Bye bye boxspring? 81 wonen vrijdag 21 september 2012 Boxsprings zijn populair. Toch hebben ze de bedden met spiraalbodems en zelfs de exemplaren met lattenbodem nog altijd niet uit de markt geprezen. Sterker nog; er komen steeds meer mooie 'gewone' bedden bij. Is het straks 'bye bye boxspring?' door Suzanne Dijkstra Essential, het nieuwe bed van Auping is trendy van vorm en kleur. De Eden van Flexform, een ontwerp van Antonio Citterio. - Bunky bed, een speels stapelbed. Terug naar de essentie Bed of bank Italiaanse allure Bunky bed Van hotel naar huis Op de meubelbeurs in Milaan pre senteerde Flexform dertien nieu we bedden. Elk ontwerp is afge leid van de meest populaire ban ken uit de omvangrijke collectie van het Italiaanse merk. Eén van de opvallendste nieuwe bedden is Eden, ontworpen door topdesigner Antonio Citterio. Het bed is geïnspireerd op de gelijkna mige bank uit 2010. Het hoofd bord van het bed vormt een soort kamerscherm, dat naar wens als de kaft van een boek om de zij kant van het bed kan worden ge schoven, voor een 'geborgen ge voel'. De basis van het ontwerp is een lattenbodem, die kan worden in- en uitgeschoven, waardoor het bed ook gebruikt kan worden als comfortabele bank. H www.flexform.it Qok in tijden van crisis zijn er mer ken die uitbreiden met een nieuw label. Het Italiaanse Gervasoni lan ceerde onlangs Letti 8c Co, een merk met alleen designbedden. In elk bed wordt Italiaanse allure ge combineerd met comfort Dat is aan de Italiaanse ontwerpster Pao- la Navone, bekend van onder ande re haar royale lappenbanken om in weg te zakken, wel toever trouwd. Zij heeft alle tien bedden uit de Letti 8c Co-collectie - een mix van boxsprings en spiraalbed den - ontworpen. Opvallend is het model Bergere, dat in de verte doet denken aan de gelijknamige Franse loungestoel uit de achttiende eeuw, bekend om zijn 'oren' aan de hoofdsteun. Handig: de bekleding van het bed is verwijderbaar, zodat het zo nu en dan kan worden gewassen. Bed Capri is een typisch Paola Na- Kinderen verdienen een mooi en veilig bed waarin ze heerlijk kun nen slapen. Mare Newson, desig ner uit Londen, ontwierp voor Ma- gis de Bunky, een speels stapelbed dat bestaatuit modules. Dankzij de ronde vormen is het een ty pisch kinderbed. Het bed is ge maakt van kunststof wat eenvou dig schoon te maken is. Toch lie ver twee losse bedden? Koppel de modules los. Ook is het mogelijk een eenpersoonsvariant te kopen. Perforaties in de plaat onder het matras zorgen voor ventilatie. Voorlopig alleen verkrijgbaar in blauw. H www.magismetoo.com Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Veel mensen kennen de boxspring van het hotel. Pas de* laatste jaren is dit bed populair in dë Slaapkamer thuis. Volgens Gert van dë Beurcht van Swiss Sense komt dat omdat Nederlanders relatief laat de voordelen van een boxspring inza gen. „In hotels worden boxsprings niet al leen gebruikt ómdat ze lekker liggen. Ais je vèel kamers hebt, speelt het kosten aspect natuurlijk ook mee. Een boxspring is wat prijs-kwaliteitverhouding betreft gunstiger dan een bed met een matras en éen spiraalbodëm. Hoe langer een bed meegaat, hoe goedkoper het is." Dat het even duurde voordat Nederlan ders aan deboxspririg gewend raakten, komt volgens Van de Beurcht omdat het; bed is bekleed met stof. „Wij vonden een gestoffeerd bed stoffig. Een houten bed kun je simpel afnemen; Later ontdekten we dat dit onzin is. Het komt op hetzelf de neer als een stoffen bankstel. En daar laat jé ook nog anderen op zitten." Vraag is er nog altijd naar de boxspring, maar onaantastbaar is zijn sta tus niet meer. „Boxsprings zijn vrij log. Bovendien kunnen het stofties- ten worden. Steeds meer mensen verlangen weer naar een rank en luch tig bed. Bijvoorbeeld ons nieuwe ontwerp Essentials, een bed met een spiraalbodem, voldoet aan de nieuwste trends", vertelt Marjan Reitsma van Auping. De omranding van het bed waarover Reitsma vertelt, is ge maakt van licht aluminium en voor het hoofdbord is een combinatie van hout en kunststof gebruikt. Het bed is verkrijgbaar in verschillende trendy kleuren, gebaseerd op de (kleding)mode, zoals geel en nacht blauw. Bovendien is Essential het allereerste bed ter wereld dat hele maal cradle-to-cradle (duurzaam, zonder afval) is geproduceerd. Reitsma is van mening dat boxsprings en bedden met spiraalbodems pri ma naast elkaar kunnen bestaan. „Het grote voordeel van een spiraalbo dem is de ventilatie. Een boxspring bestaat uit vele lagen die op den duur niet zo fris meer zijn. Wij hebben onze boxsprings daarom ook voorzien van een spiraalbodem. Veel mensen kiezen een boxspring om dat zo'n bed zachter ligt. Tegenwoordig zijn er heel goede matrassen voor zowel boxsprings als spiraalbodems die heel zacht aanvoelen en toch ondersteuning geven." www.auping.nl www.aupingessential.nl Bed Bergere, uit de collectie van het nieuwe merk Letti Co, onderdeel van Gervasoni. Het ontwerp is van Paola Navone. ■V-T"" fOtÓ'S PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48