Kj Dieseldiefstal neemt hoge vlucht SCHOUWEN-DUIVELAND Jaar cel geëist voor dodelijk ongeval Schouwen-Duiveland heeft weer bioscoop almanak Baby ZATERDAG 22 september 2012 21 'Bij een Schot hoort één ding: de mossel' 22 en 23 Criminelen slaan tientallen keren toe op Schouwen-Duiveland, Bevelanden en Tholen door Luc Oggel en Joeri Wisse BRUINISSE - Dieseldieven slaan steeds vaker toe, vooral op Schou wen-Duiveland, de Bevelanden en Tholen. De afgelopen twee maan den was het een Ideine dertig keer raak, blijkt uit een overzicht dat de ze krant bij de politie heeft opge vraagd. Het gaat in de meeste gevallen om honderden liters brandstof die worden ontvreemd uit vrachtwa gens, soms terwijl de chauffeur ligt te slapen. Dat gebeurde bijvoor beeld vorige maand bij Waarde. Belangenbehartiger Transport en Logistiek Nederland (TLN) beves tigt dat de dieseldiefstal toeneemt. „Het loopt echt uit de hand", zegt woordvoerster Debby van Zon. „In Nederland, maar ook in het buitenland, op de routes naar Zuid-Europa. Vaak parkeren die ven een auto met een grote tank naast een vrachtwagen, forceren ze de tankdop en hevelen ze de diesel over met behulp van een elektrische pomp." Volgens haar is er wel een verband met de hoge dieselprijs. „Dan neemt het aantal diefstallen toe." De laatste maanden zijn honder den liters ontvreemd in onder meer Tholen, Rilland, Krabbendij- ke en Oudelande.Ook Bruinisse blijkt met zeven gevallen een ware hotspot, met name de Visserijweg en Industrieweg. Niet alleen trucks zijn het doelwit, want deze week werd ook brandstof gestolen uit twee tractoren in Nisse. De vrachtauto van chauffeur Joep Krijger uit Bruinisse werd eind juni prooi van brandstofdieven. „In Bruinisse was ik als derde aan de beurt. Ongeveer twintig centi meter boven de bodem hadden ze een gaatje geboord. Mijn tank was bijna leeg dus hebben ze maar honderd liter gestolen." Aanvanke lijk dacht de politie dat het om vandalisme ging, omdat in veel ge vallen de inhoud van de tanks over straat liep. Volgens Krijger komt dat omdat de dieven hooguit voor 200 liter achter in hun auto's kwijt konden. Wat niet in de jerry cans paste, hebben ze gewoon la ten lopen. De mannen, die in to taal drie keer in Bruinisse hebben toegeslagen, zijn opgepakt door de politie. Volgens woordvoerder Toon Wandel van Schouwen-Dui veland was het telkens de gemeen te die opdraaide voor het schoon maken van de wegen, de bermen en het riool. „Daarvoor hebben we ook een gespecialiseerd bedrijf ingeschakeld." Juristen van de ge meente proberen de totale kosten, 53.000 euro, te verhalen op de da ders. „Mocht dat niet lukken, dan komt het voor rekening van de ge meente." Voorkomen van brandstofdiefstal is lastig, zegt Van Zon van TLN. „Je kunt je tank voorzien van een vulopening waar geen slang in past, je kunt de tankdop beter af sluiten, of een apparaatje in je tank doen dat waarschuwt als er ineens een grote hoeveelheid brandstof verdwijnt" ZIERIKZEE - In De Weverij in Zierikzée is gis teravond filmtheater fiZi heropend. Het film huis verhuisde afgelopen zomer van de oude dansschool in Korte Nobelstraat naar het nieu we podium aan het Kerkhof. Bij de opening ging de rode loper uit voor de bezoekers, die aan de deur werden ontvangen met een glas fonkelwijn. In de foyer speelde de band Brave- burger. Ook vanavond bij de vertoning van Jack Kerouacs 'On the Road' ligt de rode loper uit. Morgenmiddag is er een familievoorstel ling en ook morgenavond, maandagavond en dinsdagavond wordt er film gedraaid. De film club is hoofdhuurder en exploitant van thea ter De Weverij. Gisteravond was fiZi's eigen première uitverkocht, foto Ronald den Dekker aSSS4SB555Si2»3 Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Een 25-jarige Zierik- zeeënaar hoorde donderdag voor de rechtbank een jaar onvoorwaar delijke gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid tegen zich eisen. De man wordt ervan verdacht dat hij op 4 juli vorig jaar op de N59 ter hoogte van Kerkwerve een on geval heeft veroorzaakt, waarbij een 60-jarige stadsgenoot later aan zijn verwondingen overleed. De passagier in de auto van de toen 60-jarige, een eveneens 60-jarige Zierikzeeënaar, raakte zwaarge wond. De verdachte liep zelf ernsti ge brandwonden op. Volgens de officier van justitie reed de Zierikzeeënaar ongeveer 110 kilometer per uur toen hij wil de inhalen. Tijdens de manoeuvre raakte zijn auto in een slip, waar door hij op de andere weghelft te recht kwam. Daar botste de Merce des van de verdachte frontaal op de Audi van de slachtoffers. De of ficier stelde vast dat de verdachte wist dat zijn beide achterbanden glad waren. Hij liet in zijn eis ook meewegen dat de verdachte eerder was betrapt op te hard rijden. De rechter doet over twee weken uitspraak. Het Temeuzense raadslid nam deze week tijdelijk afscheid van haar colle ga's, omdat ze met zwangerschaps verlofgaat. Tijdens de vergadering van de gemeenteraad werd daar ook op het sociale mediakanaal Twitter melding van gemaakt door een iet wat corpulente verslaggever. „Het wordt tijd, want ze staat op ontplof fen", twitterde hij. De dame in kwes tie las het en keek de verslaggever wat verwijtend aan. Die was alweer met heel andere dingen bezig. Na zijn 'zwangerschapsberichtje' meldde zich namelijk meteen een nieuwe vol ger op zijn Twitterkanaal: een be drijf dat in babykledij doet. Hij keek daarop eens naar zijn eigen buik en vroeg zich hardop af wanneer hij ei genlijk zelf moest bevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 85