zeeland 123 Kor en Bot VERHUIZE MET ZORG N 1! Nieuwe dirigent Neptunus 0113 22 22 20 GERARD «4 'Monumentale' werkjes kinderen in expo museum Kunstprijs in Rozentuin Kats zaterdag 22 september 2012 Eens per jaar trekt Jaap Schot er samen wetenschappers met deZZIO op uit om op de Oosterschelde op fossiele resten van dieren die hier eeuwen geleden leefden te vissen. De vondsten gaan naar natuurhistorisch museum Naturalis in Leiden. monPNILITIOUERS verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl Vissermannengeslacht Schot gaat terug tot de vijftiende eeuw De oorsprong van de familie Schot voert terug naar de 15e eeuw. In 1718 werd in Bergen op Zoom Jan Evert Schot geboren. Hij huurde grond om een weervis- s'erij op te zetten. De vier zonen van Schot werden allen visser. Ze vestigden zich in Tholen en dat was vanwege een geschil tussen Brabant en Zeeland. Inwoners van Brabant konden geen gronden pachten in Zeeland. De vissers van Bergen op Zoom vertrokken daarom massaal naar Tholen. in 1912 verhuisde de familie Schot, gelokt door aantrekkelijke visgronden bij Rengerskerke, van Tholen naar Zierikzee. Jacob Schot BWzoon richtte sa men met Willem Karei Schot BW- zoon in Zierikzee het nog steeds bestaande en nu dus 100-jarige mosselkweekbedrijf'op. De gebroeders Schot lieten aan de Vissersdijk drie nieuwe huizen bouwen op de plek waar voorheen scheepswerf 'Nieuwe Visserij' ge vestigd was. In het eerste jaar van de Schotten in Zierikzee werd op gronden bij toen Rengerskerke, nu de Flaau- wers 1000 ton mosselzaad ge zaaid. In 1913 verkochten de gebroeders 7416 ton mossels voor de somma van 11.961.60 Hollandse guldens, omgerekend 1,60 gulden per ton. De mosselvisserjj is nog steeds de hoofdtak van de 10 vennoten tel lende firma Schot. Maar ze doen ook in onder andere kreeften. De Schotten visten van oudsher op de Oosterschelde. Toen de Zeeuw se percelen rond 1950 minder op gingen brengen ging mén zich toe leggen op vissen op de Wadden zee. 'S-GRAVENPOLDER Man gewond bij botsing op truck Een 45-jarige automobilist uit de ge meente Borsele is donderdagavond rond 21.30 uur gewond geraakt toen hij op de Goesestraatweg in 's-Gravenpolder met zijn personen auto op een vrachtwagen met op legger combinatie botste. De vrachtwagencombinatie kwam, bestuurd door een veertige jarige man die eveneens in de gemeente Borsele woont, achteruit van een boomgaard de weg op. De automobilist is met een gebro ken pols en een hoofdwond naar het Admiraal de Ruijter Ziekenhuis vervoerd. GOES Modeshow van streekdrachten In de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes is vanmiddag een mo deshow met klederdracht. De show is de aftrap voor een nieuwe tentoonstelling in Historisch Mu seum de Bevelanden in Goes. De tentoonstelling 'Bepakt en Bezakt* draait om reizen in streekdracht. Er is een overzicht te zien van alles wat Zeeuwen mee namen als ze op reis gingen. Zeeuwen gingen op reis in hun zondagse goed. Op de reis nam men ook allerlei accesoi- res mee, zoals het spoormandje. Die zijn te zien op de tentoonstel ling. De show begint om 14.00 uur. KERKWERVE - Shantykoor Neptu nus heeft een nieuwe dirigent. Sinds kort is de leiding van het koor in handen van Annemarie Si- monse. Zij is geen onbekende in de muziekwereld. Ze studeerde hoofdvak accordeon aan het Bra bants conservatorium in Tilburg, waar ze ook de applicatie voor diri geren en arrangeren volgde. Daar naast haalde zij lesbevoegdheid voor internationale muziekgezel schappen en maakte zij deel uit van diverse muziekgezelschappen. Al enige jaren hanteert zij het diri geerstokje bij het Westkappels koor. Neptunus is blij met de op volger van Koos van Terphoven die om persoonlijke redenen af scheid nam. Het Shantykoor repe teert elke vrijdag van 20 tot 22 uur in het dorpshuis in Kerkwerve. IBESTE TUINMEUBEL WINKELKETEN 2012Ü Garden Life Style TUINMEUBELEN Pres. Rooseveltlaan 745 Vlissingen fZONDAG OPEN 'I 12,00 1 oo 1 ji,i www.gmdcnlifc5tylc.nl zierikzee - Hoe kijkt een kind naar een monument? Vanaf maan dag hangt het antwoord op deze vraag in het gratis toegankelijke deel van het Stadhuismuseum in Zierikzee. Tot en met zondag 7 ok tober stelt het Stadhuismuseum 28 monumentenkaarten ten toon. De kaarten zijn gemaakt door leerlin gen van de Theo Thijssenschool. Na hun bezoek aan het museum was de opdracht om hun ervarin gen in de vorm van een verslag, een foto of een tekening te uiten. De kinderen bezochten het Stad huismuseum tijdens de klassendag die altijd plaatsvindt op de dag voor de Open Monumentendag. KATS - Dit weekeinde beleeft de eerste editie van de expositie ca- YacZ - contemperary art young ar tist's contest Zeeland - zijn laatste dagen. De hele zomer hebben be zoekers kunnen stemmen op kunstwerken in de tuin van jonge kunstenaars. De uitreiking van de vakjuryprijs en de publieksprijs is zondag 23 september om 19.00 uur. Jaap Schot aan boord van een van de kotters van de vloot van de firma Schot, de Eenhoorn (ZZ7). foto Ronald den Dekker 1 MIDDELBURG Oosterscheldestr. 112 Ruime, uitgebouwde twee onder-één kap woning met 4 slaapkamers, berging en :Jr royale tuin (perceel 576 m2!). 5SSfjÉ Vraagprijs 223.000.- k.k. www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 87