De Langstraat is twee keer op 'Hoor de stem van het water' nog leuker 22lieeli Hans Everse mist titel Soupier maar wint waardering Buurtbewoners houden activiteiten om onderling contact te verbeteren zaterdag 22 september 2012 Kooklessen in de Drvkkery www.uitgekookt.info 0118-681066 Ron Els Hendrikse door Claudia Sondervan GOES - De allereerste Soupier 2012 van Nederland is kok Hans Everse uit Heinkenszand niet geworden. Maar de waardering van zeventig culinaire liefhebbers kreeg hij giste ren in Apeldoorn wel. Everse bereidde voor de finale in Apeldoorn Zeeuwse pompoen soep met zeekraal, mosseltjes, mos- terdschuim en roggebrood met zee- kraalboter. De publieksjury bij de wedstrijd om de titel beste soep kok van het jaar koos op zicht Everse's inzending op de derde plaats. De vakjury mocht wel proeven, maar koos vooral op het oog, was Everse's indruk. „De creatie van Unilever-meesterchef Edwin van Gent was een plaatje, zoals ik van hem gewend ben: bietensoep met kleine stukjes garnituur als een mozaïek op de rand van het bord", vertelt Hans Everse vanuit Apel doorn. De chef hoorde eigenlijk niet bij de tien finalisten in de diverse cate gorieën, maar belandde door een administratieve fout alsnog op de finalelij st, weet Everse. Er waren meer onregelmatigheden in de wedstrijd. Zo gingen op de finale- dag ook de categorieën plots over boord. De titel ging evenwel naar Jeroen Peeters van Niens Horeca uit Maasbree met een kreefsten- soep. Volgende week staat Hans Everse in de finale van een verkiezing die al wel jarenlang soepel verloopt: De Held van de Smaak. Everse, chef bij ouderencentrum Cleijen- borch van Colijnsplaat, is finalist voor Zeeland. Opknapbeurt straten in Arnemuiden en Zoutelande officieel afgesloten De Langstraat in Arnemuiden en de Langstraat in Zoutelande zijn sinds vorig jaar opgeknapt. De beide (winkel)gebieden zijn aan trekkelijker gemaakt Vrijdagmiddag zijn de straten, vrijwel tegelijkertijd, feestelijk heropend. door Carla van de Merbel en Annemarie Zevenbergen ARNEMUIDEN/ZOUTELANDE - De Langstraat in Arnemuiden ligt er al een tijdje opgeknapt bij. In de zomer van vorig jaar werd begon nen met de werkzaamheden. Eerst werden nieuwe riolering en nieu we bestrating aangelegd. In het na jaar begon de herinrichting van de straat. Voor de winkelstraat was een oppepper bedacht in maritiem/historische sfeer. Zo kwamen er onder meer nieuwe straatlantaarns, ouderwetse stoep- hekjes en uithangbordjes bij win kels. De herbestrating en herinrich ting van de Langstraat is onder deel van een groter project om Ar nemuiden aantrekkelijker te ma ken voor bewoners en bezoekers. Tal van ideeën, onder meer van de speciaal opgerichte damesdenk tank, zijn al uitgevoerd. Zo hangen er grote, historische zwart-wit fo to's aan gevels en zijn er Ame- muidse vlaggen, kalenders en, sinds gisteren ook, boodschappen tassen ontwikkeld. Het nieuwe gezicht van de Lang straat in Zoutelande is het sterkst terug te vinden op het plein in de straat. Dat is niet alleen verfraaid, maar ook zo ingericht dat er ver schillende evenementen gehou den kunnen worden. Zo heeft de oude muziektent het veld moeten ruimen. Het karakteristieke hou ten gebouwtje is vervangen door een stenen trappentheater. Verder is het plateau onderaan de duino vergang verwijderd. Daarnaast zijn er zitelementen aan de voet van de duinen geplaatst. De bestrating van de Langstraat is vervangen. De nieuwe verharding is uitgevoerd in gebakken klinkers in een roodbrui