Verwarring bij reizigers over stremming treinen 15 KRAS.NL Meisjes betrapt op dubbele winkeldiefstal Overval op huis in Goes-Noord Rijbewijs kwijt maandag 24 september 2012 8 dgn - halfpension-vertrek: 19/1 t/m 23/2 garant vertrek op 16 en 23 feb. uitstekend hotel (beoordeling 8,7) geen toeslag voor 1-pers.kamer met ook bezoek aan Salzburg 8 dgn - halfpension - vertrek: 19/1 t/m 9/2 topaanbieding 0 geschikt voor langlaufers, wandelaars én skiërs naar o.a. Kossen en Westendorf incl. gezellige thema-avonden 8 dgn - halfpension - vertrek: 12/1 t/m 2/3 garant vertrek op 9 feb, net over de grens van Oostenrijk, dus relatief korte reistijd naar o.a. Lermoos en het Tannheimer Tal 8 dgn - halfpension - vertrek: 12/1 l/m 2/3 garant vertrek op 19 jan. en 9 feb. beleef volop wintersportplezier in maar liefst 4 landen z\ verblijf in een sfeervol 4-sterren hotel waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 isc Peter de Rijcke laat zich inspireren dc GOES - Twee meisjes uit Middel burg en Axel zijn zaterdag in Goes betrapt op winkeldiefstal. De meisjes, 16 en 17 jaar oud, wil den bij de V&D Jkleren meene men zonder te betalen. Een beveili ger zag dat en hield de twee aan. Daarna werd de politie ingescha keld en die nam de meisjes mee naar het politiebureau. Daar bleek dat de twee gloednieuwe schoe nen droegen. Die bleken door de meisjes vrijdag te zijn gestolen bij een winkel in .Middelburg. De schoenen zijn in beslag genomen. Na verhoor en opmaken van pro- ces-verbaal zijn de meisjes weer vrijgelaten. r de regenboog op de achtergrond. GOES - Vier mannen hebben zon dagavond rond half negen een wo ning aan de Cornelisweg in Goes overvallen. De daders belden aan, waarna één van de mannen de be woner fysiek aanviel aan. De bewo ner van het huis wist het viertal te verjagen. Ze zijn er zonder buit vandoor gegaan. De politie is met een daarna een onderzoek 'begon nen in de wijk, Goes-Noord, om dat men vermoedde dat de man nen daar rondliepen. Daarbij wer den honden ingezet. De mannen waren ongeveer twintig jaar oud en hadden een donker uiterlijk. Dezelfde woning is op 17 juni ook al overvallen. Toen werd de bewo ner 's nachts opgesloten terwijl overvallers zijn huis doorzochten. foto's Annemarie Zevenbergen HHBnHBHMMncHBBflSlBHBHMMnBiaHRRBHl Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst BIERVLIET - Een 26-jarige Vlissinger moest zaterdagavond zijn rijbewijs inleveren bij de politie omdat hij veel te hard reed. De man ging met 131 kilometer per uur over de Middenweg in Biervliet. Dat was ruim 50 km/u te hard. De limiet op die weg is 80 per uur. door Nadia Berkelder GOES - Drie gaten van ruim een meter in het vierkant - daarvoor lag het treinverkeer het hele week eind plat. Op het station Goes wor den liften gebouwd. Zaterdagmiddag is er veel verwar ring bij de reizigers. Een oudere man vraagt waar de treinen zijn. „Vanochtend reden ze nog wel", zegt hij wantrouwig, zwaaiend -met zijn OV-chipkaart. „En ik heb zojuist ingechipt. Hoe moet dat nou?" Marie de Vries uit Oost-Sou burg baalt. „Als ik wel geweten had dat de trein niet reed, was ik thuis gebleven." Ze is vanmorgen naar Goes gereisd. Voor ze vertrok heeft ze nog op internet gekeken. „Maar daar stond er niets over. Ik heb het niet gezien althans. En ik ga anders nooit met de trein." Ook in Middelburg verwarring. Een echtpaar uit Roosendaal dat 's ochtends naar Middelburg is geko men, staat 's middags hulpeloos op het station. Als ze met wat hulp de tijdelijke bushalte hebben gevonden, volgt het ontcijferen van de dienstregeling voor de extra bussen. Dat valt nog niet mee. „Snappen jullie het wel?", vraagt een jongeman hoopvol. „Met al dat hijswerk wil je geen rei zigers op het perron", zegt Toon Stoef van ProRail. Een kraan tilt twaalf meter lange metalen platen over het spoor. Met éen speciaal apparaat worden ze in de bodem getrild. En dat levert een hoop la waai en vibraties op. „We hebben de mensen in de omgeving een ho telovernachting aangeboden." De gaten leiden naar de tunnel on der het perron. Wie in een rolstoel of een scootmobiel zit, moeilijk ter been is of een zware koffer heeft, hoeft straks niet meer via de over gang aan het eind van het perron te lopen. Het station wordt boven dien ook via de achterkant bereik baar met karretjes en ander rol lend materieel. „Het is landelijk be leid om alle stations toegankelijk te maken", zegt Stoef „De perrons in Goes zijn al verhoogd. Iedereen kan straks zelfstandig de trein in, ook in een rolstoel. Hulp bij het in stappen is dan niet meer nodig." Als de damwand erin zit, dat zou naar verwachting in de nacht van zondag op maandag zijn, kan een gat gegraven worden en de bouw van de liften beginnen. Reizigers merken nog wel wat van het werk: de zij-ingang van het station blijft dicht, 's avonds moet men via de overgang van en naar het perron en een deel van de tunnel is afge schermd voor mensen die aan het werk zijn. In het voorjaar van 2013 zijn de liften klaar. Daar is de bus. „Rilland?", vraagt een jongen. Nee dus. Deze gaat naar Middelburg. Verderop stopt er nog eentje. „Het wordt nog ver warrender", zegt Marie de Vries. Deze gaat ook naar Middelburg, maar die andere doet er langer over. Een dag later gaat het beter: er hangen geïmproviseerde bord jes en er staat een NS-medewerk- ster op het Goese station. RITTHEM Introductieles linedancing In dorpshuis Ons Dorpsleven in de Dorpsstraat in Ritthem wordt dins dagavond een gratis introductieles country linedancing gegeven. De les begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Als er voldoende be langstelling is, begint op dinsdaga vond 2 oktober een serie lessen. Meer info: kmw@zeelandnet.nl of Ons Dorpsleven, 0118-461905. AXEL Gebouw scouting Axel uit de as herrezen Het nieuwe gebouw van scouting Axel wordt zaterdag 29 september officieel geopend. Ruim honderd sponsors maakten de herbouw van het gebouw mogelijk, nadat het be gin 2010 door brandstichting werd verwoest. Ook de Axelse bevolking hielp mee door met acties geld bij elkaar te sprokkelen. Het gebouw is open van 14.30 tot 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15