Kampioen én koppelaar zeeland 125 Fietstocht op briefkaart in Zeeland en Brabant De Krant in Rilland is in het dorpshuis In het hol van de leeuw Doorgaande weg Waterlandkerkje acht weken dicht Duiklocaties bij Goese Sas en Havendam vrij zaterdag 22 september 2012 mmmemsmmm 'Brabantse winst in het hol van de leeuw. Mijn Zeeuw se concurrenten waren compleet van slag' Trekpaard Axel leek nergens voor te willen deugen. Maar hij leerde een kar trekken, zorgde voor een huwelijk tussen zijn oude en zijn nieuwe baas en werd als klap op de vuurpijl afge lopen zomer ook nog Neder lands Kampioen. door Wim van Cinneken KRABBENDIJKE - Janus Geerts en zijn zoon Luke uit Gilze doen alles met paarden. Van africhten tot het rijden voor trouwpartijen en be grafenissen. Bij toeval kruisten de wegen van het Gilzer duo die van het trekpaard Axel van 't Westhof. Het gevolg: een Nederlands kam pioenschap én een bruiloft. De imponerende hengst was in België goedgekeurd voor de fokke rij. Maar zijn licentie werd weer in getrokken na een geconstateerde hartruis. „Castreren en voor de kar was de enige keuze", vertelt eigena resse, Mirjam Weststrate uit Krab bendijke. Axel werd naar Gilze, in Brabant, gebracht, waar vader en zoon het kolossale dier leerden een kar te trekken. Terug in Krabbendijke liep het flink mis, vertelt Mirjam: „Ik had Axel voor de kar. Plots schrok hij en we rolden met het hele spul de dijk af Drie meter naar beneden de gracht in. Ikzelf Janus Geerts met Mirjam Weststra te uit Krabbendijke en Nederlands Kampioen bestgaand trekpaard en- kelspan: Axel van 't Westhof. foto Jan Stads lag onder het paard en de kar in het water,. Daar was het bijna ge beurd met me." Axel ging terug naar Gilze. Voor bijles. En Mirjam ging met hem mee. Luke leerde haar de fijne kneepjes van het vak. Van het een kwam het ander. Twee weken gele den zijn Luke en Mirjam ge trouwd, met Axel voor de koets na tuurlijk. Vader Janus had al snel gezien dat de bruinschimmel enorm kon mar cheren: „We besloten vól voor de aangespannen wedstrijdsport te gaan. Trainen dus. Axel moest con ditioneel top zijn. Dagelijks liep hij door de bossen rondjes van zes tot acht kilometer voor de weidesleep. Ikzelf rende er achteraan. Omgere kend zijn we zo samen zeker twee keer op en neer naar Amsterdam gelopen." In Vrouwenpolder werd direct de Zeeuwse titel gepakt. Janus: „Bra bantse winst in het hol van de leeuw. Mijn Zeeuwse concurren ten waren compleet van slag." Op de Nationale Tentoonstelling in Den Bosch, dé grote trekpaar denmanifestatie van de Koninklij ke Vereniging Het Trekpaard en de Haflinger (KVTH), die om de twee jaar wordt gehouden, mar cheerde de Zeeuwse Axel zomaar naar de nationale titel bestgaand trekpaard: „Het was bloedstollend spannend. De draf gaf de doorslag. Axel is heel constant en hij gaat be ter naarmate de koers vordert. Dat is uniek voor een trekpaard." Geerts kan lezen en schrijven met Axel: „Toch is hij niet zo simpel. Het is een lcaraktermanneke. Heel dominant maar ook goudeerlijk. Voor mij gaat hij door het vuur." GOES Autumna 2012 met tribute Fleetwood Mac Mirage, de Nederlandse Fleetwood Mac tributeband, is zondagavond de hoofdact van Autumna 2012, het jaarlijkse concert öp de Stenen Brug aan de Oostwal in Goes. Autumna staat voor de overgang van de zomer naar de herfst. De brug en het park worden voor de gelegenheid mooi uitgelicht. Het concert begint om 20.00 uur, met jazz, pop en klassiek van Patricia Foort. De toegang is gratis. WOLPHAARTSDIJK Witte kerk bestaat zondag 150 jaar De Nicolauskerk in Wolphaarts- dijk, de gezichtsbepalende witte kerk in het dorp, bestaat 150 jaar. Daarom is er zondag een feestelij ke kerkdienst. Na afloop is het feest: met een diashow om 'terug te kieke', een felicitatiedrankje, een middagmaaltijd en een orgelcon cert door Jan Kraak, Cor den Haan en Rene Nijsse. Het feest sluit af met koffie en een Nicolausje. KLOETINGE Brassband Excelsior houdt afternoon tea Brassband Excelsior houdt zondag middag een afternoon tea met brassband muziek. Het concert is in de tuin van mevrouw Lenshoek, de beschermvrouwe van de vereni ging. Er is natuurlijk thee, maar er zijn ook ook zelfgemaakte lekker nijen. De toegang naar de tuin is te vinden aan het Marktveld in Kloe- tinge, ter hoogte van nummer 19. De toegang is gratis. Aanvang 14.00 ELLEWOUTSDIJK Randy Newman in 't Kerkje van Ellesdiek De muziek van Randy newman staat morgen, zondag, centraal