meningen 115 nog meer brieven Cor de Jonge Het kan écht... Het móet hiererqens m Zuid-Bevel andziïn IhoW Terneuzen Donald Duck, stille armoede <?n dementi ego If in Zeeland... I a Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl zaterdag 22 september 2012 Meerderheid Deze krant meldt (18 september) dat een meerderheid van de Duit sers, 49 procent... Sinds wanneer is 49 procent een meerderheid? Dat veel Nederlanders de gulden te rug willen en Duitsers de D-markt is algemeen bekend. Maar of we dan over een meerderheid spre ken? Getuige de verkiezingsuitslag die onze vriend Geert boekte, lijkt het me niet dat de meerderheid van de Nederlanders terug wil naar de gul den. En hetzelfde geldt waarschijn lijk voor Duitsland. We zitten nu ruim 10 jaar in een muntunie. Daar hebben we destijds voor geko zen. Economisch gezien gaat het momenteel niet denderend. Ook dat hadden we kunnen voorzien, want conjunctuur is een golvende beweging. Het ziet ernaar uit, dat we in het afgelopen decennium een voorschot genomen hebben op de on-going groei, dat graaien en grijpen gemeengoed kon en mocht worden. Realiteit nu: we moeten allemaal de nodige stap pen terug en accepteren dat econo mie een golvende structuur heeft. Paolo Witte Heemskerckplein 7, Vlissingen Gepensioneerde Volgens CPB 5,25 procent (19 sep tember) verlies de komende 4 jaar? Helaas geen compleet verhaal. Im mers het inkomensgat doordat AOW-uitbetaling pas een maand later ingaat en niet wordt gecom penseerd, mogelijk slechts een voorschotregeling of volgens de SVB een renteloze lening, betekent een eenmalig verlies van rond 1100 euro voor een echtpaar in 2013. Voor de mensen, die tussen de 60 en 62 jaar met Vut en prepensioen gingen, was er al snel geen inflatie correctie meer. De voorgenomen korting op het Bedrijfspênsioen van 6 a 8 procent in 2013, laat een totaal ander beeld zien dan 5,25 procent over 4 jaar. De uitgavekant met de vele verhogingen voor 2013 laat ik dan nog maar even buiten beschouwing. Pech voor baby boomers die volgend jaar 65 wor den! C. M. de Jonge Goeman Borgesiusstraat 17, Vlissingen Bospaadje Van de week fietste ik door het Vo gelzangspad: mijn bospaadje, waar je op een willekeurig moment het gevoel kon krijgen even midden in het bos te zijn en waar ik altijd eens een paar keer diep snoof en genoot van de geur, de vogels en de sfeer. Wat al aangekondigd was, is nu ge beurd: alle bomen langs het pad zijn omgezaagd en weggehaald voor het nieuw te bouwen Goese Lyceum. Waarom wordt deze school niet in het Stationspark ge bouwd? Daar is plaats zat (mede door het feit dat de woontoren die daar gepland was er-niet gaat ko men). Voor leerlingen en perso neel is dat uitstekend bereikbaar en ook is er voldoende parkeergele genheid. Allemaal dingen die je van de nieuwe locatie niet kan zeg gen. Om nog maar te zwijgen over de overlast die de Kloetingenaren gaan krijgen van de leerlingen. Maar dan 'mijn' bospaadje: ik krijg er hetzelfde gevoel bij als wanneer ik op tv hele oerwouden zie die gé- kapt worden. PIJN! WAAROM? Jacqueline Koeiewijn Hemstraat 32, Kloetinge Harpe Statenlid Harpe is schuldig bevon den (20 september) volgens een uitspraak van het hof Harpe beschouwt de zaak als afge daan en dus einde van de klucht met de verwijzing naar dé lijstaan voerder van de PvdA die tien keer is veroordeeld. Mijn vraag is: wanneer hebben ver oordelingen via de rechter gevol gen voor openbare bestuurders? Mij lijkt, dat alle openbare bestuur ders toch van onbesproken gedrag dienen te zijn? Het gevolg is dat men (zoals Harpe) verwijst naar anderen die al tien keer veroor deeld zijn. Duivedak was