sport I31 Langere tennisavonden bij Challenger Garner wereldkampioene bij junioren zaterdag 22 september 2012 Niki Terpstra geeft een interview tijdens het persontbijt in Valkenburg. een beschermde rol heeft. Verschil lende types, met verschillende kwaliteiten. „We zullen elkaar niet in de weg zitten." „Ik ga de laatste rondes zelf in ie der geval op instinct rijden", ver volgt Terpstra. Al van jongsaf heeft hij gevoel voor het juiste moment: Maar bij de profs is het niet makke lijk louter op instinct te fietsen. „Ik had het altijd al, maar ik had de benen nog niet. En de benen, die maken nog altijd het grootste verschil." Hij verbaast zichzelf, ook na maan den van voorspoed, nog steeds. „Omdat ik voor mijn gevoel niet eens zoveel beter ben dan verle den jaar. Tuurlijk heb ik zelf een klein stapje gezet. Maar het is voor al zo goed gegaan omdat ik in een ploeg zit waar het goed loopt. We zitten met Omega Pharma-Quick Step het hele jaar al in een flow. Dat maakt ook het verschil." Terpstra won dit voorjaar zelf Dwars door Vlaanderen en speel de een opvallende rol tijdens de dubbelslag van Tom Boonen in de Ronde van Vlaanderen en Parijs Roubaix. In het klassieke tweeluik werd de Noord-Hollander zelf res pectievelijk zesde en vijfde. Eind juni imponeerde Terpstra door op het NK als eenling een grote Ra- bo-schare te kloppen. Afgelopen zondag voegde hij daar al een we reldtitel aan toe. Met zijn merken- team won Terpstra in Limburg de ploegentijdrit. „Tijdens de Vuelta was ik in de laatste week een paar keer moe. Ik was bang dat ik mijn lichaam wat al te veel had uitgeput. Maar daar na heb ik kunnen herstellen. En foto Jerry Lampen/ANP dan ben ik, met zo'n grote ronde in de benen, op mijn best. Dat voelde ik zondag, het was een heer lijke bevestiging. Het geeft me ook voor komende zondag een bepaal de rust. Ik ben al wereldkampioen, heb een medaille." Een regenboogtrui kreeg hij echter niet, de internationale wielerunie UCi vond dat te veel eer. „Belache lijk." Het maakt van Térpstra zon dag een extra gedreven coureur. „Want ik vind het wel een hele mooie trui, het heeft iets speciaals, iets magisch." door Roeland van Vliet DOMBURG - Tijdens de Challenger Zeeland, het internationale tennis toernooi in Middelburg, zullen in 2013 meer avondwedstrijden ge speeld kunnen worden. Dat is mo gelijk doordat er betere verlichting komt langs het centercourt van MLTC. „Tot nu toe moesten we met de laatste partij om 19.00 uur beginnen", vertelde Martijn van Haasteren, één yan de twee toer nooidirecteuren. „Volgend jaar kun nen we er ook nog eentje om 20.30 uur plannen." Van Haasteren bracht het nieuws vrijdagavond in Domburg, waar tij dens een sponsoravond vooruit ge keken werd op de editie van 2013. Hij benadrukte dat die betere ver lichting erg belangrijk is voor het toernooi. De Zuid-Hollander kan de toppers hierdoor vaker het po dium geven dat ze verdienen. „Dit jaar kwamen er heel veel goede spe lers en speelsters naar Middelburg: Thiemo de Bakker, Aravane Rezai, Elena Bovina, Kirsten Flipkens, Les ley Kerkhove, Angelique van der Meet... Eigenlijk wilde ik die alle maal in de avonduren op het cen tercourt laten spelen, maar dat kon gewoon niet. Ik moest ze soms op baan 3 indelen. Dat was niet leuk. Daar kwam natuurlijk veel minder publiek." Laszlo Nyiro, de Hongaar die in juli hoofdscheidsrechter was in Middel burg, raadde de organisatie aan een tweede centercourt te creëren. Langs baan 3 moesten net zo veel zitplaatsen komen als bij het center court, vond hij. Bij de Challenger Zeeland zag men aanvankelijk wel wat in dat idee, maar er is nu toch voor een andere oplossing gekozen. Van Haasteren: „Door de licht installatie te verbeteren, houden we de toppers op het centercourt. Als je twee showcourts zou maken, zou je de toeschouwers steeds heel moeilijke keuzes moeten laten ma ken." Wie er in juli 2013 naar de gravel- banen van MLTC komen, is nog on duidelijk. „Geen enkele tennisser is nu al met de zomer van volgend jaar bezig", wist Van Haasteren. Maar hij houdt de contacten met tennissers en hun coaches warm. Van Haasteren hoopt op een speler als Thiemo de Bakker. „Ik denk niet dat