5 spectrum wsaiüsi Zaterdag 22 september 2012 Laurentius ondervond hij geen tegenstand. Die vonden het allemaal wel best." Laurentius gaat onder Vermeulen graag in zee met een vaste groep van projectontwik kelaars en bouwbedrijven. Van openbare aanbesteding lijkt geen sprake. Vaste zakenpartners zijn bijvoorbeeld de Eind- hovense VB Groep (o.a. CRA Vastgoed en bouwbedrijf Huybregts Relou), Moeskops' Bouwbedrijf uit Bergeijk, projectontwikke laar Heja, interieurontwerpbureau B-Covered en vastgoedbedrijf Wildhage BV uit 's Gravenmoer. De twee directeu ren van dat laatste bedrijf zijn mede verdachten in het justitieel onderzoek dat naar Vermeulen loopt. Een van hen is Pierre Peeters, de voormalige baas van het ROG West-Brabant die de lucratieve vast goedwereld al in zijn tijd als school directeur ontdekte (zie kader op volgende pagina). Zo zijn Laurentius en Wildhage onder meer betrokken bij het bouwproject Brouwhof, een appartementencomplex op het terrein van de voormalige bierbrouwe rij in Breda. Eind vorig jaar verkoopt pro jectontwikkelaar AM Vastgoed het project aan Wildhage voor 4,8 miljoen euro. Op dezelfde dag verkoopt Wildhage het com plex met 148 appartementen voor ruim 6,5 miljoen euro door aan Laurentius, zo blijkt uit aktes in het Kadaster. Een opmerkelijke waardevermeerdering, waarvoor niet direct een verklaring is te vinden. Onduide lijk is of de betrokken notaris melding heeft gemaakt van een 'verdachte transac tie'. De betrokken notaris van het Bredase kantoor SulzerMirck kan hier naar eigen zeggen geen uitspraken over doen van- Walter Vermeulen Geboren in 1961, groeide op en woont in Eindhoven. Was vanaf 2001 directeur van Laurentius, werd na zijn arrestatie in mei geschorst. Werkte daarvoor o.a. bij Woningstichting Vaals, Bouwbedrijf Hurks in Eindhoven en de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). Veranderde zijn naam na zijn tweede huwelijk in 2006 in Vermeulen-de Bie. Walter Vermeulen heeft drie dochters uit een eerder huwelijk. wege zijn beroepsgeheim. Laurentius heeft zeker in acht projecten samengewerkt met Wildhage. Volgens interim-bestuurder Karin Rosielle van Laurentius heeft het justitieel onderzoek zich inmiddels echter 'verdiept en ver breed'. Het is waarschijnlijk dat meer zakenpartners van Laurentius onder verdenking komen te staan. De corporatie heeft projecten lopen van Terneuzen tot Delft en van Bergen op Zoom tot Eind hoven, waar Laurentius, samen met de fail liete projectontwikkelaar Heja, betrokken is bij de bouw van vijfhonderd woningen in het Stadionkwartier. Ook loopt er een woningbouwproject in Roermond. Vermeulen trekt met Laurentius enthou siast de vastgoedmarkt op. „Hij wilde in vastgoed investeren, om zo te voorkomen dat het kapitaal van Laurentius door de overheid werd afgeroomd voor de nood lijdende corporaties elders in het land", zegt Con Boot, die ruim zeventien jaar bij Laurentis werkte als bouwkundig opzich ter, in de ondernemingsraad zat en na onenigheid met Vermeulen moest vertrek ken - zoals meer medewerkers. „Vermeu len wilde groot zijn", zegt Boot. „In zijn ogen leidde hij een bedrijf en geen corpora tie. Hij distantieerde zich van het perso neel en vond dat hij alles kon maken. Was de weg afgesloten, dan reed hij met zijn auto over het fietspad. Hij parkeerde op de parkeerplaatsen die speciaal voor onze klanten bedoeld waren. Die parkeerplaat sen waren nota bene zijn eigen initiatief geweest. Hij verbood het personeel om er te parkeren, maar deed het zelf wel. Zo was hij: hij maakte regels om deze zelf als eerste aan zijn laars te lappen." Volgens oud-werknemers van Laurentius leeft Vermeulen gedurende zijn periode bij de corporatie als een echte vastgoed jongen. Hij rijdt in opvallende auto's en declareert 'dure' etentjes als er weer eens iets te vieren valt. In Zeeuws-Vlaanderen gaat de gang naar het sterrenrestaurant Oud Sluis van superkok Sergio Herman om met de zakenpartners de start van het woningbouwproject annex winkelcen trum Schuttershof in Terneuzen te vieren. De Ledenraad van Laurentius verhindert op zeker moment dat Vermeulen het personeel meeneemt voor een duur uit stapje naar Rome. Onder leiding van Vermeulen gaat Lauren tius in 2003 een liefdadigheidsproject in Guatemala steunen, dat hij zelf meerdere malen bezoekt. Zijn personeel verzoekt hij dringend om de jaarlijkse kerstbijdrage aan het project over te maken, vertelt een oud-medewerker. „Een van de eerste din gen die Vermeulen deed, was een integri- teitscode opstellen waarin stond dat we nog geen fles wijn mochten aannemen van relaties. Alle geschenken gingen met kerst in de tombola. Zulke verzoeken klin ken achteraf toch vreemd in de oren, als je hoort waar hij nu van wordt verdacht." In de visie van Vermeulen moet de corpo ratie groeien om de ambities waar te kun nen maken. Zo maakte hij al snel plannen om te verhuizen naar een groter hoofdkan toor en ging Laurentius voetbalclub NAC sponsoren. In 2007 kondigen Laurentius en het Oosterhoutse Cires (tegenwoordig Thuisvester) aan te zullen fiiseren om te komen tot een nog altijd bescheiden corpo ratie met 14.000 woningen. De fusie wordt nog hetzelfde jaar afgeblazen, omdat de raad van commissarissen en de Ledenraad tegen zijn. Het is een van de zeldzame keren dat de raad van commissarissen roet in het eten gooit. Ingewijden zien het toezicht op de directie van Laurentius als één langgerekt stilzwijgen. vervolg op pagina 6: 'De toezichthouders zwegen' 'Veel corporaties maken pas op de plaats. Laurentius heeft juist de ambities en de durf om door te gaan. Niet stilstaan, maar slimmer werken. Nieuwe oplossingen vinden. In een probleem de kans zien en niet in de kans het probleem.' Walter Vermeulen Bron: Nieuwsbrief Laurentius februari 2011 The impossible is only temporary.' Bokslegende Mohammed Ali Bron: Ondernemersplan Laurentius 2011-2015 'In het leven is het maar net waar je op focust. De een vindt het glas half leeg, de ander halfvol. Maar de juiste vraag is: waar is de kraan? Als je creatief denkt en de durf hebt je eigen weg te volgen, zijn er altijd meer oplossingen.' Walter Vermeulen Bron: Nieuwsbrief Laurentius september 2011 'Het toeval lacht alleen diegenen toe die zich erop voorbereiden.' Scheikundige Louis Pasteur Bron: Ondernemersplan Laurentius 2011-2015 'In Breda wil men bepaalde bouwplannen uitstellen. Maar is dat wijsheid? Los je een crisis op door op de rem te gaan staan?' Walter Vermeulen Bron: Nieuwsbrief Laurentius april 2010 'Life is what happens to you while you are busy making other plans.' John Lennon Bron: Ondernemersplan Laurentius 2011-2015 eticK It

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57