een dag heropend in Vlissingen zeeland23 'De blombakken bin mooi' VERHUIZEN MET ZORG! 0118 61 26 69 Delta werkt aan Heldenmedaille GERARD Jan Vayne speelt in Ter Reede Duiklocaties Havendam en Goese Sas weer open na munitievondst zaterdag 22 september 2012 VLISSINGEN - Delta voert tussen maandag 24 september en vrijdag 12 oktober onderhoudswerk uit aan het kabelnetwerk in de bin nenstad van Vlissingen. De pak weg 1500 klanten van het bedrijf in dat gebied kunnen maximaal twee ochtenden geen gebruik ma ken van hun kabelaansluiting voor radio, televisie, internet en vaste te lefoon. Ook het pinnen in winkels zal tijdelijk niet kunnen. Door het werk is bovendien het gratis wifi-netwerk rond het Bel- lamypark niet bereikbaar tussen 1 en 8 oktober, Delta zet borden neer om mensen erop te wijzen dat ze tijdelijk niet gratis kunnen internetten met hun mobieltje. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl Directeur Rens Waters van SRON (Stichting Ruimte Onderzoek Ne derland) geeft vandaag bij de ster renwacht in Middelburg een lezing over het ontstaan van sterren en planeten. Voorafgaand aan de le zing stelt hij eerst de radiotele scoop, die jongeren op de sterren wacht hebben gebouwd, in ge bruik. Belangstellenden kunnen vanaf 13.30 uur in de sterrenwacht terecht. MIDDELBURG Kinderkledingbeurs voor verbouwing kerk In de gymzaal van de Petrus Im- mensschool in Middelburg vindt vandaag een kinderkledingbeurs plaats. Deze verkoop begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Gisteren is er ook al kleding ver kocht. De opbrengst van beide ver koopdagen is bestemd voor de ver bouwing van de Zuiderkerk. De Petrus Immensschool is te vin den in de Schoutstraat in Middel burg-Zuid. Brassband Middelburg houdt van daag de jaarlijkse rommelmarkt op het Damplein (Graanbeurs) in Mid delburg. Zoals elk jaar zijn er weer allerlei spullen te koop, van meu bels tot speelgoed, en van boeken tot elektronica. Bovendien zijn er verse wafels en zelfgemaakte cakes te koop. Tijdens de rommelmarkt kan gesjoeld worden en er is een grabbelton. De rommelmarkt duurt van 9.00 en tot 15.00 uur. MIDDELBURG. Vrouwenclub steunt voetbalclub Zeelandia Dankzij Inner Wheel Walcheren, een serviceclub van vrouwen, kan voetbalclub Zeelandia de inrich ting van het clubhuis vernieuwen. Inner Wheel Walcheren heeft de voetballers een cheque van 3.000 euro overhandigd. De serviceclub kiest elk jaar een goed doel. Eerder waren dat bijvoorbeeld Reddings brigade Veere en Scoutcentrum Zeeland. Het volgende goede doel is Kinderkamp Zeeland. MIDDELBURG Brassband Middelburg houdt rommelmarkt door Annemarie Zevenbergen Over het nieuwe trappen- theater in de Zoutelandse Langstraat is het laatste woord nog niet gezegd. Dat bleek vrijdagmiddag duidelijk tijdens de feestelijke opening van de opge knapte Langstraat. Het plein kreeg de grootste oppepper. Drie bejaarde dorpsbewoners heb ben eensluidend commentaar: "t is tien keer niks'. Gezeten op een bankje monsteren ze misprijzend het betonnen bouwsel. „Een aan fluiting voor Zoetelande. De mu ziek staat op straat, als het regent moeten ze weg. En het plein is kaal, saai. Alleen de blombakken, die bin wè mooi." Ze zien nog wel kans om wethouder Jaap Melse de belofte te ontfutselen dat er naar de leuning van de trap naast hét theater gekeken wordt, want die is te kort. Wethouder Melse tovert ter plekke ook een cadeautje voor muziekvereniging Luctor et Emer- go uit zijn mouw. De muzikanten passen namelijk niet allemaal in het openluchttheater. Bovendien vliegen de partituren door de straat als het waait. Luctor krijgt 'als grote pleister op de wonde' een mobiele podiumwagen. Vol gens Melse wordt de dijk achter het theater nog beplant. Jeanette Marcusse van de dorpsraad be aamt dat het theater 'niet is gewor den wat we ervan hadden ver wacht'. Over het plein is ze posi tief: „Dat oogt een stuk ruimer en frisser, echt een visitekaartje." MIDDELBURG Radiotelescoop in gebruik gesteld GOES - Vier duiklocaties in de Oos- terschelde bij Wilhelminadorp zijn vanaf vandaag (zaterdag) weer opengesteld. Dat zijn Goése Sas, de Oude Havendam, het Eiland en de strekdam. De duikplekken zijn lang dicht geweest door de muni tievondsten bij het versterken van de dijkbekleding. Maandag 24 september moeten de plekken nog even dicht voor het asfalteren van het buitendijks on- derhoudspad. Vier andere locaties bij de Wilelmi- napolder blijven nog even taboe voor duikers: Mensenbeen, het Slurfj e-Putti's Place, Verlengde Slurfje en de Kom. Door de dijk versterkingen is ter plekke het wa ter troebel, liggen er grote massa's zand, grond, beton en asfalt en rijdt er groot materieel. VLISSINGEN - Pianist Jan Vayne speelt zondag met het orkest De Zeeuwse Muzikanten in Ter Reede aan de Vredenhoflaan in Vlissin gen. Liet concert begint om 14.00 uur. Jan Vayne is bekend als virtuoos en creatief pianist. Het orkest De Zeeuwse Muzikanten is onderdeel van de Arduinse. bedrijven in het kader van werken en dagbesteding van stichting Arduin. De toegangsprijs voor dit concert bedraagt 10 euro. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de receptie van Ter Reede. Bewoners van Ter Reede kunnen een gratis toegangsbewijs op naam afhalen. VLISSINGEN - Zonder aarzelen dook hij de Westerschelde in om een vrouw te redden. M. Reedijk (foto) uit Dordrecht zwom bij het Nollehoofd in Vlissingen naar de vaargeul, en bracht de vrouw naar het strand. Als dank ontving hij gisteren van burgemeester René Roep de bronzen medaille van het Carnegie Heldenfonds. Voor hun hulp bij de redding kregen R. Wiessner en B. Altena een bos bloemen. foto Ruben Oreel Voor video zie pzc.nl/video Het trappentheater in de Langstraat in Zoutelande roept gemengde gevoelens op. Veel dorpsbewoners is het een doorn in het oog. foto's Ruben Oreel MIDDELBURG Oosterscheldestr. 112 Ruime, uitgebouwde twee onder-één kap woning met 4 slaapkamers, berging en royale tuin (perceel 576 m2l). Vraagprijs 223.000.- k.k. SCHULTING www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23