35 Projecten nemen andere wending Hulst trekt toch de portemonnee voor tennisbanen in twee dorpen Eerste twee villa's bij golfbaan in aanbouw 23 - - ttLaÈÈA'1- »J 5* Kroosvaren bedekt vijver bij Coensdike Verschillende Graafjanstochten zaterdag 22 september 2012 J SSSPS»»:->S5»K-ï»a«5555; villa's mag Golfclub Oostburg bouwen aan de rand van de banen aan de Brugse Vaart Het feit dat de eerste twee grote, luxe woningen nu in aanbouw zijn, laat in elk geval zien dat de directeur van Hulst aan Zee zijn plannen niet gauw opgeeft i x:2-'r- - - - Ï0: pgsgp ÉS ----- «>«6^. «»•-" hfe 2-^Vv, :»rnmb ia. - 2------ voormalige veerhaven van Perkpolder en het gebied er omheen ziet er al jaren uiterst desolaat uit. foto's Mark Neelemans Hulst aan Zee BV legt in de westelijke Perkpolder een golfbaan en tweehonderd vrije bouwkavels aan. Ook komt er een hotel op het voormalige veer- plein. Hulst aan Zee neemt Plan Perkpol der 'over' van de projectontwikke laars AM en Bouwfonds. De Bel gische investeerders hebben blijk baar nog wel vertrouwen in de markt voor bungalows. Waar Hulst aan Zee dat optimisme op stoelt, is nog niet duidelijk. Direc teur Bram de Vos is ook president van Golfclub Oostburg. Op het terrein van die club aan de Brugse Vaart wil hij al jaren villa's ('geen bungalows, maar kwaliteits volle grote woningen') bouwen. De bouwplannen werden aanvan kelijk uitgesteld vanwege de econo mische crisis. Twee jaar geleden werd aan de rand van het golfter rein een grote strook grond bouw rijp gemaakt voor de bouw van 35 villa's. De bouw van de eerste tien huizen moest in het najaar van 2010 beginnen, maar liet toch weer langer op zich wachten. Intussen is de bouw van twee gro te woningen een eind op streek. Het zouden voorbeeldhuizen zijn, die De Vos laat bouwen om kandi daat-kopers over de streep te trek ken. De golfclub kon haar direc teur gisteren niet bereiken om de stand van zaken toe te lichten. Hulst aan Zee De Belgische investeringsmaatschappij Hulst aan Zee moet snel zijn plannen verduidelijken om alle Hulster raads fracties over de streep te trekken. Een aantal fracties is al blij dat de Belgen belangstelling hebben, maar anderen zouden graag wat serieuze garanties zien. Aan twee, op het oog uit zichtloze, projecten is deze week een andere wending gegeven, Plan Perkpolder en het duurzame glastuinbouw gebied bij Westdorpe. Plan Perkpolder bestaat al leen nog maar op papier. Maar de artist impression is indrukwekkend. Bij Westdorpe zijn in elk geval al drie kassenbedrijven neergestreken, in 2009. Sindsdien is het echter oor verdovend stil. De Crisis luidt alom de verklaring. De huizenmarkt is ingestort. AM en Bouwfonds, de private partijen in Plan Perkpolder, zitten door het hele land met de vingers tussen de deur. Investeringsbeslissingen over het verre Plan Perkpolder durven ze al helemaal niet meer te ne men. De gemeente Hulst en de provincie gaan samen verder, met een hele nieuwe Belgische private partij: de investeerder Hulst aan Zee BV. Die wil de hele westelijke Perkpolder 'straks' overnemen om er vrije kavels (dus geen eigen wo ningen, zoals AM en Bouwfonds zouden doen) te realiseren en een golfbaan met hotel op het voorma lige veerplein. AM en Bouwfonds blijven betrokken bij het ontwerp en de verkoop van woningen op datzelfde plein. Het staat allemaal in een persverklaring van het pro jectbureau Plan Perkpolder. Maar wat de financiële gevolgen voor de provincie en Hulst zijn en hoe en wat Hulst aan Zee bv is... Het blijft mistig. De gemeenteraad van Hulst en Provinciale Staten moe ten officieel nog over de nieuwe constructie beslissen. Dan moet ie dereen weten waar-ie aan toe is. En dan de glastuinbouw. Ha venschap Zeeland Seaports heeft het helemaal gehad met ontwikke- ANALYSE door Harmen van der Werf laar Bio Glas van glastuinbouw in de Smidsschorrepolder. Het schap vroeg het faillissement aan, maar dat is op verzoek van Bio Glas zel ve omgezet in uitstel van betaling. Of Bio Glas op die manier