8 Forse straffen voor Turkse coupplegers dejongintra.nl wm Romney betaalde 1,9 miljoen 'Allochtoon' tahoe voor Belgische journalist Expositie in Berlijn over vete Oost en West Nu op alle kerstreizen 25 korting p.p.!* DE MOOISTE KERSTREIZEN! John Lennon vredesprijs voor Pussy Riot Belgische premier Di Rupo 'getaart' zaterdag 22 september 2012 ANKARA - Drie Turkse oud-gene raals zijn gisteren veroordeeld tot levenslange celstraffen. Ze zouden in 2003 een staatsgreep tegen de re gering hebben beraamd. Omdat de coupplannen op niets zijn uitge draaid, mogen ze na 20 jaar vrijko men. In totaal werden 323 ex-officieren veroordeeld. Van hen moeten er 78 voor 18 jaar de cel in. Celstraf fen van 16 jaar werden opgelegd aan 214 mensen. Verder verdwij nen 28 verdachten voor 13 jaar en 4 maanden achter de tralies. Voor anderen waren er lagere straffen. 34 verdachten werden vrijgespro ken. Het zijn de eerste vonnissen ~in het proces rond de coupplan nen. Volgens justitie wilden de coupplegers met terreuraanslagen chaos veroorzaken in Turkije en de spanning met-buurland Grie kenland opvoeren. De onrust zou ze een vrijbrief geven om de isla mitische regering opzij te schui- BBgglBgWIBgrtMMMBBWWWWBIWHHWWMIHIIIUIIIIBIIIBHIlillllMUIIIIIIll HMMMIII ven. De hoge gevangenisstraffen te gen drie oud-generaals roepen in Turkije heftige reacties op. Zo zegt de grootste oppositiepartij CHP dat het proces 'vanaf het begin een politiek proces is geweest'. In de zaak zou flink met bewijs zijn geknoeid. Niet alleen de advo caten van de verdachten zijn daar van overtuigd, ook voorstanders van het proces geven toe dat er aan delen van het bewijs een lucht je zit Onderzoek naar het bewijsmateri aal door onder andere twee Turk se universiteiten en een Ameri kaans onderzoeksbureau toonden geknoei met het overwegend digi tale bewijs aan. In 2003 was de huidige, islami- tisch-politieke partij AKP een jaar aan de macht Binnen het leger heerste diep wantrouwen tegen de partijleiders. De Turkse strijdkrach ten deinsden in het verleden niet terug voor staatsgrepen. Kerst in Brussel en Lille 5-daagse busreis Vertrekdatum: 23 december dgjQngintra.nl/kdbrs03. Kerst in Dresden, Leipzig en Weimar 6-daagse busreis Vertrekdatum: 22 december deionaintra.nl/kdalc01 Kerst met de Zwitserse treinen 8-daagse busreis Vertrekdatum: 22 december dejongintra.nl/kdch303 Kerst in Berlijn 5-daagse busreis I Vertrekdatum: 23 december deionaintra.nl/kdber02 Kerst in het Salzkammergut J 8-daagse busreis I Vertrekdatum: 22 december deionaintra.nl/kdfrn01 I Kerst in Andalusië en Gibraltar j 8-daagse vlieg-busreis s Vertrekdatum: 22 december deionaintra.nl/kves401 bel 0180-457803 óf ga naar uw ANVR reisbureau BERLIJN - Bij de voormalige grens overgang tussen Oost- en West-Ber- lijn, Checkpoint Charlie, is gisteren een tentoonstelling over de Koude Oorlog geopend. Het is als panora- WASHINGTON - De Amerikaanse Republikeinse presidentskandi daat Mitt Romney heeft vrijdag zijn belastingaangifte van vorig jaar ingeleverd. Hij had een inko men van 13,6 miljoen dollar (bijna 10,5 miljoen euro). Daarover be taalde hij 14,1 procent belasting. Dat komt neer op een bedrag van 1,9 miljoem dollar. Dat heeft zijn campagneteam bekendgemaakt. Met de vrijgave wil Romney zijn Democratische rivalen bij de presi dentsverkiezingen de wind uit de zeilen nemen. De Democraten zeg gen dat Romney nauwelijks belas ting betaalt en niet open is over zijn inkomen. Zo weigert multimil jonair Romney zijn aangiften over de jaren voor 2010 te openbaren. Volgens de