Die speeltuin is straks echt van de kinderen 221 zeeland Fit en slank met Vitaal Reimerswaal Raad Goes akkoord met plan Sportpunt Zeeuwse instellingskok op voor Soupier 2012 en Held van de Smaak Fractielid De Horizon vrijdag 21 september 2012 Henk van Raaijen traint in ter Weel. foto Willem Mieras door Lilian Dominieus RILLAND - Wie Henk van Raaijen (67) al enkele maanden niet heeft gezien, herkent hem mogelijk ook niet meer terug. Maar liefst 27 kilo is de Rillander afgevallen. Hoe dat komt? Van Raaijen is in fe bruari ingestapt in het programma Vitaal Reimerswaal en daar heeft zijn leven een hele andere wen ding door gekregen. „Niet alleen ben ik meer gaan bewegen, maar ik kreeg ook adviezen over mijn voedingspatroon. Vroeger at ik veel meer, op gezellige avonden dronk ik een pilsje of fris. Lekker, maar met veel calorieën." Ruim drie jaar geleden ging Van Raaijen met pensioen. „Toen viel plotsklaps alle beweging van het werk weg. Ik werkte bij Total Raffi naderij, wat tegenwoordig Zeeland Refinery heet. Daar liep ik van de ene naar de andere kant van het terrein, ik klom in torens van tot wel 45 meter. Maar ook toen was ik al wat dikker, door de wissel- door Luc Oggel GOES - Sportpunt Zeeland in Goes kan verder met de ingrijpende ver- bouwings- en uitbreidingsplan nen. De Goese gemeenteraad is. gis teren akkoord gegaan met het col legevoorstel om een garantstelling af te geven voor de tien miljoen eu ro vergende operatie, al was de steun verre van raadsbreed; WD, SGP-CU en SP stemden tegen. Sportpunt Zeeland wil het com plex onder meer uitbreiden met een interactief overdekt tropisch re genwoud annex waterattractie. Dat 'regenbos' moet ervoor zorgen dat het bezoekersaantal de komen de jaren minimaal stabiel blijft WD en SP staan op het stand punt dat de gemeente geen finan cieel risico moet lopen voor een voorziening met een puur recrea tief karakter. „Het is ook niet uit te BWB»8BaS81gSa»MWWWMjjjSgaZj»gSg5Sg5eBZB5a5««3»Bg5^^ „Twee kinderen hadden een gelijk aantal stemmen gekregen. Toen hebben we nog een keer gestemd", vertelt Joris Sauter (11, foto), die naar eigen zeggen in de fractie is gestapt omdat hij 'het leuk vindt mensen te overtuigen'. Een ware politicus in de dop, dus. diensten at ik op de meest onmo gelijke tijdstippen. En na mijn pen sioen was er hier een feestje en daar een feestje." Via zijn vrijwilligerswerk, Van Raaijen zit onder meer in de senio renraad en het woonplatform van stichting R&B Wonen, kwam hij in aanraking met Vitaal Reimers waal. „Ik ben in Ter Weel gaan trai nen. Het is een doelgericht fitness programma, het is niet prestatiege richt. Mijn spieren worden stevi ger en mijn uithoudingsvermogen verbetert." Een aanrader dus, wat Van Raaijen betreft. Vitaal Rei merswaal begint binnenkort weer, 60-plussers uit de kernen Rilland Waarde, Krabbendijke, Waarde, Oostdijk en Gawege hebben een uitnodiging ontvangen. Wie uit een ander dorp in Reimerswaal komt, mag ook altijd meedoen. Derde editie Vitaal Reimerswaal maandag 15 oktober, Calvijn College te Krabbendijke (Appelstraat 4). Aanmelden: 0113 - 395 000 of j.van.langevelde@reimerswaal. De kinderen hebben het een keertje voor het zeggen in de ge meente Reimerswaal. Tijdens de kindergemeenteraad op 10 okto ber beslissen zij hoe de speel tuin aan de Sint Felixstraat in Ril land er uit gaat zien. Drie scho len leveren elk een fractie. door Lilian Dominicus Bij katholieke basisschool De Horizon zijn ze er ei genlijk al wel een beetje uit. Net als de kinderen van obs De Reigersberg en cbs De Wiekslag - de andere twee basis scholen die meedoen aan de kin- derraad - had groep 8 de keuze tus sen drie leveranciers .van speeltui nen. „Een is er al afgevallen, over de andere twee stemmen we mor gen", zegt Joris Sauter (11), een van de vijf fractieleden die De Ho rizon vertegenwoordigen. Hij denkt eigenlijk al te weten welke het wordt, maar leerkracht Siob- han Eilers fluistert hem toe dat hij dat nog even voor zich moet hou den. „Net als in het echt", zege woord voerder Ida Sinke, die er even bij komt staan. De scholen waren donderdagmiddag in het gemeen tehuis van Kruiningen om de raadszaal al eens van binnen te hebben gezien. Ook kregen ze een rondleiding door het gebouw. En echt, dat gaat het zeer zeker worden. Als burgemeester Jan Huisman op 10 oktober de kinder- raad heeft afgehamerd, ligt er. een besluit over de speeltuin aan de Sint Felixstraat in Rilland. Nu is het veldje achter De Reigersberg nog een saaie bedoening, met een wipkip, schommel en glijbaan. Nog vóór het einde van het school