het ve ge lijf redt, is zeer de vraag. Het be drijf is de financiële verplichtin gen tegenover Zeeland Seaports niet nagekomen. Dan houdt het een keer op. Het havenschap had misschien eerder moeten doorpak ken. Of dit nu wél tot een bloeiend glastuinbouwgebied bij Westdorpe zal leiden, is de vraag. Maar, en dat geldt ook voor Plan Perkpolder, bij doormodderen was in elk geval niemand gebaat. Het is goed dat zowel aan Plan Perkpolder als de glastuinbouw een andere wending is gegeven. Over pakweg twee, drie of vier jaar - als de wereld er weer heel an ders uitziet - zal dan wel blijken hoe uitzichtloos of perspectiefvol beide initiatieven zijn. Los daar van: Is het goed dat overheidspar- tijen zo intensief bij zulke grote economische projecten betrokken zijn? In Cadzand-Bad neemt na ja ren van stilstand een commerciële partij, Het Zoute uit Knok- ke-Heist, het voortouw. Daar zit nu kennelijk wel brood in. Plan Perkpolder, glastuinbouw bij West dorpe en trouwens ook Waterdu- nen bij Breskens waren er nooit ge komen, als overheden dat niet had den gewild. Van de andere kant, Zeeuws-Vlaanderen heeft zulke initiatieven nodig, maar het lijkt al lemaal iets te veel van het goede. Met of zonder Crisis. door Sheila van Doorsselaer HULST - De tennisverenigingen van Vogelwaarde en Lamswaarde kun nen tevreden zijn; na een hoop ge steggel trekt de gemeente Hulst toch 120.000 euro uit om de vier tennisbanen te renoveren. Nog voor het agendapunt in de ge meenteraadsvergadering zou wor den behandeld vroegen Alge meen Belang Groot Hulst, de SP, en Lijst Van Eek het onderwerp van de agenda te schrappen. Ze wilden het agendapunt maanden doorschuiven en éérst de kernta kendiscussie voeren. Want is het wel een kerntaak van de gemeente om tennisbanen te onderhouden? Moeten de clubs dit niet zelf bekos tigen? Is het in crisistijd wel gepast om zoveel gemeenschapsgeld uit te trekken voor twee tennisvereni gingen? Omdat de coalitiepartijen het agen dapunt wél wilden behandelen, bleken de drie oppositiefracties roependen in de woestijn. Tot ge noegen, maar ook wel tot enige verbazing, van de andere partijen, stemden de criticasters niet tegen het voorstel, maar waren ze juist de eersten om het te ondersteu nen. „Het is veel geld, maar we kunnen op deze manier wel iets betekenen voor onze kleine ker nen, dus we gaan akkoord", zei Fons Dobbelaer van ABGH. „Wij willen niet dwarsliggen, dus zijn we vóór, maar we hopen wel dat dit de laatste keer is dat de gemeen te zoveel geld uitgeeft, voordat we de kerntakendiscussie hebben ge had", aldus Mildred van der Poor ten (SP). Alleen Progressief Hulst stemde te gen het voorstel. PH'er René van Domburg liet aan de hand van een rekensommetje zien dat als de clubs hun leden een fractie meer laten betalen, de gemeente de re novering van de banen helemaal niet zelf hoeft te betalen. „Een con sumptie achteraf kost meer." AARDENBURG - De gemeente Sluis probeert komende week een hoe veelheid grote kroosvaren uit de vijver bij Coensdike te vissen. Door volgend jaar (en eventueel daarna) te baggeren in de vijver hoopt de gemeente de varen op termijn uit te roeien. De grote kroosvaren is al langer een plaag in de vijver. Bewoners van Coens dike, die graag op een bankje bij de vijver zitten, schrokken van do de vissen in de vijver, meldde raadslid William Gijsel (Nieuw Ge meentebelang). Maar de kroosva ren heeft geen vervuiling veroor zaakt, wees bemonstering van de vijverbodem uit. WESTDORPE - Werkgroep Themati sering zet morgen de Graaf] ans- tocht op het programma. Wande laars kunnen 6, 12 of 18 kilometer langs de 'mooiste plekjes van West dorpe' struinen. Lopers kunnen tussen 8.00 en 15.00 uur starten vanuit het boswachtershuisje bij de Baeckermat. Volwassenen beta len 5 euro; kinderen lopen gratis. AANNEMINGSBEDRIJF J" Jphoupwii NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE heroail gmado' veka www.haers.net Tel. 0115-491282

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103