Onzekerheid Wijnaldum even voorbij Feyenoord wil PSV nog een tikje geven 34|spor zaterdag 22 september 2012 Rotterdamse middenvelder van PSV krijgt basisplaats in duel met Feyenoord Georginio Wijnaldum, die bij PSV lang niet altijd eerste keus is, staat op het punt te scoren in het Europa Leagueduel met FK Zeta. foto Marcel van Hoorn/ANP Georginio Wijnaldum heeft zijn draai nog altijd niet gevonden bij PSV. Vaak begint hij bij de Eindhovenaren op de bank. Zondag staat hij tegen Feye noord, de club die hij ruim - een jaar geleden verliet, wel in de basis. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Hij verkeert nog even in onzekerheid, zit niet in de meest luxe situatie bij PSV. „Ik re ken nog nergens op, maar natuur lijk wil ik graag tegen Feyenoord spelen. Het blijft voor mij een bij zondere wedstrijd", zegt Georgi nio Wijnaldum de morgen na de Europa Leaguenederlaag van PSV op het vliegveld in Djnepropetro- vsk. Een paar uur later stelt coach Dick Advocaat hem gerust. Wijnaldum, nog altijd maar 21 jaar, staat zondag tijdens de eerste traditionele topper van PSV in de competitie in de basis. Hij mag zichzelf bewijzen nu Mark van Bommel tegen een schorsing is aangelopen. Of Timothy Derijck de vervanger is van de licht gebles seerde Wilfred Bouma, is nog on zeker. „Ik zie het somber in, als het om Wilfred gaat", zegt Advo caat. Dan speelt of Derijck of Zan- ka. „Ik ben daar nog niet helemaal uit." Wijnaldum zei vorig jaar weinig over de onderlinge ontmoetingen met Feyenoord, zijn overgang naar PSV lag erg gevoelig. Nu is ieder een wat meer gewend aan de Rot terdammer in het PSV-shirt. Hij beleeft (net als vorig jaar) nog niet het seizoen waarop hij had ge hoopt. Hij loste zijn belofte nog niet in. In de voorbereiding kreeg Wijnaldum van Advocaat te horen dat hij meer moet scoren. Prompt trof hij in drie duels doel, bij de start van het seizoen belandde hij desalniettemin naast het elftal. „Natuurlijk is dit nog niet het jaar waarop ik had gehoopt. Mijn kan sen komen nog wel. Nu is de situa tie misschien moeilijk, vorig jaar heb ik ook op verschillende posi ties gespeeld. Iedere trainer denkt er weer anders over." Hij heeft geen zin om trammelant te veroorzaken of keihard met zijn vuist op tafel te slaan. „Wat ik er aan moet doen? Nee, natuurlijk kan ik er niet mee leven. De trai ner bepaalt dat ik soms niet in de basis begin en het lijkt me niet ver standig om daar heel hard tegenin te gaan. Het liefst sta ik vast cen traal achter de spitsen. Daar maakt de coach nu zijn keuze voor ie mand anders (Toivonen). Wat ik anders kan doen dan hard wer ken? Weinig, dat is het enige. Steeds jezelf willen bewijzen." Feyenoord blijft een formatie die trekt. „Natuurlijk volg ik de ploeg met bovengemiddelde belangstel ling, Rotterdam is altijd mijn stad geweest, Jong Oranje was de afgelo pen keren ook een fijne onderbre king. Ik hield wedstrijdritme en ben fit." Nog altijd voelt de keuze voor PSV goed. „Het vertrouwen is er. Na tuurlijk zie ik nog volop mogelijk heden, om te beginnen zondag." door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Ruud Vormer steekt zijn handen in zijn zakken en duwt zijn borst nog een beetje vooruit. „Wat voor indruk PSV af gelopen week op mij heeft ge maakt? Heel matig", zegt de mid denvelder van Feyenoord. „Verde digend zijn ze kwetsbaar. Daar moeten wij van profiteren." De woorden van Vormer maken duidelijk dat er aan vertrouwen geen gebrek is bij Feyenoord, aan de vooravond van het duel in Eindhoven. Hoewel de Rotterdam mers sinds 2004 geen competitie duel meer hebben gewonnen in het Philips Stadion. Dat vertrouwen is dan ook vooral gebaseerd op de kwetsbare staat van PSV. De nederlaag van drie weken geleden bij Vitesse (1-0) lij ken ze bij Feyenoord al te zijn ver geten, over het zwakke optreden tegen FC Zwolle (2-0) heeft vrij wel niemand het meer. Een aantal spelers heeft afgelopen week kunnen herstellen van het drukke programma eerder deze maand, met Europa Leagueduels en interlands. „Omdat we nu geen Europese verplichtingen meer heb ben, hebben we ons rustig en goed kunnen voorbereiden op de wedstrijd tegen PSV", zegt Ronald Koeman. 1-Iet woord dat vervolgens een paar keer terugkeert, is vastigheid. Daar is Feyenoord naar op zoek, met centrumspits Graziano Pellè als nieuwe kapstok van het Feye- noord-spel. En vastigheid, dat lij ken ze bij PSV nou juist te missen, weet Koeman. „Ik kan niet ontken nen dat er twijfel en onzekerheid in het elftal van PSV zit. Dat zag je donderdag tegen Dnjepr en dat heb ik zondag in Utrecht ook met eigen ogen gezien. Alleen lijkt het me niet slim nu te denken dat wij even makkelijk gaan winnen in Eindhoven." Want voetbal is en blijft een gek spelletje, stelt de trainer. „PSV is zoekende. Maar het kan ook in eens gaan lopen. Zeker met de kwaliteiten die PSV heeft en dan vooral in aanvallend opzicht." De Eindhovense verdediging is van een ander niveau. Koeman: „Die twee tegengoals tegen Dnjepr... Met name de eerste, waarbij De rijck er helemaal naast zit, dat zie je vaker bij ploegen waarbij het niet loopt. Het gaat moeizaam bij PSV, dat is duidelijk." Naar zijn eigen spelersgroep toe heeft hij afgelopen week vooral voor duidelijkheid willen zorgen. Hoe gaat Feyenoord spelen? Wat zijn de mogelijke varianten op het middenveld? Hoe moet Pellè ge bruikt worden? „Als spelers dat al lemaal weten, wordt het makke lijker. Je moet elkaar sterker ma ken." Een jaar geleden maakte Feye noord, ondanks een 2-1-nederlaag, indruk tegen AZ. In Alkmaar moest destijds duidelijk worden hoe ver Feyenoord stond. Dat duel bleek de opmaat voor een sterk seizoen, waarin Feyenoord aan de finish op plaats twee ein digde. „Je zou kunnen zeggen dat het nu weer een meetmoment is", aldus Koeman. „Ik wil zondag vooral zien dat we gedurfd voet ballen, dat we het initiatief dur ven nemen." Als het aan de zelfverzekerde Ruud Vormer ligt moet dat geen probleem zijn. En Jordy Clasie zit op één lijn met zijn ploeggenoot. „PSV heeft geen lekkere week achter de rug", zegt de internatio nal. „Dit lijkt het juiste moment om ze nog een extra tikje te ge ven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34