zeeland j 27 8 Hartelijke groeten uit Antwerpen nog sneller 'We nemen tien procent verlies' wieder bie ons in de polder tabak' oktol^^o] 2 Het kan écht zaterdag 22 september 2012 procent waren de huizen in augustus minder waard dan in augustus 2011, meldt het CBS. 'Ik denk wel dat we de grootste klap hebben gehad.' Collin Hoondert, Kuub Makelaars Harm Zweedijk uit 's-Heer Arendskerke wist zijn vrijstaande woning inclusief 2500 vierkante meter grond binnen een jaar te verkopen. „We hebben ons verlies ingecalculeerd." foto Willem Mieras In huize Zweedijk is de stem ming opperbest. In een jaar tijd is het gezin de vrijstaande woning aan de rand van het ge hucht Wissekerke bij 's-Heer Arendskerke kwijtgeraakt, inclu sief de bijbehorende 2500 vierkan te meter grond. Geen slechte pres tatie op de huidige woningmarkt, waar huizen op het platteland soms jaren te koop staan. „Van be gin af stonden we er zakelijk in. We hebben zo'n 30.000 euro als verlies genomen. Je begrijpt dat we zo'n tien procent op de vraag prijs van 374.000 euro hebben in geleverd. Het zij zo. Je kunt daar emotioneel over zijn, maar daar schiet je weinig mee op. Je kunt -een deel van je restschuld trou wens meefinancieren in een nieu we hypotheek." Een huis op een achteraf-plekje aan het spoor. Door de forse lap grond zit de prijs in een klasse waarin veel keuze is. Hoe is het ge lukt binnen een jaar het huis te verkopen? „Dat heeft te maken met de presentatie en de inspan ningen van onze makelaar, die veel gebruik maakt van sociale me dia. Uiteindelijk heeft iemand van buiten Zeeland ons huis gekocht. Hij zocht rust en ruimte, en vooral een flinke moestuin." De Zweedijks keren terug naar hun wortels: de bossen in Gelder land. „We hebben een huis op het oog in Renkum." ken 'n man van rond de zeven- tig. „Jao, wieder VjfÉV lieten 'ierten on- der den 'Oek in den oorlog ta bak groeien." Ik keek 'm onge looflijk an, wan dat kon ik toch mao moeilijk gelööven. Tabak, en dan nog bie ons in de buurte. „Da mocht niet van de Duitsers, mao 't gebeurende toch. En dan most je die blaoren laoten dröögen en sau sen en op 't leste natuurlijk sniejen. „Dan gebruukten wieder deze snie- jer." En prompt gaf onze gids 'n de monstratie, mao wel zonder tabak. „Ik dienken," goeng tie vèder, „dat d'n ouwen smid van den 'Oek deze diengen nog gemaokt eit." En ver- zichtig liet ie alle onderdêêltjes draoien. „De blaoren wieren mee dit stangetje angedrukt en dan liep da gesmèèrd." Vol bewonderieng stoeng ik dao te kieken in dien ouwe schuure oe daor 'n illegaol mechientje van zeker zeventig jaor wier gedemonstreerd. Wat 'n te- chiek en vernuft en dat alles deur 'n boer en de durpssmid saomen, in mekaore gezet. Eigenlijk nie te gelóven. Jao, nood maokt vindieng- rieke, mao toch ee. Je moet maor op 't idee kommen. En dien man staot 'r ook van te genieten. Oe dat alles masscherende, maor ook 'oe dat het publiek d'r mee studie nao staot te kieken, 'n Kleiner dik man netje die an de voorkant staot, draoit z'n. eigen om en zegt la chend: „Mao die tabak was daorom -"van Zeeuwsch-Vlaanderen www. fest i va ji'ivL n! kerend WATER OPENINGSCONCERT 5/10 'WDR Rundlunkorchesfer Köln' In de sfeer van Broadway voert het orkest u mee longs de grote bekende werken van George Gershwin en Leonard