hij weer komt. Hij had ons toernooi dit jaar nodig om weer te stijgen op de wereldranglijst. Nu staat Thiemo alweer te hoog voor ons. Maar is altijd wel iemand die in zo'n zelfde situatie zit Thomas Schoorel zou wel eens een optie kunnen zijn, of Jesse Huta Galung. Beiden zijn de laatste tijd een beet je weggezakt." In Domburg werd ook duidelijk dat de Challenger Zeeland niet lan ger Thermphos als hoofdsponsor heeft. De fosforproducent uit Vlis- singen-Oost blijft het tennistoer nooi wel steunen, maar op minder grote schaal. „Thermphos heeft altijd gezegd: we steunen het tennistoernooi uit maatschappelijke betrokkenheid", legde Sander van Buren, de andere toernooidirecteur, uit „Maar daar zat voor het bedrijf wel een limiet aan. We hebben nu 25.000 dollar prijzengeld bij de vrouwen en 15.000 dollar te verdelen bij de mannen. In de toekomst willen we groeien en daar kan Thermphos niet in mee gaan. Vandaar dat er nu al een stapje terug gedaan is. Dan kunnen wij op zoek naar een partij die wel mee kan gaan in on ze ambitie. Op den duur willen we een toernooi met 100.000 dollar prijzengeld." Inmiddels is Challenger Zeeland al in gesprek met verschillende par tijen. Van Buren verwacht in het voorjaar de nieuwe hoofdsponsor (en naamgever) te kunnen presen teren. MADRID Arts Fuentes volgend voorjaar voor rechter Dopingarts Eufemiano Fuentes ver schijnt begin volgend jaar voor de rechtbank in Spanje. Hij wordt met vijf medeverdachten verantwoorde lijk gehouden voor Operacion Puer to, het grootste dopingschandaal uit de Spaanse geschiedenis. Voor Fuentes dreigt een celstraf van twee jaar. Hij wordt gezien als de spil van een dopingaffaire waar bij meer dan vijftig sporters, voor namelijk wielrenners, betrokken zouden zijn. Zij worden voorlopig buiten het proces gehouden. EINDHOVEN Koromowidjojo niet op kortebaan actief Olympisch zwemkampioene Nao mi Kromowidjojo slaat eind van dit jaar zowel het EK kortebaan (no vember in Chartres) als het WK kortebaan (december in Istanbul) over. Dat zei haar coach Jacco Ver- haeren vrijdag in AD Sportwereld. De Groningse zwemster, die in Londen goud won op de 100 vrij en 50 vrij, traint nog onvoldoende intensief om in vorm te zijn voor die kampioenschappen. „Pas in no vember gaan we weer echt op vol le kracht aan de slag." MEXICO-STAD Mexico meldt zich voor WK 2026 Mexico gaat zich kandidaat stellen voor de organisatie van het WK voetbal in 2026. Dat zei voorzitter Justino Compean van de voetbal bond vrijdag. Het Midden-Ameri kaanse land was al twee keer gast heer van de mondiale eindronde, in 1970 en in 1986. Nog nooit orga niseerde een land drie keer het WK. De WK's tot 2026 zijn door de we reldbond Fifa al vergeven: namelijk aan Brazilië (2014), Rusland (2018 en Qatar (2022). HELMOND Helmond Sport morst twee punten Helmond Sport heeft voor het eerst dit seizoen punten verloren in de Jupiler League. Na vijf over winningen op rij moest de ploeg van trainer Eric Meijers vrijdaga vond in eigen stadion genoegen ne men met een gelijkspel tegen For- tuna Sjttard: 1-1. Met zestien punten gaat Helmond Sport nog altijd aan kop, maar MW Maastricht naderde de Brabanders tot op twee punten. De Limburgers wonnen met 3-2 bij AGOW. VLISSINGEN Derde zege op rij voor Groene Ster De zaalvoetballers van Groene Ster hebben vrijdagavond ook hun der de wedstrijd in de eerste divisie ge wonnen. In Vlissingen was de ploeg oppermachtig voor FCV/ Dorpscafé: 7-1. „We hebben de te genstander vooral in de tweede helft voetballes gegeven", zei coach Angelo Geelhoed. Bij rust was het 3-0 door treffers van Saïd Bouzambou (zx) en Ab- doe Abdenbi. Len Eversdijk (2x), Saïd Bouzambou en Salim Ben Sel- lam tilden de stand naar 7-1. Komende vrijdag is in Den 1-Iaag de topper tegen Noordzee. De Britse wielrenster Lucy Garner heeft voor het tweede jaar op rij de wereldtitel op de weg veroverd bij de juniorvrouwen. Dat deed ze vrijdag in Valkenburg door de massasprint te winnen. De Noorse Eline Gleditsch Brustad pakte het zilver, de Italiaanse Anna Zita Maria Strieker het brons. Beste Nederlandse was Kirsten Coppens op de elfde plaats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31