Christenunie eist antwoord Bos en Kamp: 'Het gaat om de uitstraling' to©s 41 binnenland Vaccin tegen hiv is niet ver WD en PvdA richten zich bij hun onderhandelingen in eerste instantie op de aanpak van de financiële problemen en het imago dat hun nieuwe kabinet moet krijgen. Iman verandert schoonmoe&er im wasknijper f zaterdag 22 september 2012 Leers wil niet meewerken aan pardon DEN HAAG - De ChristenUnie eist duidelijkheid van het kabinet De partij wil dat minderjarige asielzoe kers gedurende de formatie niet uitgezet zullen worden. Demissionair minister Gerd Leers van Asiel weigert een aangeno men motie van de partij te omar men en maakt per individueel ge val de afweging of kinderen mo gen blijven. ChristenUnie-leider Arie Slob is boos en wil Leers en minister-pre sident Mark Rutte dinsdag naar de Kamer roepen. Leers putte zich vrijdag na afloop van de ministerraad uit in vaaghe den over het voorlopige kinderpar- don. Zo weigerde hij in te gaan op de vraag of de opdracht van een Kamermeerderheid hem aanzet tot een koerswijziging. Ook zei hij geen details te kunnen geven over de wijze waarop hij voortaan asiel aanvragen behandelt van kinderen die al meer dan vijf jaar in Neder land verblijven. „Iedere detaille ring roept verwachtingen op. De mensenhandelaren staan al klaar. Daar begin ik niet aan." De Kamer had Leers donderdag opgedragen gedurende de formatie geen min derjarige asielzoekers uit te zetten die al meer dan vijf jaar in Neder land verblijven. De PvdA hielp dit voorstel van de ChristenUnie aan een meerderheid, de WD stemde tegen, al noemde Rutte de motie na afloop 'gematigd'. Volgens Leers vraagt de Kamer hem een hele categorie asielzoe kers apart te behandelen, terwijl de asielwetgeving uitsluitend uit gaat van individuele gevallen. „Het is niet aan mij om die motie tot uitvoering te brengen", was zijn enigszins cryptische verklaring. Leers is als minister immers juist de eerst verantwoordelijke voor het uitzetbeleid. Hij meent echter dat als de Kamer van hem op detailniveau wil we ten hoe hij met de motie om gaat, de Kamer dan eerst maar zelf die details moet vastleggen. Boek nu voordelig uw mooiste vakantie compleet met vele extra's! 10-daagse busreis Rome-Florence-Venetië Vanuit Toscane maken we een excursie naar het prachtige Florence. Vervolgens brengen we een bezoek aan wereldstad Rome met haar machtige Colosseum, en ten slotte gaan we naar Noord-ltalië, waar we u meenemen naar gondelstad Venetië Ind. excursiepakket t.w.v. €55,- Gegarandeerd vertrek 19 okt. en 2 nov. \eetv*' Reiscode be39314 12-daagse Kerstreis Beieren en Romantische Strasse We laten u volop genieten van sfeervol Beieren en de Romantische Strasse. Bezoek prachtige steden als MÜnchen, Augsburg en Nördlingen en geniet van de mooie omgeving. Maak kennis met Slot Nymphenburg, het Audimuseum en de Beierse kersttradities. Ind. excursiepakket t.w.v. €75,- Vprtrpk 77 rlpfpmhpr Informateurs Wouter Bos en Henk Kamp willen kennelijk beeld van een vechtkabinet vermijden. Informateur Bos ambieert geen ministerspost. Kamp is wel beschikbaar voor een post in het kabinet. door Frits Bloemendaal en Laurens Kok DEN HAAG - De onderhandelingen tussen WD en PvdA over een re geerakkoord moeten niet verzan den in gedetailleerde uiteenzettin gen en gevechten over dossiers. De uitstraling van het geheel is veel belangrijker. Dat zeiden de informateurs Henk Kamp en Wouter Bos gisteren na afloop van de eerste bijeenkomst met de onderhandelaars Diederik Samsom en Jeroen Dijsselbloem van de PvdA en Mark Ruttte en Stef Bos van de WD. „Hoe je on derwerpen benadert en proble men oplost, is in potentie heel bin dend voor het nieuwe kabinet", zei Bos. Dat duidt erop dat Rutte en Samsom willen voorkomen dat het beeld van een vechtkabinet ontstaat. Eerder al hadden zij aan gegeven dat