Hazelaar mikt na promotie nu op handhaving I 321 sport Geen wedstrijden meer voor Schroder met London Huntelaar onzeker voor topper tegen Bayern Fens gaat jeugd aansturen vrijdag 21 september 2012 HHaHKBHHMmiMHMBMBRI GELSENKIRCHEN - Schalke 04 mist in de topper komende zaterdag te gen Bayern München mogelijk Klaas-Jan Huntelaar. De Neder landse spits kon donderdag niet trainen vanwege heupklachten. „Achter zijn naam staat een groot vraagteken", zei trainer Huub Ste vens. Huntelaar scoorde dinsdag nog voor Schalke in de met 2-1 gewon nen Champions Leaguewedstrijd tegen Olympiakos Pireaus. Schalke heeft in de Bundesliga zeven pun ten uit drie duels en staat vierde. Bayern is met negen punten koplo per. Een andere Nederlandse spits, Bas JINING Van der Lijke grijpt in China net naast zege Middelburger Nick van der Lijke is in de tweede etappe van het twee de deel van de Ronde van China op de tweede plaats geëindigd. De ren ner van het Rabo Continentalteam moest in de massasprint alleen de Rus Alexander Serebryakov voor la ten gaan. Van der Lijke zat in de laatste kilometer in het wiel van.de Rus, maar kon hem niet meer pas seren. De Zeeuw hield wel de snel le Italiaan Angelo Furlan achter zich. Het was al de vierde etappeze ge van Serebryakov. SAS VAN GENT Gelijkspel Bottles en Wellse Vaert 3 De driebanders van Bottles/De Pa rel en De Wellse Vaert 3 kwamen in Sas van Gent een gelijkspel over een. Het duel in poule vier van de derde divisie eindigde in 4-4. Thuisspeler Tony Dobbelaere won van Ludo Kools, John Bakker was net te sterk voor Jac Matthijssen. De Wellse Vaert keerde echter met een punt huiswaarts, dankzij de winstpartijen van Rinus Pankow (tegen Theo Platjouw) en Lars Ak kermans, die te sterk was voor Peter Snelders. Dost, is eindelijk verlost van zijn voetblessure die hem de afgelopen weken hinderde bij zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De voormali ge topscorer van sc Heerenveen kan daardoor zaterdag in de basis beginnen tijdens de thuiswed strijd tegen SpVgg Greuther Fürth. „Het is belangrijk dat Bas weer fit is", liet trainer Felix Magath weten. „Alleen al met zijn aanwezigheid maakt hij de ploeg sterker." Magath kan tegen Fürth zijn sterk ste opstelling het veld insturen. „De druk ligt bij ons. Wij moeten voor de eerste keer dit seizoen thuis winnen inde Bundesliga", besefte Magath. KSBÏK3RS58SS558S8KEKB?^ SU WON De Bruijn is na twee partijen klaar in Korea Jean Paul de Bruijn is er niet in ge slaagd het hoofdtoernooi van de wereldbeker in Suwon te bereiken. De Hulstenaar werd in Zuid-Korea al in de kwalificaties uitgeschakeld. In Suwon won De Bruijn zijn eer ste partij van thuisspeler Seung Jin Lee (2-0). Om het hoofdtoernooi te bereiken moest hij daarna ook Mu- rat Naci Coklu verslaan. Dat kreeg de Zeeuws-Vlaming niet voor el kaar. De Turk won met 2-0 en plaatste zich daarmee voor het hoofdtoernooi, dat vandaag begint. DOBRICH Van der Meet neemt revanche in Bulgarije Met overmacht heeft tennisster An- gelique van der Meet haar partij in de tweede ronde van de challenger van Dobrich gewonnen. In het oos ten van Bulgarije veegde de 21-jari- ge tennisster uit 's-Heer Abtskerke de Italiaanse Anastasia Grymalska van de baan. Nadat Van der Meet de eerste set met 6-2 had gewon nen, pakte ze de tweede met 6-1. Daarmee nam ze revanche voor haar nederlaag van vorige week te gen dezelfde tennisster. Grymalska won toen in Sofia in drie sets. StHHKWR Oostkapelle heeft na drie duels drie punten verzameld. Op de zege bij Heinkenszand (1-3) volgden twee nederlagen. Harro Hazelaar staat zater dag met Oostkapelle tegen over Serooskerke. De trainer mikt met de promovendus op handhaving en wil daar om drie punten pakken in de derby tegen Serooskerke. door Johnny Willeboordse OOSTKAPELLE - De spelers van Oostkapelle staan op scherp voor de wedstrijd tegen Serooskerke in de tweede klasse van het zaterdag voetbal. Naast de drie punten staat er veel prestige op het spel in de Walcherse derby. Volgens trainer Harro Hazelaar van Oostkapelle zal het niet nodig zijn om de spe lers te motiveren. „Het is voor de jongens natuurlijk altijd een speciale wedstrijd. Het is niet alleen een derby op Walche ren, maar ook is Serooskerke een belangrijke concurrent in de com petitie. Voor ons is handhaving het eerste doel. Als je ziet dat Serooskerke ook altijd bij de onder sten eindigt in de competitie kun nen we zo vroeg in het seizoen al een belangrijke slag