zeeland 123 Wereld Doven Dag VERHUIZEI MET ZORG i s 0113 22 22 20 Trilplaatdisco sluit Wereld Doven Dagen Goes af SP: officiële opening Vuilstraat overdreven GERARD zaterdag 22 september 2012 Kooklessen in de Drvkkery www.uitgekookt.info 0118-681066 Rnn Si Fis Hpndriksp monoidL mouERS ff verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl SCHULTING MIDDELBURG Oosterscheldestr. 112 Ruime, uitgebouwde twee- onder-één kap woning met 4 slaapkamers, berging en royale tuin (perceel 576 m2!). Vraagprijs 223.000,- k.k. KAPELLE Open dag bij scouting Van der Maelstede De hindernisbaan tijdens de sportdag op vrijdag. foto Willem Mieras De Wereld Doven Dagen worden vanavond in Sportpimt Zeeland in Goes afgesloten met een feest, in clusief trilplaatdisco. Vanmiddag zijn er op de Grote Markt optredens: er is een toneel stuk dat wordt 'vertaald' door een doventolk. Het muzikale program ma wordt door een muziektolk aantrekkelijk gemaakt voor de do ve bezoekers. De Wereld Doven Dagen worden elk jaar gehouden, steeds in een an dere plaats in Nederland. Neder land haakt daarmee aan bij de in ternationale Wereld Dag die jaar lijks in de laatste week van septem ber wordt gehouden. De interna tionale dag is op zondag en werd in 1958 voor het eerst gehouden. In en rond Sportpunt Zeeland zijn vandaag de meeste activiteiten, die ook toegankelijk zijn voor mensen die kunnen horen. Buiten is er een rommelmarkt en'een brade rie, binnen is er een informatie markt met stands van bijvoor beeld belangenorganisaties voor doven, onderwijsinstellingen, do ventolken en informatie over woonvormen, maar er zijn bijvoor beeld ook religieuze organisaties, zoals de Jehovah's getuigen. Om 11.00 uur begint in Sportpunt Zeeland een debat over arbeid, er wordt gediscussieerd aan de hand van een aantal stellingen. In de sportzalen is een zaalvoetbaltoer nooi, in Bowlland bij de Zeeland hallen kan worden gebowld, tus sen 12.00 en 14.00 is daar vrije toe gang voor iedereen. Het feest 's avonds belooft bijzon der te worden voor horenden: er is een trilplaatdisco waarbij ge danst kan worden op de vibraties in plaats van op geluid. Scoutinggroep Ridder van der Maelstede in Kapelle houdt van daag een open dag. Mensen kun nen vrijblijvend een kijkje komen nemen op het terrein achter het Zwembad. Kinderen vanaf vijf jaar kunnen lid worden. Vandaag kun nen ze op de kabelbaan, abseilen, een gps-tocht lopen, vuur maken of stokbrood bakken boven een vuur. De activiteiten duren van 10.00 tot 15.00 uur. OUDELANDE East of the Sun geeft concert op het water Jazzband East of the Sun geeft van avond een concert op een podium in het water bij de koffietuin in Oudelande. East of the Sun speelt vocale akoestische jazz, met zang contrabas en viool. De koffietuin is te vinden aan de Everingseweg 2G in Oudelande. Er zijn overdekte zitplaatsen, plaids en vuurkorven. Kaarten (zes euro) zijn te koop aan de kassa. Reserve ren: 0627056253, aanvang 20.00 uur. GOES - De SP-fractie in Goes heeft er moeite mee dat de nieuwe be strating van de Vuilstraat vandaag wordt 'gevierd' met een officiële opening en een aansluitende bor rel. De SP vond al dat er erg veel geld werd uitgegeven voor zo'n klein straatje (de herbestrating kostte een kleine ton, red.), en het hou den van een officiële opening in clusief borrel maakt het er volgens de ftactie niet goedkoper op. Raadsleden Floor van Lamoen en Loes Passieux willen dan ook van burgemeester en wethouders we ten wat de opening, inclusief het verzenden van uitnodigingen kost en of het college nou zelf ook niet vindt dat er te weinig aanleiding is voor het feestje. „Er worden wel vaker straten van een nieuw weg dek voorzien, wat lang niet altijd leidt tot een officiële opening." De SP-fractie is 'zeer verbaasd' dat juist voor dit kleine straatje een of ficiële opening wordt gehouden en had liever gezien dat was geko zen voor een algehele feestelijke af ronding van de eerste fase van het masterplan Binnenstad, waar de Vuilstraat (die de Sint Jacobstraat en Keizerstraat met elkaar ver bindt) deel van uitmaakt De opening is vandaag om 15.30 uur. GOES Boekenmarkt bij de Vrijmetselarij Vrijmetselaarsloge Scaldis in Goes houdt zondag een boekenmarkt. Er is een ruim en divers aanbod van boeken en cd's. De opbrengst komt ten goede aan de stichtingen Ram- ro (Nepal) en Hoat (Thailand). De verkoop vindt plaats in het logege- bóuw De Steen aan de Beesten markt 5. De markt duurt van 11.00 tot 13.00 uur. Belangstellenden mo gen ook binnen een kijkje nemen. Het stringsteken in Kortgene is niet morgen, zoals gisteren in deze krant stond, maar vandaag. Het stringsteken begint om 18.00 uur op het Havenplein. „We willen de buitenwereld laten zien wat doofheid inhoudt. Veel mensen zijn niet bekend met doofheid." Wendy Poppe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95