Republikein geeft dat zijn tegenstanders „honderden of duizenden bladzijden om door te spitten, uit het verband te trekken en om erover te liegen". Het campagneteam liet vrijdag we ten dat Romney in de 20 jaar voor 2010 gemiddeld 20,2 procent belas ting betaalde. Nooit zou hij min der hebben betaald dan 13,66 pro cent. Bovendien zou Romney ge middeld 13 procent van zijn bru- to-inkomen hebben afgedragen aan goede doelen. In januari had Romney zijn aangif te over 2010 vrijgegeven. Toen be taalde hij 13,9 procent belasting. Romney verdient vooral geld met beleggingswinsten, dividenden en rente. De belasting daarop ligt la ger dan de inkomstenbelasting. ma van 60 meter lang en 15 meter gebouwd. Het is een eerste stap rich ting een permanent museum over de vete tussen Oost en West. Op de expositie BlackBox Cold War zijn BRUSSEL - Belgische journalisten moeten stoppen met het gebruik van het woord allochtoon. Dat wil minister van Gelijke Kansen Joëlle Milquet. Ze roept ertoe op het ini tiatief van De Morgen te volgen. Die Vlaamse krant beloofde deze week het woord allochtoon nooit meer te gebruiken/vanwege de vol gens hoofdredacteur Wouter Ver schelden „stigmatiserende en uit sluitende" werking ervan. Milquet stuurt de hoofdredacteuren van al le Belgische kranten, weekbladen en radio- en tv-omroepen een brief met haar oproep. Ze nodigt ook alle hoofdredacteuren uit om binnenkort te praten „over de rol NEW YORK - Yoko Ono, de wedu we van ex-Beatle John Lennon, heeft vrijdag in New York de Len non Ono Grant for Peace toege kend aan de Russische punkband Pussy Riot, van wie drie zangeres sen gevangen zitten. Bij de ceremo nie was de echtgenoot aanwezig van een van de bandleden, die de prijs in ontvangst nam. Ono loofde de leden van Pussy Riot om hun geloof in vrijheid van meningsuiting en zei zich te zullen inzetten voor hun directe vrijlating. De vredesprijs wordt- om de 2 jaar uitgereikt. posters, kranten, video's en andere stukken te zien die samen het ver haal van het conflict over de opde ling van Duitsland na de oorlog ver tellen. De tentoonstelling blijft naar van de media in de perceptie van minderheden en in de racismebe strijding". Ook de sociaal-democra tische premier Elio Di Rupo (PS) heeft zich uitgesproken over de be slissing van De Morgen. „Een mooi en moedig initiatief', sprak hij. „Niemand heeft mij ooit me neer de allochtone eerste minister genoemd. Waarom zouden andere mensen wel zo'n stempel moeten krijgen?". De premier is in België geboren, als kind van Italiaanse im migranten. Vicepremier Laurette Onkelinx (ook PS) wil overigens nog een stap verder gaan. Ze wil volgens De Morgen.alle ambtena ren opdragen de term te mijden. BRUSSEL - Linkse betogers hebben vrijdag een kersentaart.in het ge zicht van de Belgische premier Elio Di Rupo gedrukt. Zij protes teerden tegen bezuinigingen en de aanpak van illegalen. De 'taarter' kon ontkomen. De woordvoerder van Di Rupo liet op Twitter weten dat de premier het goed maakt. Hij is niet geslagen en bloedt niet, aldus de zegsman. Het taarten gebeurde aan het ein de van de middag, toen Di Rupo aankwam bij de Franstalige univer siteit ULB in Brussel. Hij opende er het academische jaar. 'KORTING ISRÈEDS IN DE VANAF-PRIJS VERWERKT EN. ALLEEN GELDIG VOOR KERSTREIZf-N VANAF 5 DAGEN. BOEKEN VOOR U-iO. Av 52 Voor alle reizen geldt: getoonde prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen, Set. exclusief reterveringskosten. Bijdrage Caiamiteitenfonds €_2;5Ö per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8