Gekrakeel over economische visie ZEEUWS-VLAANDEREN Scholen in het teken van vrede okapibaby voorlopig Miliar uit Terneuzen Redding voor De Piramide is nabij ZATERDAG 22 September 2012 21 'Afhaken kan nu niet meer' 22 en 23 Kleine fracties woedend over uitstel besluit over broodnodige economische impulsen door Wout Bareman TERNEUZEN - Economische impul sen in Terneuzen mogen niet wor den gefrustreerd door de komende bezuinigingen. Toch besloot de meerderheid van de gemeenteraad donderdagavond het besluit over het Beleidsplan Economie 2012-2015 door te schuiven naar de extra raadsvergadering van donder dag li oktober. Dan wordt gepraat over ingrijpende bezuinigingsmaat regelen van B en W. Giel van Boom (Top/GB) en Gijs van den Berg (PvdA) vonden dat niet meer dan logisch. Ze vonden dat tijdens die extra raad het 'tota le plaatje' aan de orde moet ko men. Van Boom: „Als je de afgelo pen weken in de media las en hoorde wat er allemaal nog op ons afkomt, ligt dat voor de hand. Die paar extra weken kunnen er nog wel bij." Van den Berg: „We zullen straks op alle fronten moeten be zuinigen en zelfs eerdere besluiten moeten terugdraaien. Dan is het niet eerlijk de investeringen in de economie er nu uit te lichten." Alle raadsfracties waren het erover eens dat het beleidsplan 'een door timmerd stuk' is met belangrijke beleidslijnen voor een opkrabbe lende economie. Financiering van die nieuwe aanpak (meer acquisi tie, opwaarderen bedrijfsfunctiona- ris en stimuleren zorg- en vrije- tijdseconomie) vergt ruim 27.000 euro per jaar. Een habbekrats, oor deelden WD, SGP, Christenunie ern SP. En zéker geen reden om de besluitvorming door te schui ven naar de 'bezuinigingsraad'. Ook het CDA vond dat de knoop snel moest worden doorgehakt. Fractievoorzitter Henk Siersema: „Ik moet er niet aan denken dat hier de kaasschaaf nog overheen moet." WD'er Erik Beumer en SGP'er Martin Stouten begrepen- niets van het voorstel tot uitstel. Beumer: „We scharen ons alle maal achter dit plan, maar een be sluit over de financiering stellen we uit." De economische situatie vereist snel handelen, vond hij. Stouten vond het uitstel onbegrij pelijk. „Het gaat om 27.000 euro; waar hébben we het over!? Als je daarvan laat afhangen, neem je dit plan kennelijk niet serieus. Ik ben daar verbolgen over. Iedereen heeft het hier steeds over werkgele genheid, maar als puntje bij paal tje komt..." Wethouder Jaap Bos (economie) voelde ook niets voor uitstel. Maar uiteindelijk stemden alleen SGP, SP, WD en Christen- Unie (zeven zetels) daartegen. ANTWERPEN EINDHOVEN alleen op beeld te zien gepakt bij vechtpartij 1 De Antwerpse Zoo is een okapi rij ker. Okapi Sofïe bracht een gezond jong ter wereld. Tot nu toe blijft het diertje nog binnen. Het is wat te koud buiten voor een baby-oka pi. Bezoekers kunnen via een beeld scherm in de binnenstal kijken en kunnen moeder en jong dus wel zien. De Zoo spreekt van goed nieuws, omdat deze diersoort in zijn voortbestaan wordt bedreigd. De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een Terneu- zense militair aangehouden voor betrokkenheid bij een vechtpartij in een café op het Stratumseind in Eindhoven. Twee Eindhovenaren raakten gewond aan hun gezicht, vermoedelijk door een glas. Behal ve de Temeuzenaar is ook een mili tair uit Dinteloord overgedragen aan de marechaussee. door Vf/out B.areman TERNEUZEN - Openbare basisschool De Piramide in de Terneuzense binnenstad lijkt gered. De landelij ke opheffingsnorm van 23 leerlin gen kwam de afgelopen maanden angstig dichtbij. De school telde nog 24 leerlingen. De daling had te maken met problemen met één van de ouders. Haar kind gaat in middels naar een andere school. Raadslid Giel van Boom (Top/GB) vreesde dat sluiting van de school het imago van de binnenstad zou schaden. „Het was een paar jaar ge leden notabene één van de beste scholen van Nederland." Wethou der Co van Schaik kon hem, na mens zijn zieke collega Cees Lief- ting (onderwijs) geruststellen. „Er is intensief overleg gepleegd met andere schoolbesturen om concur rentie achterwege te laten. Alle be- trokken partijen hebben begrip voor de situatie en willen die hel pen oplossen." Van Schaik ver wacht dat de schóól op de (fatale) peildatum van 1 oktober weer vol doende leerlingen telt. Als uiterste reddingsmiddel kan de school als dependance van een andere school worden aangemerkt. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Nog èen klein beetje naar links. En jij nog een stapje naar rechts. Zo goed? Klopt het? Ja? Dan is het vredesteken nu com pleet. Net als veel andere scholen stond ook de nieuwe brede school Othe- ne in Terneuzen gisteren stil bij de dag van de vrede. Om te onderstre pen dat de samenwerking tussen de openbare Irisschool, christelijke school De Parel en Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen sinds de ope ning goed verloopt, vormden bijna driehonderd kinderen van al le geledingen gisterochtend een vredesteken op het schoolplein. Daarna mochten per school twee kinderen zes vredesduiven de vrij heid geven. „Alle leerlingen heb ben ook nog een kunstige hand ge maakt, waarop zij een vredesbood schap hebben geschreven. Die mo gen ze aan een leerling van de an dere school geven, om te onder strepen dat wij elkaar de vrede wensen", aldus directeur Petra Ver tenten van de Irisschool. Elke leerling had zo zijn eigen in terpretatie van het woord 'vrede'. Waar de ene leerling uit groep 3 zei 'dat alle kinderen lief tegen el kaar moeten doen', had de ander uit groep 2 het er alleen maar over dat 'witte duiven vrede zijn'. Video op www.pzc.nl/video Bijna driehonderd kinderen van de brede school Othene in Terneuzen vormden vrijdagochtend op het schoolplein het vredesteken. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101