bij optredens van verschillende sin ger-songwriters en combinaties van muzikanten in 't Kerkje van El lesdiek in Ellewoutsdijk. Iedereen zal enkele nummers van de Ameri kaanse componist en zanger vertol ken en ook eigen muziek. De mid dag begint om 14.30 uur, entree 8,-. www.ellesdiek.nl RILLAND - Vanwege de serie Krant in Rilland is PZC-verslaggeefster Li lian Dominicus maandag in het dorpshuis in Rilland te vinden. Zij houdt kantoor in de nog leegstaan de mantelzorgwoning aan Honte- straat 15 van circa 12.00 tot 17.00 uur. Elke maandag is zij op een an dere locatie in het dorp te vinden. Het doel hiervan is om een even wichtig beeld te krijgen van het dorp, waar de afgelopen jaren veel is gebeurd. De bevindingen moeten resulteren in een groter achter grondverhaal over Rilland. Deze maandag is Lilian voor het laatst te. vinden in hef dorp. Ze heeft een andere baan gekregen bij de krant. Tips? Kom langs, bel Lilian op haar mobiele telefoon: 06-50668394 of stuur haar een mailtje: l.dominicus@pzc.nl WATERLANDKERKJE - De Tur- keijeweg, de doorgaande weg van IJzendijke naar Waterlandkerkje, gaat vanaf 1 oktober voor acht we ken dic-ht. Waterschap Scheldestro- men gaat de weg verbreden, voor zien van nieüwe markeringen en doorgroeistenen in de berm leg gen. Doorgaand verkeer naar Oost burg moet via Schoondijke rijden. Voor verkeer naar en vanuit Water landkerkje komt een omleidings route via de wat noordelijker gele gen Zevenhofstedenstraat en de Gouden Polderdijk. Het waterschap is nu bezig met het aanbrengen van markeringen en bermstenen op en aan de Ketel aarstraat en Molenweg, tussen Wa terlandkerkje en Sint-Kruis. De weg is nog tot eind volgende week dicht. Datzelfde geldt voor de Dijckmeesterweg, ten westen van Philippine. door Claudia Sondervan RILLAND - Een nieuwe Zeeland-Bra bant fietsroute, de tweede, is giste ren formeel geopend door schei dend wethouder van Reimerswaal Kees Knuijt. De route werd gedeel telijk afgelegd en naderhand ge vierd bij Golfvereniging Reymers- wael in Rilland, met de VW's aan beide zijden van de provincie grens. De plattegrond voor de tocht wordt verspreid in de vorm van prentbriefkaarten, die geschikt zijn voor postale verzending. De kaarten zijn gratis te bekomen bij de VW-postkantoren. Eerder al werd een noordelijke Zeeland-Brabant fietsroute gepre senteerd, toen geörienteerd op de Oosterscheldeboorden. De nieuwe route, ditmaal over de zuidelijke helft van de Zeeuwse grensge meente, verbindt het buurland achter de Brabantse wal met de Zeeuwse polders. In een tocht van vijftig kilometer worden de fietsers rondgeleid in een wisselend landschap, van heu velland tot kanaalsluizen, polders en Westerschelde-oevers. De route kent twee instappunten, zodat de fietsers kunnen kiezen of ze het parcours willen afleggen met de wind in de rug in het eer ste danwel het laatste traject. De keuze is dan te beginnen in Ril land, bij de golfbaan, of in Hooger- heide. De route kan ook in een korte ver sie van twaalf kilometer worden verreden. Omdat de route steunt op het knooppuntennetwerk dat zich uitstrekt over beide provin cies, kunnen recreanten de tocht zo lang of kort maken als ze wil len. GOES - Vier duiklocaties in de Oos- terschelde bij Wilhelminadorp zijn vanaf zaterdag 22 september weer opengesteld. Dat zijn Goese Sas, de Oude Havendam, het Ei land en de strekdam. De duikplek- ken zijn lang dicht geweest door de munitievondsten bij het verster ken van de dijkbekleding. Maan dag 24 september moeten de plek ken nog even dicht voor het asfal teren van het buitendijks onder- hqudspad. Vier andere locaties bij de Wilelmi- napolder blijven nog even taboe voor duikers: Mensenbeen, het Slurfje - Putti's Place, Verlengde Slurfje en de Kom. Door de dijk versterkingen is ter plekke het wa ter troebel, liggen er grote massa's zand, grond, beton en asfalt en rijdt er groot materiëel. Putti's Place wordt onder meer ge bruikt voor duikopleidingen. Heulblok 9 Goes Aan de Heulblok in het uitbreidingsplan "Mannee" bieden: wij;deze royale zeer enérgiëzuinigè cwee-onder- een-kapwoning meterage te koop aan. Doordat de woning nog gebouwd moet worden. Sijn er diverse uit- breidingsopties: mogelijk. Koopsom 274.500,- v.o.n. MIDDELBURG Abbe de Sint Pierreln. 29 Royale woning, in de wij'k 'de Griffioen', met 4 slaapkamers en tuin op het zuid-westen. Eventueel met garage. Huurprijs 788.60 p.m. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97