de partijen elkaar iets moeten gunnen en niet over alles compromissen moeten sluiten. De plannen van WD en PvdA lig gen inhoudelijk ver uiteen. Tijdens de verkiezingscampagne stonden Rutte en Samsom regelmatig lijn- zie onze website:binnenland Bekijk de videobeelden vanaf het Binnenhof in Den Haag recht tegenover elkaar. Volgens Kamp hebben de twee duidelijk ge maakt niet te willen blijven han gen in het voordragen van eikaars plannen, maar dat ze snel zaken willen doen. Aan een voorspelling wanneer de partijen eruit kunnen zijn, waagde niemand zich. Kamp bevestigde evenwel dat de partijen voortvarend te werk wil len gaan. „Beide partijen delen een sterk gevoel van urgentie, heb ben goede intenties en zijn het eens over de prioriteiten en de werkwijze. Ze willen de kans be nutten die de verkiezingsuitslag heeft gegeven." Bos maakte gisteren een einde aan speculaties dat hij na de formatie een ministerspost zou kunnen be kleden. „Dit is niet het begin van mijn terugkeer in de politiek. In ben niet beschikbaar voor enige positie in het kabinet." Bos zei verder dat hij gedurende de informatie onbetaald verlof heeft bij zijn werkgever KPMG en dat hij geen contacten zal hebben met klanten. Kamp is wel beschik baar voor een ministerspost. De informateurs krijgen geen ver goeding voor hun werk. Wel kun nen ze onkosten declareren en hebben zij desgewenst een auto met chauffeur. Maandagochtend worden finan cieel deskundigen geraadpleegd om inzicht te krijgen in de actuele situatie. Het gaat om minister van Financiën Jan Kees de Jager en zijn topambtenaar, president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank en directeur Coen Teulings van het Centraal Planbureau. Mededelingen over de stand van zaken hoeven de komende tijd niet verwacht te worden. door Floor Ligtvoet DEN HAAG - Het vaccin tegen het aidsvirus hiv komt eraan. Dat stel len aidsonderzoekers in het rap port 'Naar het einde van aids' van het Aids Fonds. De deskundigen zijn positief gestemd over de kan sen om een ultiem preventiemid del te vinden tegen een ziekte waaraan meer dan dertig miljoen mensen zijn overleden. Hiv-weten schapper Joep Lange van de UvA, zelf dik in de vijftig, verwacht de presentatie van een effectief en vei lig preventief hiv-vaccin nog mee te maken. Lange tijd leek het vinden van een vaccin een utopie. Dat komt om dat hiv in hoge snelheid verandert, waardoor de immuunreactie van het lichaam telkens achter de fei ten aanloopt. Maar inmiddels gelo ven onderzoekers er weer in. Er lo pen nu verschillende soorten on derzoeken waarin druk naar een vaccin gezocht wordt. Onderzoe kers kijken daarbij vooral naar die paar procent van de mensheid die wel in staat blijkt te zijn om zelf antistoffen aan te maken die alle hiv-varianten kunnen bestrijden. In 2009 bleek al dat twee oude vac cins, die afzonderlijk niet bleken te werken, samen wel bescher ming tegen hiv gaven van onge veer dertig procent. Mede door de ze inzichten kan een vaccin vol gens onderzoekers niet heel ver weg meer zijn. Ook wordt gekeken hoe eenmaal zieke mensen kun nen genezen. Genezing van hiv vereist dat het virus uit elke cel van het lichaam verwijderd wordt. Tot nu toe kon dit niet maar on derzoekers hebben al wel creatieve ideeën over hoe dit voor elkaar is te krijgen. Een volledige uitban ning van het virus wordt onder zocht. Lukt dit niet, dan wordt er gestreefd naar de zogeheten func tionele genezing. Dat houdt in dat het virus nog steeds in kleine hoe veelheden aanwezig is in het lichaam maar dat de virusverme nigvuldiging voorgoed is onder drukt De meest complete reis voor een eerlijke prijs! 1 1 peterlanghout.nl of 0172-468800^5/ wegener33 PAUL KUSTERS toosenhenk.nl GO ik was verseten aam seven oat het om eem privebericht ©im© op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4