Bernstein. Vrïj^ 5 oktober khelfek-ate, ïsrasaefl ?J3::3G eer, 33 - Kaarten: www.scheldelheater.nl of 0115 69 55 55 Op locatie vanaf 1 uur voor aanvang, maar wel op basis van vol vol door Jeffrey Kutterink Met de hartelijke groe ten, Marc Van Peel, ha venbaas van Antwer pen. Net bekomen van de Oesterpartij, waar hij de Hollanders onderuit de zak gaf, jaagt hij ze weer in de gordijnen. Nu met een jolig spotje op inter net. Eén om Vlaamse kiezers te winnen, maar met een vette knip oog naar de 'bovenburen'. De vrolijkheid duurt nog geen an derhalve minuut. Van Peel, lijstdu wer van de Antwerpse Stadslijst van sp.a - CD&V, kijkt in het spot je uit over de Schelde naar 'zijn ha ven'. In oktober worden in Vlaan deren lokale verkiezingen gehou den. Hij stuurt nu een boodschap de wereld in die helderder is dan het water van de Westerschelde. „Wat een gedoe hè?", vraagt een Nederlander pesterig. Hij blijft in het filmpje 'zuigen' over het uitdie pen van de Westerschelde en de ontpoldering van de Hedwigepol- der. Waarmee hij de draak steekt met hoe Nederlanders denken over de gevoelige dossiers. „Als jul lie dikke boten door de haven wil len, zitten wij met de bagger. Je kan toch niet blijven baggeren?" Een verdrag. Wat is een ver drag? Dat is toch maar een af spraak? Dan maak je toch gewoon weer een nieuwe, goeie, afspraak? Een afspraak waar we allemaal wat aan hebben." Proestend: „De dijken doorbreken ómdat jullie een grotere haven willen? Waar moeten die topkoeien dan gaan grazen?" „Ik kan je welvertellen Mare, als jullie zo door blijven gaan met dat gezeur, dan gaan ze straks in Den Haag misschien beslissen om de Schelde weer af te sluiten. Dan is het gedaan met haventje spelen. Ja- haa. Hoe diep is het hier eigen lijk?" Dan is Van Peel het beu en duwt de Hollander de Schelde in. Duwkracht voor Antwerpen luidt de verkiezingsleus. Al had er ook 'de groeten' kunnen staan. De commisaris van de koningin van Zeeland, Karla Peijs, heeft het niet gezien, laat ze uit het buiten land weten. Haar woordvoerder noemt het een 'grappig filmpje dat je niet zwaar moet opvatten'. Zelfs Johan Robesin van de Partij voor Zeeland kan de humor inzien. „Al proefik dat Van Peel geen respect heeft voor onze standpunten." Hij zal dat in een koddig briefje aan de Antwerpenaar schrijven. zie ook video op www.pzc.nl/video nie te róöken en zeker nii te pruu- men." En daormee 'ao tie natuur lijk de lachers op d'and. „Dat weet ik daorm nog al te goed," zegt ie d'r achteran. Maor onze gids ketste daarop terug: „Dan was dat wel 'n slecht soorte, mao bie ons op den 'Oek lukkende dat primao 'óór." As 'k laoter op den middag naor 'uus riejen, langst de kérke en de meu- len van den 'Oek, moen 'k onwille keurig dienken an die bekènde re gels: Den 'Oek is van de karre geval len. Daomee wier dan wat spottend en geriengschattend over d'n Oek gepraot. Mao deu dien fêêste in den VanWuijckhuisepolder psede weeke en zeker deu dien uutvin- dieng van den tabakssniejer, is dien gedacht toch êêlemao veranderd 'óór. 't Kan gebeuren ee? Natuurlijk! We verhogen de snelheid van ons internet tot wel 160 Mbps! Daar bovenop krijg je een nog grotere mailbox.* Ontdek het zelf op zeelandnet.nl/abonnementen èelandNet if Internet Premium

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 91