werken 15 Het Goese Lyceum zoekt wiskundeleraar ikftÊsWÈ, zaterdag 22 september 2012 GELD EN WERK ©^«ONLINE zie onze website:geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant. Naast diverse columns en rubrieken treft u op één overzichtelijke plek al het nieuws aan dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft. haar werkplek: thuis, op het hoofdkantoor of op een flexwerkplek. „Ik heb mijn laptop, telefoon en agenda. Meer heb ik niet nodig om aan de slag te gaan. Ik ben hier sowieso twee dagen per week aan het werk. Dat hier veel mensen werken, vind ik alleen maar leuk en zoek ik bewust op. Soms is het te druk en als ik een moeilijke klus te doen heb, ga ik liever naar huis." De verwachting dat ze betaalt met sociaal kapitaal neemt de communicatiedeskundi ge niet zo letterlijk. „Ik denk niet 'vandaag moet ik nog iets betalen', dat gaat juist auto matisch. De sfeer is erg open en ik ben nooit te beroerd om vragen te beantwoor den', gaat ze verder. „En als ik zelf een vraag heb over de website kan ik makkelijk bij mensen terecht, want hier zitten bijvoor beeld veel webdesigners. Nee, een vergader zaaltje heb ik nog nooit gehuurd, maar Seats2meet is een van de eerste waar ik aan denk. Dat gun ik ze graag." Een andere vaste gebruiker is webdesigner Gilbert Vrancken. Hij komt hier al twee jaar, elke dag. „Ik kan hier lekker werken, leer mensen kennen en heb zelfs vrienden gemaakt. Anderen durf ik iets te vragen en ik sta zelf open voor vragen. Dat vind ik een van de mooiere aspecten van deze plek. Je hoeft niet al je kennis af te schermen. Seats2meet staat daar ook voor en dat is ook mijn mentaliteit. Ik doe het liefst zaken met mensen die daar net zo over denken. Het werken hier haalt het sociale in je naar bo ven, zonder dat af te dwingen. En de bedrij vigheid vind ik erg inspirerend. Ik zie deze locatie als mijn kantoor, waar mijn klanten ook kunnen werken. Grotere klanten kan ik interesseren voor een vergaderruimte." Nienke van Denderen is bij Seats2meet in dienst als servicemedewerker. Allervriende lijkst ontvangt ze aan de balie de binnenko mers en vraagt of ze een plek hebben gere serveerd. Daarnaast is ze hier te vinden als freelance fotograaf en ontmoet ze andere zelfstandigen. „Iemand kan hier tegen me aan praten en automatisch denk ik mee en geef tips. Dat is mijn betaalmiddel." Q www.seats2meet.com www.deskbookers.com reageren?geld@wegener.nl richters een forse streep door het saaie ima go van vergaderlocaties. „Door het hogere niveau van de vergaderruimtes gaat ook het niveau van de klantervaring omhoog", is Ariëns van mening. De aanwezigheid van de open flexwerkruimte, waar de verschil lende vergaderlocaties als het ware omheen zijn gedrapeerd, voegt nog eens een extra di mensie toe. „Soms zitten hier 150 flexwer- kers, dat is te gek!" In deze dynamische omgeving zitten de col lega's naast je of lopen ze door het gebouw tussen hun vergaderingen en ontmoetingen door. Volgens de initiatiefnemers is dit het kantoor van de toekomst: mensen komen en gaan en leggen ter plekke of virtueel con tact met vakgenoten. Seats2meet kreeg in 2011 vorig jaar van het Nima (Nederlands Instituut voor de Marke ting) de jaarlijkse prijs voor beste klantge richte organisatie. Inmiddels heeft de onder neming 3 vestigingen èn 45 franchiseloca- ties die onder eigen naam in het hele land werk- en vergaderplekken aanbieden. De hoofdmoot van de flexwerkers bestaat uit zzp'ers, maar ook werknemers in vaste dienst komen hier werken. Zoals Lotte Blan ken die als communicatiemedewerker in dienst is bij online-opleidingsinstituut de HEMA-academie. Ze is vrij in de keuze van tegelijkertijd de olie die onze machine draaiend houdt. „De eigenaren Ronald van den Hoff en Ma- rielle Sijgers hebben een compleet nieuwe markt gecreëerd", zegt Ariëns. „Klanten kun nen hier een vergaderstoel huren tegen een dynamische prijs die afhankelijk is van de bezetting en het tijdstip. Tot 24 uur van te voren kun je kosteloos wijzigen of annule ren." De inrichting van de veertien kleine en grote vergaderruimtes (samen 2.500 vier kante meter) is kleurrijk en uitdagend. Elke ruimte heeft een eigen sfeer en is voorzien van een inspirerende tekst op de muur. Met deze trendy vergaderformule halen de op 15 lesten, 0,6 fteln de klassen onderbouw havo/vwo derwijservaring. Persoonlijk vind ik men sen met een pabo-opleiding die hun eer ste- en tweedegraadsbevoegdheid in hun vrije tijd hebben gehaald vaak de besten. Dat zijn mensen die de pedagogische en didactische vaardigheden uitstekend in de vingers hebben. Maar voor alle docen ten geldt eigenlijk dat ze passie moeten hebben voor het onderwijs en veel bevlo genheid." Mensen zonder bevoegdheid kunnen wel reageren. „Er zijn allerlei tra jecten mogelijk, een bevoegdheid kan ge haald worden via de docentenopleiding Zeeland. Het is wel de bedoeling dat mensen in een afgebakende tijd de be voegdheid halen. De nieuwe wiskundedocent krijgt iets meer dan een halve baan, op basis van een tijdelijk contract. „Het is lastig om aan te geven wat het toekomstperspec tief is, want dit is deels voor vervanging. Of de docent kan blijven, is afhankelijk van bijvoorbeeld, het aantal aanmeldin gen volgend jaar, maar als we een goede docent hebben, proberen we die echt binnen te houden. Op één voorwaarde: een docent krijgt pas een vaste aanstel ling als hij of zij zijn lesbevoegdheid heeft gehaald." door Nadia Berkelder Van Dusscldorpstraat 78,4461 LV Goes Bergweg 14.4461 NB Goes Per zo spoedig als mogelijk zoeken wij een docent wiskunde Kandidaten zijn bij voorkeur In het bezit van een 2e gr. bevoegdheid of hiervoor studerend. De aanstelling is van tijdelijke aard in verband met ziektevervanging. Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Leo de Kraker van Pontes Goese Lyceum in Goes. De advertentie staat op pagina 9 van deze bijlage. Het Goese Lyceum in Goes zoekt een wiskundeleraar: iemand die in de onderbouw van het vwo les wil geven. Het Goese Lyceum is een Goese scholen gemeenschap die onderdeel is van de Pontes-groep,. met nog een vestiging in Zierikzee. „We bieden eigenlijk alles", zegt rector Leo de Kraker. „Van vmbo-ba- sis tot gymnasium en tweetalig vwo. De ze vacature is voor de onderbouw van het vwo." Het is lastig om een docent te vinden, zegt De Kraker. „Vooral de docent die wij zoeken: iemand met een lesbevoegd heid die ook nog een aantal jaren erva ring heeft. Voor dit soort vacatures is vaak wel animo van mensen uit het be drijfsleven, maar daarbij ontbreekt de on- Nadere informatie over de vacature kunt u verkrijgen bij de rector dhr. drs. L.K. de Kraken tel. 0113 2169 71 Uw sollicitatiebrief kunt u binnen lOdagen mallen naar personeelszakeniagllb.nl t.a.v. mw. E.M. Hooljdonk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45