Dieseldiefstal neemt hoge vlucht BEVELANDEN/THOLEN Hulpdiensten rukken massaal uit voor gaslek in Rilland almanak Baby ZATERDAG 22 september 2012 21 PZC Hindernisbaan tijdens de sportdag 22 en 23 Dieven sloegen afgelopen maanden tientallen keren toe op Bevelanden, Tholen en Schouwen-Duiveland door luc Oggel en Joeró Wisse GOES - Dieseldieven slaan steeds vaker toe, vooral op de Bevelan den, Tholen en Schouwen-Duive land. De afgelopen twee maanden was het een kleine dertig keer raak, blijkt uit een overzicht dat de ze krant bij de politie heeft opge vraagd. Het gaat in de meeste gevallen om honderden liters brandstof die worden ontvreemd uit vrachtwa gens, soms terwijl de chauffeur Hgt te slapen. Dat gebeurde bijvoor beeld vorige maand bij Waarde Transport en Logistiek Nederland (TLN), de belangenbehartiger voor de transortsector, bevestigt dat de dieseldiefstal toeneemt „Het loopt echt uit de hand", zegt woordvoer ster Debby van Zon. „In Neder land, maar ook in het buitenland, op de routes naar Zuid-Europa. Vaak parkeren dieven een auto met een grote tank naast een vrachtwagen, forceren ze de tank- dop en hevelen ze de diesel over met behulp van een elèktrische pomp." Volgens haar is er een ver band met de hoge dieselprijs. „Dan neemt het aantal diefstallen toe." Op parkeerplaats Het Rak bij Rilland werd op 13 augustus een 61-jarige Belg op heterdaad betrapt toen hij met een paar jerrycans on der een vrachtwagencombinatie lag. Eind augustus werd een 41-jari- ge man uit de gemeente Tholen aangehouden op verdenking van diefstal van 500 liter diesel uit een vrachtwagen die geparkeerd stond in Sint Philipsland. Deze en vorige week was het raak in Krabbendij- ke en Oudelande. In dat laatste ge val werd 600 liter brandstof afge tapt bij vrachtwagens van een transportbedrijf. Ook Bruinisse blijkt met zeven ge vallen een ware hotspot, met name de Visserijweg en Industrieweg. Verder zijn aangiften binnengeko men vanuit Noord-Beveland en Kapelle. Niet alleen vrachtwagens zijn het doelwit, want deze week werd ook brandstof gestolen uit twee tractoren in Nisse. De vrachtauto van chauffeur Joep Krijger uit Bruinisse werd eind juni prooi van brandstofdieven. „In Bruinisse was ik als derde aan de beurt. Ongeveer twintig centi meter boven de bodem hadden ze een gaatje geboord. Mijn tank was bijna leeg dus hebben ze maar honderd liter gestolen." Aanvankelijk dacht de politie dat het om vandalisme ging, omdat in veel gevallen de inhoud van de "tanks over straat liep. Volgens Krij ger komt dat omdat de dieven hooguit voor 200 liter achter in hun auto's kwijt konden. Wat ze niet in de jerrycans paste, hebben ze gewoon laten lopen." Voorkomen van brandstofdiefstal is lastig, zegt Van Zon van TLN. „Je kunt je tank voorzien van een vulopening waar geen slang in past, je kunt de tankdop beter af sluiten, of een apparaatje in je tank doen dat waarschuwt als er ineens een grote hoeveelheid brandstof verdwijnt." IMHnBHHSSSBSSKaBfiSSSBBSBpKN RILLAND - De hulpdiensten zijn vrijdagmiddag massaal uitgerukt voor een gaslek in de Vlied bergstraat in Rilland. Het lek was onststaan doordat de leidingen uit één van de sloophuis- jes in de straat zijn gestolen. Omwonenden ro ken een gaslucht en waarschuwden de politie. Omdat er explosiegevaar was, moesten bewo ners van enkele omliggende huizen hun wo ning tijdelijk verlaten. Medewerkers van Delta hebben de gasleiding afgesloten, waarna de woningen zijn geventileerd. Rond half vijf was de situatie weer veilig. memsxfflfflMSHB 'S-CRAVENPOLDER Man gewond bij botsing op truck Een 45-jarige automobilist uit de ge meente Borsele is donderdag rond 21.30 uur gewond geraakt toen hij op de Goesestraatweg in 's-Graven- polder op een vrachtwagencombi natie botste. Die kwam, bestuurd door een 40-jarige plaatsgenoot, achteruit van een boomgaard de weg op. De automobilist moest met een gebroken pols en een hoofdwond naar het ziekenhuis. SINT-MAARTENSDIJK Nieuwe predikant voor Rehoboth De Hervormde gemeente Reho both te Sint-Maartensdijk heeft na ruim een jaar een nieuwe predi kant Mevrouw J.W. Meeuwissen te Herveld accepteerde het beroep nadat vorige week circa honderd gemeenteleden met haar kennis maakten, zo meldt de gemeente op haar website. De gemeente wacht te sinds 1 juni 2011 op een nieuwe voorganger. TERNEUZEN Basisschool Piramide boven opheffingsnorm Openbare basisschool De Piramide in Temeuzen lijkt gered. De lande lijke opheffingsnorm van 23 leerlin gen kwam de afgelopen maanden angstig dichtbij. De school telde nog 24 leerlingen. De daling had te maken met problemen met één van de ouders. Haar kind gaat in middels naar een andere school. De gemeente verwacht dat er op 1 oktober voldoende leerlingen zijn. De huisjes waarin het lek was, staan a tijd leeg en zijn dichtgetimmerd. Ze n plaats voor een woonzorgcentrum. foto Willem h Tip? redactie@pzc.nl Het Temeuzense raadslid nam deze week tijdelijk afscheid van haar colle ga's, omdat ze met zwangerschaps verlof gaat. Tijdens de vergadering van de gemeenteraad werd daar ook op het sociale mediakanaal Twitter melding van gemaakt door een ver slaggever, zelf ook aan de stevige kant. „Het wordt tijd, want er is een ontploffing nabij", twitterde hij. De dame in kwestie las het en keek de verslaggever wat verwijtend aan. Die was alweer met heel andere din gen bezig. Na zijn 'zwangerschapsbe richtje' meldde zich namelijk meteen een nieuwe volger op zijn Twitterka- naal: een bedrijf in babykleding. Hij keek daarop eens naar zijn eigen buik en oordeelde al snel dat ze aan het verkeerde adres waren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93