de enige die, terecht, consequenties ver bond aan zijn foutief handelen. J. Duin Burgh-Haamstede, Leliéndaleweg 15 Ziekenhuiszorg Bij Dermateam (20 september) worden alle patiënten in de polikli niek in Middelburg zelf behandeld. Patiënten die door een andere spe cialist beoordeeld of behandeld die nen te worden, worden daarvoor verwezen naar het ADRZ. Het is dus niet zo dat Zeeuwse patiënten naar Bergen op Zoom worden ge stuurd. Ook de aan onze kliniek verbonden vaatchirurg uit Bergen op Zoom behandelt Zeeuwse spataderpatiënten in onze eigen operatiekamers in Middelburg. Verder is het onjuist dat de kliniek voor zestig procent in handen is van het Lievensberg Ziekenhuis te Bergen op Zoom. Dermatologen en ziekenhuis zijn voor respectieve lijk 49 en 51 procent eigenaar van de kliniek. Het is goed dat de poli tiek, cq. de Christenunie bezorgd is over de medisch specialistische zorg in Zeeland, doch het is daarbij belangrijk zich op de hoogte te stel len van de juiste feiten. Wij delen overigens de zorgen. Dr. H.J.L. van Gerwen Dr. J.M.W. Habets Dermateam Park Veldzigt 67, Middelburg CDA Eerlijk is eerlijk: Mark Rutte en Diederik Samson verdienen bei den een dikke felicitatie. Het ligt nu voor de hand dat de WD en de PvdA de staatskar trekken, ware het niet dat beide partijen - ideolo gisch gezien - eikaars tegenpolen zijn. De te sluiten compromissen zullen bij hun achterbannen niet tot vreugdekreten leiden. De reke ning krijgen ze bij de volgende ver kiezingen gepresenteerd. Dat weet de slimme Samson natuurlijk ook wel. Dus moet een derde partij er bij gehaald worden. D66 zal een op tie zijn. En ik hoop dat het CDA zich niet weer laat verleiden om mee te doen. Na de halvering in 2010 (van 41 naar 21) en nu de te rugval tot 13 zetels heeft het CDA tijd en ruimte nodig om zich te herpositioneren door een strategie te ontwikkelen om haar politieke uitgangspunten beter te presente ren. Gebeurt dit niet, dan zal van de christendemocaratie weinig overblijven. Zaky Verner van der Spil Roompot 51-e, Hansweert Misstandenautoriteit Er gaat geen dag voorbij of we ho ren van noodzakelijke bezuinigin gen en hulp aan Zuid-Europese landen. Ik vraag me af of we wel moeten bezuinigen. Gaat het er niet veel meer om dat we op talrij ke gebieden gaan besparen, verspil lingen uitroeien, zodat we niet hoe ven te bezuinigen. Onder besparen versta ik dan geen onnodige uitga ven doen. Er bestaan ontzettend veel mogelijkheden om te bespa ren. Of het nu gaat om ongeveer dui zend ambtenaren die (onnodig) Sa ba bezochten of om torenhoge bo nussen of leegstaande regeringsge bouwen. Ik" denk dat we miljarden kunnen besparen. Als dat zo is hoeven we te bezuini- gen op ziektekosten en pensioe nen. Veel geld dat we besparen kan dan naar die Zuid-Europese lan den zonder dat we daar veel last van ondervinden. We kunnen daarmee (ook in ons eigen belang) Europa redden. In ieder land, is er volgens mij een volledig transparante misstanden autoriteit nodig: een instelling waar iedereen kan aanmelden waar en op welke gebieden er be spaard kan worden. Tevens een instelling waar men suggesties kan aanleveren hoe er bespaard kan worden; hoe verspil ling tegen gegaan kan worden. Van uit zo'n autoriteit kunnen er dan de nodige maatregelen getroffen worden. Ben Daeter Grote Sternstraat 12, Middelburg Met DELTA Mobiel: het eerste mobiel abonnement op maat voor de Zeeuw. Uniek: afrekenen per seconde en zeer voordelig bellen in België! Ontdek het zelf op zeelandnet.nl/abonnementen landNet Oom Daqobcrb! Wazrstadt toch dat qeldpdkhuii Denk ml! Tooien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15