zeelandl 25 Jeroen Antes 'Vrouw met slang' Boekenmarkt bij de Vrijmetselarij Woningen ontruimd voor gaslek Concert pianist Jan Vayne in Vlissingen zaterdag 22 september 2012 MIDDELBURG Radiotelescoop in gebruik gesteld Directeur Rens Waters van SRON (Stichting Ruimte Onderzoek Ne derland) geeft vandaag bij de ster renwacht in Middelburg een lezing over het ontstaan van sterren en planeten. Voorafgaand aan de le zing stelt hij eerst de radiotele scoop, die jongeren op de sterren wacht hebben gebouwd, in ge bruik. Belangstellenden kunnen vanaf 13.30 uur in de sterrenwacht terecht ANTWERPEN Okapibaby voorlopig alleen op beeld te zien De Antwerpse Zoo is een okapi rij ker. Okapi Sofïe bracht een gezond jong ter wereld. Tot nu toe blijft het diertje nog binnen. Het is wat te koud buiten voor een baby-oka pi. Bezoekers kunnen via een beeld scherm in de binnenstal kijken en kunnen moeder en jong dus wel zien. De Zoo spreekt van goed nieuws, omdat deze diersoort in zijn voortbestaan wordt bedreigd. De okapi is de nauwste nog leven de verwant van de giraffe. VLISSINGEN Heldenmedaille voor redding in vaargeul Zonder aarzelen dook hij de Wes- terschelde in om een in nood ge raakte vrouW te redden. M. Reedijk uit Dordrecht zwom bij het Nolle- hoofd in Vlissingen naar de vaar geul en bracht de vrouw naar het strand. Als dank ontving hij vijdag van burgemeester Roep de bron zen medaille van het Carnegie Hel denfonds. Twee anderen kregen voor hulp bij de redding een bos bloemen, zie video op www.pzc.nl/video OUDELANDE East of the Sun geeft concert op het water Jeroen (links) en Johan Antes van Berkenhof s Tropical Zoo. „De Land Rover is razend populair bij kinderen om erop te klimmen." foto Willem Mieras „Toen we onze nieuwe expositieruimte openden was het best wel spannend hoe de reacties zouden zijn. Bezoekers gaan van de levende have naar een wat statisch gebeuren De reacties zijn zeer enthousiast" Painster. Vivi Hopman. Foto: Marcel van Balkom. Model: Sara. Van de twintig modellen dit jaar laten er dertien zich volledig beschilderen. Derde editie van 'Body Art for Nature' bij Berkenhof s Tropical Zoo in Afrikaanse sferen De forse uitbreiding van Berken- hofs Tropical Zoo in Kwadendam- me is behoorlijk gevorderd. De ex positieruimte is dit voorjaar geo pend. De oplevering van de kid's jungle is verschoven naar het voorjaar. Berkenhof s Tropical Zoo is dit jaar door de ANWB voor de twee ach tereenvolgende keer uitgeroepen tot beste uitje van Zeeland. 0 In de top 3 staan verder speelboer- derij 't Klok'Uus in 's-Heer Arends- kerke en de Stoomtrein Goes-Bor- sele. Het benefiet evenement 'Body Art for Nature' is voor de derde keer. 9 De organisatie hoopt op zq veel mogelijk bezoekers aangezien de opbrengst van de dag naar de die renbeschermingsprojecten van Stichting Herpetofauna gaat. Deze stichting onder voorzitter schap van Rogier van Rossum is met name begaan met het lot van reptielen. 'Body Art for Nature' is op zondag 7 oktober van 10.00 tot 17.00. 9 De painster van de 'voodoo-dame' is Syl Verbeek. De foto is van Figu res Photography en het model is Irene. Jazzband East of the Sun geeft van avond een concert op een podium in het water bij de koffietuin in Oudelande. East of the Sun speelt vocale akoestische jazz, met zang contrabas en viool. De koffietuin is te vinden aan de Everingseweg 2G in Oudelande. Er zijn overdekte zitplaatsen, plaids en vuurkorven. Kaarten (zes euro) zijn te koop aan de kassa. Reserve ren: 0627056253. Het concert begint om 20.00 uur. ®55^5ffi»2K»&;K^S3S222Sffl GOES - Vrijmetselaarsloge Scaldis in Goes houdt zondag een boeken markt. Er is een divers aanbod van boeken en cd's. De opbrengst komt ten goede aan de stichtingen Ramro (Nepal) en Hoat (Thai land). De verkoop vindt plaats in het logegebouw De Steen aan de Beestenmarkt 5. De markt duurt van 11.00 tot 13.00 uur. mÊmsmSmBmBBBSSttRBOUXmam makelaar Heulblok 9 Goes Aan de Heulblok in het uitbreidingsplan "Mannee1' bieden wij deze royale zeer energiezuinige twee-onder- een-kapwQiiing :nec garage te koop aatt; Doordat de v/pning nog gebouwd moet. worden. z(]n er diverse uit- bréidingsoptics mogelijk. Koopsom 274.500,- v.o.n RILLAND - De hulpdiensten zijn vrijdagmiddag massaal uitgerukt voor een gaslek in de Vliedberg straat in Rilland. Het lek was on- ststaan doordat de leidingen uit één van de sloophuisjes in de straat zijn gestolen. Omwonenden roken een gaslucht en waarschuw den de politie. Omdat er explosie gevaar was, moesten bewoners van omliggende huizen hun wo ning tijdelijk verlaten. Medewer kers van Delta hebben de gaslei ding afgesloten, waarna de wonin gen zijn geventileerd. Rond half vijf was de situatie weer veilig. VLISSINGEN - Pianist Jan Vayne speelt zondag met het orkest De Zeeuwse Muzikanten in zorgcen trum Ter Reede aan de Vredenhof- laan in Vlissingen. Het concert be gint om 14.00 uur. Jan Vayne is be kend als virtuoos en creatief pia nist. Het orkest De Zeeuwse Muzi kanten is onderdeel van de Arduin- se bedrijven in het kader van wer ken en dagbesteding van stichting Arduin. De toegangsprijs voor dit concert bedraag tien euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de receptie van Ter Reede. Bewoners van Ter Reede kunnen een gratis toegangsbewijs op naam afhalen. MIDDELBURG Abbe de Sint Pierreln. 29 Royale woning, in de wijk 'de Griffioen', met 4 slaapkamers en tuin op het zuid-westen. Eventueel met garage. Huurprijs 788,60 p.m.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 89