ne kleur. Langs de dijk, aanslui tend op het nieuwe trappenthea ter, wordt een betonnen rand aan gebracht. Verder zijn er bloembak ken geplaatst. door Carla van de Merbel Met de onthulling van één van de drie buitenschilde rijen van Wannes van Belzen is vrijdagmiddag de Langst raat in Arnemuiden feestelijk hero pend. Het doek voor het schilderij werd weggetrokken door burge meester Harald Bergmann, schil der Wannes van Belzen en de nummers 1 en 2 van een speciaal voor de gelegenheid uitgeschreven kleurwedstrijd, Karlijn Kusse (5) en Kimberley Verkerk (8). Op het schilderij, op de hoek van de Langstraat en het parkeerterreintje ter hoogte van de Doe het Zelf shop, staat een afbeelding van de oorspronkelijke Kruiskerk. De feestelijke bijeenkomst werd opgeluisterd door vrouwen in kle derdracht die speculaas uitdeel den, accordeonmuziek ('De klok van Arnemuiden') en een clown en springkussen voor de kinderen. Stadsdichter Henri Looymans - in een nieuwgebreide Arnemuidse schipperstrui - las op de trap van het oude raadhuis een gedicht over Arnemuiden voor dat hij spe ciaal voor de gelegenheid had ge maakt en waarvan de eerste strofe luidt: 'Ruik de vis aan de wind. Proef het zilt op de tong. Hoor de stem van het water, precies zo het zong. Voel de stad die uit zorgzame Zeeuwen werd geboren.' Even daarvoor had Bergmann in het oude raadhuis de bij het pro ject betrokken Arnemuidenaren bedankt. Het kan écht Veel leuker! Want met WiFi Zeeland heb je op veel plekken gratis internet. Ontdek het zelf op zeelandnet.nl/abonhementen MIDDELBURG - In heel Nederland is het vandaag Burendag. Deze dag is in het leven geroepen door koffie- verkoper Douwe Egberts en het Oranje Fonds, dat sociale initiatie ven steunt. Doel is om contacten tussen buurtbewoners te bevorde ren. Burendag wordt elk jaar op de vierde zaterdag in september ge houden. Wie iets organiseert in zijn buurt, kon een financiële bij drage tot 500 euro aanvragen bij het Oranje Fonds. Ook op Walche ren zijn tal van initiatieven. Een greep daaruit: Om 10.00 uur opent wethouder Jo- han Aalberts Burendag bij SVRZ aan de Thibautstraat in Middel burg-Zuid, waar een tuinproject buren bijeenbrengt. De jongeren van jeugdcentrum De Poort in Middelburg hebben hun buren in appartementencomplex De Fazantenhof uitgenodigd. Tus sen 10.00 en 15.00 uur kunnen zij een kijkje komen nemen. Het nieuwe jeugdcentrum in de Stromenwijk (aan de Westerschel- destraat) in Middelburg houdt van daag tussen 10.00 en 15.00 uur open huis. Er zijn diverse activitei ten. Om 13.30 uur wordt bekendge maakt wat de naam wordt van het nieuwe centrum. Ook daar vlakbij, in 't Getij, zijn tussen 10.00 en 15.00 uur tal van activiteiten. Aan de Meanderhof in de Middel burgse wijk Dauwendaele wordt ook Burendag gehouden. Tussen 18.00 en 20.00 uur rijdt een paar dentram door de wijk. In de Mean derhofstraat wordt tussen 20.00 en 22.00 uur een disco gehouden. Voor de Vlissingse wijken Rooie f: Buurt en Middengebied heeft l'es- I caut woonservice samen met vrij willigers activiteiten opgezet. In beide wijken begint Burendag om 10.00 uur met een opruimactie. Tot 13.00 uur staan er containers waar iedereen rommel in kan gooien, 's Middags zijn er feestelij ke activiteiten. El Zie ook www.burendag.nl De Langstraat in Arnemuiden kreeg nieuwe riolering en nieuwe bestrating en werd historisch/maritiem aange kleed met stoephekjes, uithangbordjes en nieuwe straatlantaarns.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22