Onrust over platen en giftige palen Schilderijen fleuren Arnemuiden op in één nacht vier inbraken in woningen almanak Spellingcontrole WALCHEREN VRIJDAG 21 september 2012 21 PZC Waterschap Scheldestromen: Geen asbest in puin kreek door Annemarie Zevenbergen VEERE - Het waterschap Schelde stromen ontkent dat er asbest is ge vonden bij het werk aan de oevers en in water van de Veerse Kreek. Buurtbewoners maken zich zor gen over de grote hoeveelheden grijze golfplaten en houten palen die open en bloot op het terrein aan de Landschuurweg liggen. Daar wordt momenteel gewerkt aan de aanleg van natuurlijke oevers en paden. Het materiaal is afkomstig uit de kreekoevers. Het waterschap verklaart dat het gaat om zogenoemde cementvezel platen, die de beschoeiing van de oever vormden, en om gecreoso- teerde palen. Die palen werden ooit als 'steun' ingegraven tussen de platen en het wandelpad dat di rect langs de oever voerde. Creo MIDDELBURG - In Middelburg is in de nacht van woensdag op donder dag in vier woningen ingebroken. Twee huizen aan de Oude Vlissing- seweg waren doelwit van de inbre kers. De andere twee inbraken wer den gepleegd in woningen in de Schweitzerstraat en de Cassin- straat. De vier huizen staan alle- maal bij elkaar in dezelfde buurt, in de Erasmus wijk In alle gevallen lagen de bewoners 'f te slapen toen in hun woning werd ingebroken. De buit bestaat uit sieraden en geld. Door de technische recherche is in en rond de woningen sporenon derzoek gedaan. Ook zal er een buurtonderzoek worden gehou den. Tip? redactie@pzc.ni In de Zierikzeese vestiging van de be kende multinational is het foeteren op meubels, schrijfgerei en de kof- fie-automaat tot een kunst verheven. Vooral de van bedrijfswege verstrek te computerapparatuur moet het ont gelden. Als de zaak na enkele argelo ze toetsaanslagen weer eens hele maal is vastgelopen, moet er worden gebeld naar de service-desk. De gedu peerde werknemer komt dan in een keuzemenu terecht, waar hij of zij na ARNEMUIDEN - Drie buitenschilderijen van Wan- 'Zeezicht' en in de Langstraat een schilderij van ten van de winkels krijgen een speciale Arne- het maken van een keuze in een nes van Belzen fleuren sinds deze week Arnemui- de oude Kruiskerk. Met een bijeenkomst bij deze muidse boodschappentas cadeau. Verder wordt nieuw keuzemenu terechtkomt. De ir- den op. De schilderingen laten historische tafere- laatste schildering worden de drie werken van- de winnaar bekendgemaakt van een tekenwed- ritaties kunnen dan hoog oplopen. len zien. Aan de kopgevel van cafetaria De Krab middag rond 15.45 uur officieel onthuld door bur- strijd voor kinderen tot en met 11 jaar. „Wah! Mijn spellingcontrole is zó (hoek Westdijkstraat-Langstraat) hangt een schil- gemeester Harald Bergmann. Dat gebeurt tijdens Ook de vernieuwde Langstraat in Zoutelande oud", liet een collega over de werk- derij van de 'zoutkeete' (foto). Aan een gevel aan de feestelijkheden die zijn georganiseerd voor de wordt vanmiddag, om 16.15 uur, heropend. vloer schallen, „dat-ie 'surfscholen' de Zuidwal, nabij scheepswerf Meerman, hangt heropening van de opgeknapte Langstraat. Klan- foto Ruben Oreel wil vervangen door 'turfschuren'." 'Op zó'n scooter kun je met Inklinken grond vergt elkaar praten' 22 en 23 geduld 24 en 25 1 4 soot mag sinds 2003 niet meer door consumenten gebruikt wor den om hout te impregneren, om dat het de kankerverwekkende stof benzo(a)pyreen bevat. Aan de industriële toepassing ervan zijn strikte voorwaarden verbonden. Volgens het waterschap is er geen sprake van verontreiniging van de bodem door de palen. Dijkgraaf Toine Poppelaars: „Ik be grijp dat veel mensen denken dat het om asbestplaten gaat. De vezel platen lijken daar erg op. Wij gaan er vanuit dat daarin geen asbest is verwerkt, maar we laten dat voor de zekerheid nog eens controleren bij het verwerkingsbedrijf waar de platen naar vervoerd zijn. De pa len worden ook zo snel mogelijk afgevoerd. Het grootste deel is nu uitgegraven. We gaan straks aan de overkant verder, waar de parti culiere steigers liggen." Poppelaars is blij dat er 'eindelijk begonnen is'. „Het project is fors vertraagd. We hadden een half jaar geleden al willen beginnen. Het is te lang een kale vlakte ge weest. Er wordt zelfs gezegd; 'het lijkt wel een oorlogsgebied'. Maar we zijn net begonnen, dit is niet. de eindsituatie. Die bomen moes ten gekapt om de oevers te kun nen aanleggen. Die worden een stuk breder. Ook het nieuwe wan delpad wordt breder dan het smal le slikkerige paadje dat direct langs de oever lag. We hebben al een deel van het ruiterpad klaar en "zijn nu bezig aan de andere pa den." Het wandelpad, nu deels be dekt met steengruis en -puin, krijgt straks een schelpenlaag. Het laarzenpad, of struinpad, blijft on verhard. Vissteigers, een uitkijk punt en een touwbrug zijn andere elementen in het project. Veerenaren maken zich zorgen over de platen en palen die uit de oevers en van de bodem van de Veerse kreek gehaald zijn en open en bloot op het terrein bij de kreek liggen. foto Annemarie Zevenbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21