Wereld Doven Dag Dieven DE Saneren vuilstort Bruinisse kost 440.000 euro gebrand op diesel Trilplaatdisco sluit Wereld Doven Dagen Goes af Modeshow van streekdrachten in kerk Goes ONZE NIEUWE NAJAARS COLLECTIE IS BINNEN! BLAUWE WINKEL zaterdag 22 september 2012 door Luc Oggel en Joeri Wisse BRUINISSE --De sanering van voor malige vuilstortplaatsen Bakkers gat en Riekusweel in Bruinisse pakt een stuk duurder uit dan ge dacht. De kosten werden eerder geraamd op drie ton, maar dat blijkt te opti mistisch. Zoals het er nu naar uit ziet gaat het karwei minstens 4,4 ton kosten. De sanering van het terrein is no dig omdat de gemeente Schou- wen-Duiveland in genoemde ge bieden aan de rand van Bruinisse nieuwe woningen en een nieuw onderkomen voor de scouting wil bouwen. Voor wat betreft Rie kusweel gaat het om te saneren grond die grenst aan het stukje Riekusweel waar nieuwe -huizen komen.. Ook het nieuwe scou- ting-honk wordt niet op, maar wel grenzend aan nu nog vervuilde grond gebouwd. GOES - In de Grote of Maria Magda- lenakerk in Goes is vanmiddag een modeshow met klederdracht De show is de aftrap voor een nieuwe tentoonstelling in Historisch Mu seum de Bevelanden in Goes. De tentoonstelling 'Bepakt en be zakt' draait om reizen in streek- dracht. Er is een overzicht te zien vam alles wat Zeeuwen mee na men als ze op reis gingen. Er is ook aandacht voor emigranten. Zeeuwen gingen op reis in hun zondagse goed. Op de reis nam -men ook allerlei accessoires mee, zoals het spoormandje. Die zijn te zien op de tentoonstelling. De show begint om 14.00 uur. „We willen de buitenwereld laten zien wat doofheid inhoudt. Veel mensen zijn niet bekend met doofheid." Wendy Poppe De hindernisbaan tijdens de sportdag op vrijdag. foto Willem Mieras De Wereld Doven Dagen j worden vanavond in j Sportpunt Zeeland in Goes afgesloten met een feest,/in clusief trilplaatdisco. Vanmiddag zijn er op de Grote Markt optredens: er is een toneel stuk dat wordt 'vertaald' door een doventolk. Het muzikale program ma wordt door een muziektolk aantrekkelijk gemaakt voor de do ve bezoekers. De Wereld Doven Dagen worden elk jaar gehouden, steeds in een an dere plaats in Nederland. Neder land haakt daarmee aan bij de in ternationale Wereld Dag die jaar lijks in de laatste week van septem ber wordt gehouden. De interna tionale dag is op zondag en werd in 1958 voor het eerst gehouden. In en rond Sportpunt Zeeland zijn vandaag de meeste activiteiten, die ook toegankelijk zijn voor mensen die kunnen horen. Buiten is er een rommelmarkt en een brade rie, binnen is er een informatie markt met stands van bijvoor beeld belangenorganisaties voor doven, onderwijsinstellingen, do ventolken en informatie over woonvormen, maar er zijn bijvoor beeld ook religieuze organisaties, zoals de Jehovah's getuigen. Om 11.00 uur begint in Sportpunt Zeeland een debat over arbeid, er wordt gediscussieerd a^n de hand van een aantal stellingen. In de sportzalen is. een zaalvoetbaltoer nooi, in Bowlland bij de Zeeland hallen kan worden gebowld, tus sen 12.00 en 14.00 is daar vrije toe gang voor iedereen. Het feest 's avonds belooft bijzon der te worden voor horenden: er is een trilplaatdisco waarbij ge danst kan worden op de vibraties in plaats van op geluid. GOES - Dieseldieven slaan steeds vaker toe, vooral op de Bevelan den, Tholen en Schouwen-Duive- land. De afgelopen twee maanden was het een kleine dertig keer raak, blijkt uit een overzicht van de politie. Het gaat in de meeste gevallen om honderden liters brandstof die worden ontvreemd uit vrachtwa gens, soms terwijl de chauffeur ligt te slapen. Dat gebeurde vorige maand bij Waarde Transport. Lo gistiek Nederland (TLN), de belan genbehartiger voor de transport sector, bevestigt dat de dieseldief stal toeneemt. „Het loopt echt uit de hand", zegt woordvoerster Deb- by van Zon. „In Nederland, maar ook in het buitenland, op de rou tes naar Zuid-Europa. Vaak parke ren dieven een auto met een grote tank naast een vrachtwagen, force ren ze de tankdop en hevelen ze de diesel over met behulp van een elektrische pomp." Op parkeerplaats Het Rak bij Ril land werd op 13 augustus een 61-ja- rige Belg. op heterdaad betrapt toen hij met een paar jerrycans on der een vrachtwagencombinatie lag. Eind augustus werd een 41-jari- ge man uit de gemeente Tholen aangehouden op verdenking van diefstal van 500 liter diesel uit een vrachtwagen die geparkeerd stond in Sint Philipsland. Deze en vorige week was het raak in Krabbendij- ke en Oudelande. In dat laatste ge val werd 600 liter brandstof afge tapt bij vrachtwagens van een transportbedrijf Ook Bruinisse blijkt met zeven ge vallen een ware hotspot, met na me de Visserijweg en Industrie weg. Verder zijn aangiften binnen gekomen vanuit Noord-Beveland en Kapelle. Niet alleen vrachtwa gens zijn het doelwit, want deze week werd ook brandstof gestolen uit twee tractoren in Nisse. De vrachtauto van chauffeur Joep Krijger uit Bruinisse werd eind juni prooi van brandstofdieven. „In Bruinisse was ik als derde aan de beurt. Ongeveer twintig centi meter boven de bodem hadden ze een gaatje geboord. Mijn tank was bijna leeg dus hebben ze maar honderd liter gestolen." Heulblok Goes 9 Aan de Heulblok in het uitbreidingsplan "Mannee" bieden wij deze royale zeer energiezuinige twee-onder- een-kapwoning mee garage te koop aan. Doordat de woning nog gebouwd moet worden, zijn er diverse uit breidingsopties mpgeiijk. Koopsom 274.500,- v.o.n. JEANS CASUALS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25