijsgegeven: 1-3. door Peter van Kouteren GOES - Goes mocht zondag 45 mi nuten lang hoop koesteren op de eerste overwinning in de hoofd klasse. De Bevelanders leidden bij rust tegen Nuenen volkomen ver diend met 1-0, maan waren na de hervatting het spoor bijster. De Brabanders namen het initiatief wonnen met 1-3 en drukten Goes steviger op de met Dongen gedeel de laatste plaats. De Zeeuwse debutant speelde een wedstrijd met twee gezichten. Goes domineerde in de eerste helft, kwam vroeg in de wedstrijd door Josimar Pattinama op voor sprong en creëerde daarna een paar mogelijkheden. De beste daar van was voor Pattinama, die tegen de doelman schoot toen hij een bal uit de lucht in één keer op doel schoot. Enkele minuten later werd de thuisploeg een strafschop onthou den, toen Dangelo Martien in de zone van de waarheid aan zijn shirt werd getrokken. Scheidsrech ter De Brito Roque stond op enke le meters, maar wuifde de Zeeuw se roep om een penalty weg. Trainer Gérard de Nooijer van Goes sprak over een cruciaal mo ment in de wedstrijd. „Geeft hij' hem wel, dan wordt het 2-0 en krijg je een heel andere wedstrijd. Ik vond de scheidsrechter verder niet slecht hoor, maar wij zijn afge straft op details. Dat was ook een detail." Nuenen, dat voor rust het initia tief aan Goes moest laten, begon sterk aan de tweede helft en zette 45 minuten lang veel druk naar voor. Het bleek het ideale recept om Goes uit het ritme te halen. De thuisploeg wist er geen raad mee, leed veelvuldig balverlies in de opbouw en kon in aanvallend opzicht geen vuist meer maken. De gelijkmaker van Mark Werts, in de eerste minuut na rust, kwam hard aan in het Goese kamp. „Dat was een tik, waar we niet meer overheen zijn gekomen", stelde De Nooijer vast. Nuenen rook zijn kans, joeg de thuisploeg in alle linies op en profi teerde door een snelle omschake ling van balverlies in de Zeeuwse gelederen. „Hun nummer tien (Ro- Karakteristiek Goes-Nuenen 1-3 (1-0). 11. Josi mar Pattinama 1-0, 46. Mark Werts 1-1, 66. Rick Wijnen 1-2, 81. Patrick Philippart 1-2, Scheids rechter: S. de Brito Roque (Smits- hoek). Aantal toeschouwers: 150. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder (53. Yves Nyemb), Sherief Tawfiek, Gert-Jan van Leiden, Mil ton Roemeratoe; Gert-Jan Tierie, Robin de Pagter, Thijs van den Dries (70. Wouter de Craene); Ray Kroon (63. Gaffin de Meza), Josi mar Pattinama, Dangelo Martien. bin de Pagter) speelde in de eerste helft heel diep, waardoor ze eigen lijk met vier spitsen speelden", keek Nuenen-trainer Pierre van den Eeden terug. „Ik snapte voor de rust niet goed waarom we niet doordekten en hen niet aanpak ten. Dat hebben we in de tweede helft wel gedaan." Goes bezweek in het tweede part onder de druk, waardoor de Goese aanvallers zelden konden worden aangespeeld. Het Goese aanvals- trio stond na rust bovendien erg dicht bij elkaar en dat speelde de Brabantse defensie in de kaart. „Daar had ik niet om gevraagd hoor", zei Gérard de Nooijer, die j aangaf de aanvallende speelwijze ook de komende weken te zullen handhaven. „Dat moet Goes ook blijven doen", vond zijn Brabantse collega. „Ze zullen de punten heus 1 wel gaan pakken. Wij zijn vorig sei- zoen ook zo begonnen, lekker aan- vallen en met plezier in het voet- fj ballen. De ploegen die niet wilden voetballen, zijn uiteindelijk alle maal gedegradeerd." Na de eerste tegentreffer rook Nue- nen dat er meer te halen viel. De bezoekers zaten er in een vroeg sta dium bovenop, gaven geen centi meter ruimte weg en hielden Goes in een ijzeren greep. Halverwege i de tweede helft kwam Nuenen q door Rick Wijnen op 1-2. Tien mi- nuten voor tijd scoorde Patrick Phi lippart 1-3. ,;Dit was de beste ploeg waartegen we tot nu toe hebben gespeeld", vond De Nooijer. „Ze hadden niet zo veel moeite als wij met scoren. Het zit ons net even niet mee en dat is doodzonde. Ach teraf moeten we nog blij zijn dat het bij 1-3 is gebleven." door Robin Hamelink MIDDELBURG - De voetbalsters van Oostkapelle hebben zaterdag met 4-2 verloren van SV Zwolle in de hoofdklasse. De formatie van train- ster Irma de Witte mocht van ge luk spreken dat het daarbij bleef. Smerdiek boekte de eerste over winning. Be Quick 2 uit Zwolle werd met 1-0 verslagen. SV Zwolle-Oostkapelle 4-2: Het talententeam van profclub PEC Zwolle was veel beter, maar liet het na om een monsterzege neer te zetten. „We zijn nog goed weg gekomen. Onze onervaren verdedi ging had het zwaar, maar het to taalplaatje was niet goed genoeg. Al onze zwakke punten werden blootgelegd", aldus De Witte. Sha- mila Hamers zorgde voor 1-1 en met hangen en wurgen werd de rust bereikt met 1-1. Dankzij een goed keepende Joralien Wilders bleef het lang 1-1, maar in een tijd bestek van tien minuten liep de thuisploeg uit naar 4-1. Een goede aanval van Oostkapelle werd be loond met een treffer van Hamers. Be Quick 2-Smerdiek 0-1: Waar bij de eerste wedstrijden een over winning uitbleef na goed voetbal, won de ploeg van Servaas Brou wer nu met slecht voetbal van een betere tegenstander. De thuisploeg speelde goed en kreeg enkele goe de mogelijkheden. Geheel tegen de verhouding in kwam Smerdiek op voorsprong dankzij een doel punt van Anne Hage. Vlak voor rust kreeg Marsha van Dijke een enorme kans op 0-2, maar ze mis te. Brouwer: „We waren minder, maar gaan toch boeken toch een goede overwinning. Hier halen we veel voldoening uit, want onze werklust is beloond." Urvin van Hekelen werkt zich stijlvol door de defensie van Achilles Veen. Thomas van Renterghem kijkt op de ach tergrond toe. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30