jaar zal de, ongetwijfeld flitsende, nieuwe speeltuin er liggen. „Dat is ook de kracht van de opzet dit jaar", zegt raadsgriffier Tycho Jansen. „Twee jaar geleden hadden we een kinderraad met de scholen 'Bloedfanatiek zijn ze. In de eerste ronde stemmen ze allemaal op hun eigen plan.' Hier gaat het om: het speelveldje aan de Sint Felixstraat in Rilland. in Yerseke, waar ze mochten mee beslissen over een activiteitenpad. Maar de kinderen waren al van school af toen het werd gereali seerd. Dat doen we deze keer be ter." Alle drie de scholen zijn al een tijd je bezig met de voorbereidingen van het project: fractieleden kie zen, de voorstellen van de leveran ciers beoordelen, de gekozen speel toestellen een plek geven. Bij De Horizon moesten de kinde ren die hun school wilden verte genwoordigen hun vinger opste ken. Zij hielden een presentatie voor de klas waarom ze het wil den worden. Daarna werd er, ano niem, gestemd. „Twee kinderen hadden een gelijk aantal stemmen gekregen. Toen hebben we nog een keer gestemd", vertelt Joris, die naar eigen zeggen in de fractie is gestapt omdat hij 'het leuk vindt mensen te overtuigen'. Een ware politicus in de dop, dus. Tijdens de kinderraad zullen alle drie de scholen, pardon de frac ties, hun plan presenteren. „Bloed fanatiek zijn ze dan", zegt Tycho Ja- sen. „In de eerste ronde stemmen ze allemaal op hun eigen plan. Dan zal de burgemeester iets zeg gen in de trant van: zo kan er nooit een besluit vallen, jullie moe ten compromissen zoeken en gaan onderhandelen. Daarbij worden ze begeleid door de gemeente raadsleden. Uiteindelijk komt er al tijd wel een voorstel uit rollen waar een meerderheid het in kan vinden. Het is zelfs een keer ge beurd dat de kinderen unaniem voor één plan stemden." Alle kinderen kijken al reikhal zend uit naar de raad die op 10 ok tober om 18.30 uur begint. „Ze zijn heel enthousiast. Ze krijgen einde lijk een kans om te vertellen wat ze willen", zegt leerkracht Siob- han Eilers. www.pzc.nl/video leggen aan andere attracties die niet zo'n garantstelling krijgen", zei Floor van Lamoen (SP). De SGP-CU vond dat er te veel druk op de besluitvorming lag, ter wijl nog niet alle relevante infor matie bekend was. WD'er Dick van der Velde pleitte voor verdere privatisering van het Sportpunt. De andere fracties namen het risi co voor lief ook omdat ze vertrou wen in het plan hebben en kansen zien. Het risico van de garantstel ling. is volgens wethouder Loes Meeuwisse dat Goes 280.000 euro per jaar zal moeten bijpassen in de exploitatie als het bezoekersaantal onverhoopt tegenvalt. Overigens leek het vooral een dis cussie voor de vorm, want het afge ven van een garantstelling blijkt een bevoegdheid van het college te zijn, waar in geen toestemming van de raad voor nodig is. door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Grote kans dat de Zeeuwse pompoensoep met zee kraal, mosterdschuim en mossel tjes van Hans Everse vandaag Soep van het Jaar 2012 wordt. De kok van Cleijenborch Culinair op Noord-Beveland is één van de drie finalisten voor die verkiezing van het vakblad Food Inspiration Ma gazine in de categorie 'low food miles': de ingrediënten mogen niet van ver kómen. De pompoen komt uit Geersdijk, de herkomst van de rest spreekt voor zich. „Het is op het randje van het seizoen, maar de zeekraal kan nog nét", zegt Everse. Vanmorgen kookt hij in Apeldoorn de soep, vervolgens moeten de chefs een gerecht ma ken van hen nog onbekende ingre diënten. Everse, sinds dit voorjaar wereldkampioen stamppot koken, is zaterdag 29 september ook de Zeeuwse finalist bij de verkiezing van de Held van de Smaak bij de start van de Week van de smaak in Amersfoort Hij werft druk stemmen voor de publieksprijs; een vakjury komt zelf tot een oor deel. „Zeeland heeft niet zoveel in woners. Limburg ligt nu aan kop bij een totaal van 2500 uitgebrach te stemmen." Stemmen kan tot donderdag 28 september 20.00 uur via www.weekvandesmaak.nl. Ter gelegenheid van de Week van de Smaak, zaterdag 29 september tot en met zondag 7 oktober, serveert Everse elke lunch een stamppot in het restaurant van ouderencen- trum Cleijenborch in Colijnsplaat. Voor 8,50 euro kunnen gasten re serveren. In het weekmenu zit zijn kampioens-bietjesstamppot en de creatie waarmee hij volgend jaar zijn titel verdedigt. Donderdag 4 oktober geeft Everse een work shop aardappelbereidingen bij kookwinkel Bianca Bonte in Oost- burg. Everse kookt zaterdag 29 ok tober bij Proeflokaal Zeeland in de Zware plaatwerkerij in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60