Op zoek naar het avontuur in een loop van 246 kilometer 321 sport Kloetinge doet het zonder Van Rosevelt Goes is toe aan eerste winst in hoofdklasse zaterdag 22 september 2012 door Rudy Boogert MIDDELBURG - Kloetinge moet het vandaag in de uitwedstrijd tegen ASWH stellen zonder Maarten van Rosevelt. De verdediger heeft tijdens de training een scheurtje in zijn hamstring opgelopen en is minimaal een maand uit de roula tie. Zijn plaats centraal in de verde diging wordt nu overgenomen door Jaap Esser, die hersteld is van zijn nekblessure. Trainer Diederik Hiensch ver wacht een zware strijd in Hen- drik-Ido-Ambacht. Tegenstander ASWH is ongeslagen koploper in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal en heeft als enige ploeg nog geen doelpunt hoeven incasse ren. Kloetinge hoeft daarvoor ove rigens nauwelijks onder te doen, want de Bevelandse club heeft nog maar één goal tegen. Die enige goal incasseerde Kloetin ge twee weken geleden in blessure tijd bij XerxesDZB (1-1). „We heb ben een aantal zware uitwedstrij den in het begin", aldus Hiensch. Want na XerxesDZB en ASWH volgt over twee weken ook nog een bezoek aan Zwaluwen in Vlaardingen. En daartussen zit ko mende woensdag nog het zware bekerduel met de profs van Tel star. Maar eerst is het vizier op ASWH gericht. „Een vrij complete ploeg", vindt Hiensch. „Ze hebben power, zijn technisch, hebben ervaring. Het is bijna dezelfde ploeg als vo rig jaar, daarop bouwen ze verder. Bovendien heeft ASWH een groot veld. Dat vergt heel veel van de te genstander. Je moet fases goed dóórkomen en dan kijken wat er te halen is." ASWH staat bekend om zijn op portunistische opening van wed strijden. Hiensch: „In de eerste 20, 25 minuten proberen ze met veel druk een goal te forceren." Kloetin ge ondervond dat vorig seizoen aan den lijve. Binnen twee minu ten zeilde een mislukte voorzet in het doel van Jaco van der Schee. Een .strafschop in de slotfase zorg de voor de uiteindelijke 2-0-neder- laag. Hoek ontvangt vandaag de hek kensluiter van de hoofdklasse B, Achilles Veen. Hoek treeft vandaag aan zonder Tim de Meermsman (verrekking van de hamstring) en de al langer geblesseerde Sebastian Hermans. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Goes is toe aan de eerste overwinning in de hoofd klasse van het zondagvoetbal. Dat vindt trainer Gérard de Nooijer. „Zonder druk op mezelf of op de spelersgroep te leggen, maar we moeten eigenlijk wel winnen. An ders raken we te ver achterop." Zondag komt Nuenen op bezoek op sportpark Het Schenge. Hoewel het in het puntentotaal niet helemaal tot uitdrukking komt (twee punten, uit drie wed strijden), beleeft Goes toch een aar dige start in de hoofdklasse. „Maar het aantal kansen dat we krijgen staat in geen verhouding tot ons puntentotaal. Daarin moeten we een balans vinden, anders gaan we weinig duels winnen." Het zijn details die het verschil ma ken, weet De Nooijer. „Als de voor zet er bijvoorbeeld was, stond de spits er niet En als de spits er was, kwam de voorzet niet." Natuurlijk gaat dat tussen de oren zitten. „Maar na de eerstvolgende trai ning is dat gevoel weer weg hoor. Het verlies niet, maar het gevoel wel." Goes start zondag zonder Yves Nyemb. De aanvaller is verwikkeld in een beroepsprocedure rond de rode kaart die hij in de slotfase van de eerste competitiewedstrijd tegen EHC (2-2) kreeg. Hij kreeg drie duels schorsing opgelegd, waarvan hij er één heeft uitgeze ten. Hoewel hij hangende de proce dure mag spelen, begint hij zon dag op de bank, omdat hij vanwe ge zijn werk deze week niet kon trainen. Tegenstander Nuenen verloor zijn eerste twee duels, maar scoorde af gelopen zondag een driepunter te gen Blauw Geel'38 (4-2-zege). „Maar ze speelden wel lange tijd te gen tien man", weet De Nooijer. Zondag hoopt hij met zijn ploeg de eerste overwinning bij te schrij ven. Een belangrijke les die hij zijn mannen zal meegeven? „De juiste mensen moeten de juiste passes ge ven. Niet iedereen kan een wed strijd beslissen." De Nooijer kan putten uit een fit te spelersgroep. Lange adem Op tafel liggen platte- grondjes met routes door Zeeland en om streken. Begin- en eindpunt zijn Goes. Een rondje Oosterschelde, een rondje West-Brabant-Schouwen, een rondje Walcheren. Zijn dit de rou tes die een fietsliefhebber heeft ge reden? Niets daarvan! Ze zijn van een atleet. Giel Joziasse (50) heeft ze gelopen als voorbereiding op de Spartathlon, een van de zwaar ste hardloopwedstrijden ter we reld: van Athene naar Sparta, 246 kilometers schoon