Weer asbestvondst Vlissingen WALCHEREN Drakenbootrace prooi voor Roosevelt Academy a Imanak Tip? redactie@pzc.nl Baby ZATERDAG 22 september 2012 Langstraat vrijdag twee Hindernisbaan tijdens maal heropend 22 en 23 de sportdag 24 en 25 Bunkerterrein afgesloten na vondst deeltjes witte asbest Bunkerterrein door Maurits Sep VUSSDNGEN - Vlissingen heeft voor de tweede keer in een week te ma ken met een asbestzaak. Nadat as best was vrijgekomen bij een ver nieling van een gebouwtje in de wijk 't Fort, bleek vrijdagochtend dat op het Bunkerterrein asbest houdende plaatjes zijn gevonden. Omdat de asbest in de plaatjes vast zit, is er geen gevaar voor de gezondheid van omwonenden. As best is pas gevaarlijk' als er vezels vrijkomen bij bewerking van de plaatjes. De gemeente heeft een deel van het Bunkerterrein afgezet met hekken. Het gaat om een stuk van één hectare tussen de nieuwe huizen aan de Sloeweg en de nieuwbouw aan de Bossenburgh- weg. De bewoners zijn gisteren geïnformeerd. Deskundigen hebben al met het blote oog gekeken of er nog meer asbest ligt. Maandag begint een bo demonderzoek. Als daarbij meer asbest wordt gevonden, wordt de bodem gesaneerd. Voor de bouw van huizen op het Bunkerterrein is de bodem ook onderzocht. Toen is geen asbest gevonden. De asbesthoudende plaatjes zijn in het openbaar groen gevonden door medewerkers van groenbe- heer. De plaatjes zijn door een des kundig bedrijf onderzocht en dat heeft vastgesteld dat het om witte asbest gaat, de meest lichte soort. In het begin van dit jaar zijn grote werkzaamheden uitgevoerd op het Bunkerterrein. Sindsdien bleef de grond erg drassig. Een maand geleden is de bodem daarom op nieuw omgewoeld. De gemeente vermoedt dat toen de asbest bo ven is gekomen. Gisteren is ook het weghalen van asbesthoudende platen van de Speluitleen 't Fort voltooid. Een ge specialiseerd bedrijf heeft de as besthoudende platen weggehaald. Alle resten die op het terrein be landden, zijn met de hand wegge haald. Het terrein is weer open. urnnïïiïïnTroiiiiiiiiiWiiiriiiiiiiiiiHii r i i iin' i rn iT~rMMiriirriifjnniTraiw»mnMnngiMlfflimTiT8TniiiinniiTmli™ iiiiii»iiiiiiii«iiniiiiHiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiii tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii»iiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiimiiii MIDDELBURG - De jaarlijkse Drakenbootrace is gisteren gewonnen door de Roosevelt Aca demy (foto). De Hogeschool Zeeland werd tweede, ROC Scalda derde. De drakenbootra ce werd zoals gebruikelijk gevaren op het Ka naal door Walcheren. Dat gebeurt afwisselend in Vlissingen en Middelburg. Dit jaar was de race in Middelburg. De drakenbootrace is één van de onderdelen van de King of the Chan nel. Aan dat evenement, georganiseerd door de Lions Club Walcheren, doen ook roeiteams van bedrijven mee. Bij de bedrijvenrace, waar aan ook kleinere onderwijsinstellingen meede den, ging de winst naar het CIOS, voor Mari tiem Instituut De Ruyter en de gemeente Mid delburg. Door te roeien, wordt geld ingeza meld voor een goed doel. De opbrengst, 10.875 euro, gaat dit jaar naar de aanschaf van een apparaat voor onderzoek naar diabe tes bij kinderen. foto Ruben Oreel 'S-GRAVENPOLDER Man gewond bij botsing op truck Een 45-jarige automobilist uit de gemeente Borsele is donderdag avond om half negen gewond ge raakt toen hij in 's-Gravenpolder op een vrachtwagencombinatie botste. Die reed, bestuurd door een 40-jarige plaatsgenoot, achteruit van een boomgaard de weg op. De automobilist moest met een gebro ken pols en een hoofdwond naar het ziekenhuis. TERNEUZEN Basisschool Piramide boven opheffingsnorm Openbare basisschool De Piramide in Terneuzen lijkt gered. De lande lijke opheffingsnorm van 23 leerlin gen kwam de afgelopen maanden angstig dichtbij. De school telde nog 24 leerlingen. De daling had te maken met problemen met één van de ouders. Haar kind gaat in middels naar een andere school. De gemeente verwacht dat er op 1 oktober voldoende leerlingen zijn. ssssessss WISSENKERKE Bungalow van piepschuim Bouwbedrijf De Delta uit Middel burg gaat in Wissenkerke een wo ning bouwen met blokken van geëxpandeerd polystyreen (eps), populair gezegd piepschuim. Het is de eerste woning van een nieuwe, energiepassieve wijk. Directeur Dick Roos van bouwbe drijf De Delta verwacht de woning in vier maanden tijd te kunnen op trekken. Het Terneuzense raadslid nam deze week tijdelijk afscheid van haar colle ga's, omdat ze met zwangerschaps verlofgaat. Tijdens de vergadering van de gemeenteraad werd daar ook op het sociale mediakanaal Twitter melding van gemaakt door een iet wat corpulente verslaggever. „Het wordt tijd, want ze staat op~ontplof fen", twitterde hij. De dame in kwes tie las het en keek de verslaggever wat verwijtend aan. Die was alweer met heel andere dingen bezig. Na zijn 'zwangerschapsberichtje' meldde zich namelijk meteen een nieuwe vol ger op zijn Twitterkanaal: een be drijf dat in babykledij doet. Hij keek daarop eens naar zijn eigen buik en vroeg zich hardop af wanneer hij ei genlijk zelf moest bevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21