slaan in de strijd tegen degradatie." De strijd om handhaving in de tweede klasse zal volgens Hazelaar niet eenvoudig worden. „Het zal een lastige strijd worden dit sei zoen. We zijn vorig seizoen gepro moveerd naar de tweede klasse en je merkt dat je nu een extra tandje bij moet schakelen. Fouten wor den hier extra hard afgestraft, daar worden we elke wedstrijd weer be ter van." De trainer van Oostkapelle gaat za terdag vol vertrouwen uit van ei gen kracht. „Als wij in ons eigen spel komen en goed georganiseerd voetbal kunnen spelen, dan ben ik ervan overtuigd dat we de drie punten in Oostkapelle kunnen houden. Onze kracht is verzorgd voetbal spelen, met een goede op bouw van achteruit. Als we de rust kunnen bewaren en op ons ei gen spel concentreren pakken we die drie punten." Voor de 45-jarige Hazelaar is het zijn tweede seizoen als trainer bij Oostkapelle, de club waar hij zelf ook jarenlang in het eerste elftal speelde. Vorig seizoen deed hij de trainingen nog in samenwerking met Kees van der Sluis. Dit sei zoen is hij voor het eerst eindver antwoordelijk. Ik loop al jaren rond bij deze club en ben een aan tal jaar geleden begonnen met het trainen van de B-jeugd. Vorig sei zoen kwam de vraag of ik interes se had om het eerste team te trai nen in samenwerking met Kees. Nou, dan doe je dat natuurlijk. Ik ben twee jaar geleden begonnen aan de trainerscursus en heb in middels het diploma behaald zo dat ik tot en met de tweede klasse mag trainen. Wat dat betreft is het voor mij allemaal heel gunstig ver lopen." Hazelaar, in het dagelijks leven werkzaam als anesthesie-ver- pleegkundige, heeft veel geleerd vo rig seizoen en is Van der Sluis dankbaar voor de samenwerking. „Het is heel fijn als je kan begin nen als trainer met een man naast door Hans Koenekoop Gerco Schroder op de Olympische Spelen met London. ZUTPHEN - Springruiter Gerco Schroder kan niet meer aan wed strijden meedoen met London, het paard waarmee hij twee keer zilver won bij de Olympische Spe len in Londen. De rechter in Zutphen bepaalde donderdag in een kort geding dat de paspoorten van London en nog twintig andere paarden uit de fail liete stal Eurocommerce in han den blijven van schuldeiser Rabo bank. Zonder deze paspoorten kunnen de ruiters geen internationale wed strijden springen. Het kort geding was aangespannen door de eigena ren van London en de andere paar den. Ze eisten de paspoorten terug, maar vonden geen gehoor. De rechter deelt namelijk de zorg van de Rabobank dat de dieren anders verhandeld kunnen worden. De Rabobank is een van de grootste schuldeisers in het faillissement van vastgoedbedrijf Eurocommer ce. De paarden zijn eigendom van Gevi International, onderdeel van het failliete bedrijf. De Rabobank eist een bedrag van ongeveer 42 miljoen euro van Eurocommerce. De bank legde kort na de Olympi sche Spelen in Londen al beslag op de dieren, maar Gerco Schroder kreeg nog wel tijdelijk de beschikking over het paspoort. Daardoor kon hij de afgelopen tijd nog aan twee wedstrijden met London meedoen, in Duitsland en Zwitserland. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Jimmy Fens loopt als voetballer van Kruiningen al wat jaren mee. De verdediger (30) hoopt zijn ervaring om te kunnen zetten in goede voorspellingen in de vierde PZC-toto. Met Kruiningen speelt Fens in de vierde klasse A de topper tegen Wemeldinge. Hij gaat uit van een zege. De twee teams hebben ze ven punten uit drie duels. „Na een slechte voorbereiding hebben we het in de competitie toch goed op gepakt. We hebben een jonge ploeg die goed kan voetballen. Er zijn vier of vijf A-junioren bijgeko men en ik wil die jonge jongens gaan aansturen." Het duel GPC-Altena eindigt in een zege voor de Vlissingers, zo voorspelt hij. En met een blik op de ranglijst van de eerste klasse C: „Die punten hebben ze ook echt nodig." MZC'11, met Fens' dorps genoot Adriaan Nieuwenhuijse als trainer, wint uit bij Krabbendijke. Op zondag kan Goes volgens Fens drie punten bijschrijven tegen Nuenen. „Op mijn werk praat ik er nog wel eens over met mannen uit Goes. Die gaan winnen." Het duel HW'24-Jong Ambon eindigt volgens hem onbeslist. Opvallend: op Fens' lijstje prijken maar liefst acht 'eentjes'. GPC Vlissingen-Altena Oostkapelle-Serooskerke Krabbendijke-MZC'11 Kruiningen-Wemeldinge Goes-Nuenen BVV-Vlissingen Aardenburg-WSC HW'24-Jong Ambon Roda Boys-Terneuzense Boys^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32