aan de haak. Zoiets als van Goes naar Zwolle, maar dan over heuvels en bergen, over verharde maar ook heel veel onverharde wegen, door de hitte van de dag en de kou van de nacht En met zo hier en daar een wilde hond die naar je kuiten hapt Vrijdagmorgen zeven uur Griekse tijd is de start. In Athene komen 343 lange- afstandlopers aan het vertrek, af komstig uit 35 landen. Giel Jozias se is een buitenbeentje. Veel deel nemers cultiveren al jaren hun be staan van kilometervreter en zijn nu eindelijk toe aan hun ultieme droom. Joziasse rent nog maar een jaar of twaalf, voltooide 37 mara thons en heeft zich nog maar net gestort op het langere werk. Hij liep al eens 100 kilometer, een mis lukte 120"kilometer en 100 mijl, of tewel 160 kilometer. Da's eigenlijk alles. „Je verlegt je grenzen steeds een beetje, maar bij mij gaat dat met grote stappen", verklaart de ultraloper uit Goes. Wat Joziasse wel met al die ande ren gemeen heeft, is dat hij geen uitbundig type is. Hij is niet ie mand die snel in juichen zal uit barsten, maar ook niet snel boos zal worden. De gemiddelde ultralo per is rustig, een tikje introvert en denkt twee keer na voor hij iets zegt. Die 160 kilometer was begin april, de Jan Knippenberg Memo rial. Het was een soort van genera le repetitie. „Ik wilde kijken of het me een beetje lag en zou me daar na misschien inschrijven voor de Spartathlon. Maar die liep al zo snel vol dat ik me al voor de Me morial gemeld heb. Ik kwam op de wachtlijst." De Knippenberg Memorial was beslist geen peulenschil. De start was om 22.00 uur in Naaldwijk en na een rondje door het Westland ging het over het strand naar Den Helder. Meestal waait in Neder land een zuiden- of westenwind, maar nu kwam die uit het noor den en blies de lopers dus recht in het gezicht. En niet zo'n klein beetje ook. En op het strand wa ren lange stukken met alleen mul zand. Het betekende ploegen in plaats van lopen. „Het was de zwaarste editie ooit, werd gezegd, en ik kan me er wel iets bij voor stellen", stelt Joziasse. Hij werd vierde, er finishten vijf lopers en 'Me een worst voorhouden is niet nodig. Het enige dat ik wil, is binnen 36 uur de voet van Leonidas aanraken. Als je dat doet, ben je gefinisht' er vielen er 21 uit. Joziasses vrouw Anita won overigens de halve af stand. Hij is niet op zoek naar het zoge naamde runners-high, het heer lijke gevoel dat een hardloper kan overmeesteren. En ook niet naar de overwinning of een podium plaats. „Ik doe dit omdat ik opgewonden raakte van de he roïsche verhalen", verklaart Jozias se „Ik las over de avonturen van Ron Teunisse en hoorde ze van Jan van der Weide uit Kapelle, die in 1996 de Spartathlon voltooide. Toen liep ik nog niet eens hard, maar ik heb ze wel onthouden. Ik vond het prachtig, ik wilde het ook meemaken. Het avontuur, het onvoorspelbare, het klonk gewel dig." Maar is het lopen van zo'n lange afstand nu fijn? „Het gaat om het doel", vindt Joziasse. „De prestatie is het doel en het doel is finishen. Maakt niet uit hoe. In de Knippen berg Memorial heb ik het laatste stuk veel gewandeld. En gerekend. Hoe lang kan ik erover doen om op tijd binnen te komen? Mij maakt het niet uit als ik in 19 uur finish in plaats van 18,5 uur. Bij het lopen van dit soort afstanden is het vooral een strijd tegen jezelf Je loopt bijna altijd alleen, het is ie der voor zich. Als het lukt, komt na afloop de voldoening. De we tenschap dat ik onder deze om standigheden toch maar mooi gefi nisht ben in de Knippenberg Me morial, geeft een heel goed gevoel. Nog steeds." Half juni hoorde Joziasse dat hij mocht meedoen aan de Sparta thlon. De week daarna stond alles op z'n kop. Mede omdat de Goese- naar geen eenling is. Hij is ge trouwd, heeft drie kinderen en is ZZP'er. Het leven moest plotseling afgestemd worden op een mon sterloop. De vakantie werd aange past, het hele levensritme ging op de schop, 's Morgens om zes uur of nog vroeger ging de wekker, omdat er naar het werk in Krui- ningen gelopen moest worden. En de terugweg ging vaak met een ommetje van vijftig kilometer, zó dat er pas om negen uur 's avonds gegeten kon worden. Ook in de weekeinden ging de wekker. Dan vertrok Joziasse op zaterdag voor dag en dauw voor een trainingsloopje van honderd kilometers of meer. En na een kort slaapje vertrok hij dan op zon dag weer om nog een kilometerje of tachtig aan zijn weekendtotaal toe te voegen. Maar het waren niet alleen duurlo- pen die Joziasse zich oplegde. Hij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32