zeeland 117 Artonis musiceert met passie Waar moet ik op letten bij de aanschaf van een hoortoestel? De Oesterij Yerseke wint Zeeuwse Visserij Award Gratis inf ormatieboekj e HOOR STICHTING Al 100 jaar HULST CULTUREEL maandag 24 september 2012 Klassieke recitals Door Artonis Pianotrio: Anoek Brokaar (viool), Willem Stam (cel lo) en Frank Oppedijk (piano). Gehoord op zondag 23 septem ber in de Baudeloozaal in Hulst den de zigeunersfeer, mede dank zij stevige ritmes en accelerandi. De pianopartij is in het 2de trio in c van Mendelssohn beladen. Men delssohn speelde deze partij zelf tij dens de première in december 1845. De verwijzingen naar de Mid- zomernachtdroom waren duide lijk hoorbaar. Trippelende elfjes, dansende bosgeesten en een prach tige apotheose. Het werk werd energiek en met passie gebracht. De verschillende sferen kwamen goed uit de verf en opvallend was de expressiviteit in het Andante met een romance die spannend klonk omdat het tempo niet te langzaam was. Artonis speelde het correct en genuanceerd. De geluk kige sfeer en het dansante karakter in het Scherzo met de zestiende nootjes was vooral spannend door de canon die de beide strijkers speelden. De finale, met zowel een heroïsch en rustig thema, leidde naar een koraal, een soort hymne die zorgde voor een stralend slot. Heel intrigerend was de vertolking van het 2de pianotrio in e op. 67 van Sjostakovitsj. Het is een muzi kaal in memoriam voor de vriend en raadgever van de componist: Ivan Solertinsky. Sjostakovitsj was al aan het trio begonnen toen een leerling van hem in 1941 aan het front sneuvelde. De muziek klonk intens, soms spectaculair. Het sar casme en de Joodse thema's kwa- men goed uit. Macaber en sinister klonk de dodendans in het slot deel. Het werk eindigde met een indrukwekkende koraal. Muziek die tot op het bot gaat. Artonis is een trio met een veelbelovende toekomst. Jongeren moeten gestimuleerd worden. door Jeanette Vergouwen De serie Klassieke recitals van de Stichting Hulst Cultureel ging van start met een recital verzorgd door het Artonis Pianotrio. Drie jonge musi ci die gedegen, maar vooral gepas sioneerd samen muziek maakten. Geen routineuze voordrachten, maar stijlvolle en frisse vertolkin gen van een klassiek, een roman tisch en een 20ste-eeuws piano trio. Er werd transparant gemusi- foto Ronald den Dekker ceerd, de musici luisterden naar el kaar en door verzorgde affecten werd de spanning opgevoerd. Pianotrio nr. 39 in G van Haydn kent geen echte sonatevorm. Het elegante thema van het Andante werd speels gebracht. De pianist etaleerde een geweldige fmger- flüssigkeit en zijn manier van spe len stimuleerde de twee strijkers. Het tempo in het Adagio was aan genaam. In het rondo a la Hong- roise kwam de ondertitel (Zigeu ner) naar voren. De thema's adem- pfiff Rucphen. De grotere Zeeuwse wie lerorganisaties willen zich organi seren in een wielerplatform Zee land. Voor de wielerorganisaties komt via de KNWU een digitaal examen voor verkeersregelaars be schikbaar. Dat betekent dat de poli tie minder belast zal worden met het verzorgen van instructies aan individuele wielercomités. Daar naast is geconstateerd dat Zeeland al verschillende (grote) wielerkoer sen kent die prima in het Zeeuws Olympisch Plan passen. Marja Noordhoek van Sport Zee land geeft bij de presentatie van het plan aan dat uitvoering niet veelgeld hoeft te kosten. Veel voor zieningen. zijn al aanwezig. Het gaat er volgens haar vooral om dat sportbonden, overheid en bijvoor beeld het CIOS samenwerken. mm^smtmsmimsm^mssm^smssssss^ssmsisisssmmssm^smsmssmssssm^mmm VUSSINGEN - De Oesterij uit Yerse ke heeft zaterdag de Zeeuwse Vis serij Award gekregen. Dat gebeur de op de Zeeuwse dag van de visse rij in Vlissingen. De Oesterij be staat nog niet zo lang en is geves tigd in het hart van het historische oestercentrum van Yerseke. Het be drijf laat klanten kennis maken met oesters en richt zich ook op de promotie van oesters. De jury van de award was erg te spreken over het Yersekse initiatief van Jean Dhooge. De jury roemt Dhooge om zijn inzet voor de hele sector, zonder eigenbelang, en vindt dat hij er veel energie en en thousiasme in steekt. „Hij.maakt datgene waar, waar de oudere ge neratie wel over sprak, maar niet kon organiseren. Met gevoel voor traditie en toekomst bouwt hij aan het marktprofiel van Yerseke." Op de visserijdag werd het Zeeuw se koor A58 Waterkoor van het jaar 2012. Dit koor kwam als beste uit de bus op een korenfestival met dertien deelnemers. Alle ko ren kregen een kwartier om een keuze van aan het water gerelateer de liederen te brengen. De tweede prijs was voor Voci Miste uit Sou burg, dat een gevarieerd a capel- la-programma bracht. De derde prijs ging naar About Music, een zanggroep uit Tholen. Beter Horen en de Nationale Hoorstichting beantwoorden deze en andere vragen in het gratis boekje 'Eén en al oor'. Haal het op. bij een Beter Horen winkel, bestel het via www.beterhoren.nl of bel 0800 - 0200 159 (gratis). Nationale De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17