Voorwaarts moet het van vechtlust hebben 29 donderdag 20 september 2012 DOBRICH Van der Meet is Harmsen de baas Tennisster Angelique van der Meet heeft woensdagmiddag haar eerste- rondepartij in het Bulgaarse Do- brich gewonnen. De 21-jarige speel ster uit 's-Heer Abtskerke was met 7-5 6-1 te sterk voor Danielle Harm sen, de enige andere Nederlandse in het hoofdschema van de challen ger. Van der Meet treft bij de laatste zes tien de Italiaanse Grymalska. De twee ontmoetten elkaar vorige week ook al in Sofia. Toen trok de Zuid-Europese na drie sets aan het langste eind. EMMEN Tweede EK-zege Rentmeester Rianka Rentmeester heeft woens dag tijdens het Europees kampioen^ schap dammen haar tweede over winning geboekt. De speelster uit Nieuwdorp versloeg Laura Tim merman en steeg naar de twaalfde plaats in het klassement. De Letse Zoja Golubeva gaat in Em- men na vijf ronden aan de leiding met acht punten. SYDNEY Venus Williams in Hopman Cup De Amerikaanse tennisster Venus Williams (32) maakt aan het eind van het jaar haar debuut in de Hop man Cup. Ze vormt rond de jaar wisseling in Perth een koppel met haar landgenoot John Isner. Venus kan in de voetsporen van haar zusje Serena treden. Die won het toernooi in 2003 (met James Blake) en 2008 (met Mardy Fish). Volgens Leo Francke benut iedereen maar een derde van zijn capaciteit. „Een mens kan veel meer dan hij of zij denkt." foto Ruben Oreel LONDEN Daar ben ik die mannen die naar Oostkapelle kwamen eigenlijk nog steeds dankbaar voor. Want ik be sloot te gaan motorcrossen en daar heb ik nooit spijt van gehad." Hij reed de Enduro van Óverpelt, voor tien- tot vijftienduizend toeschou wers, met 660 deelnemers en een helikopter van de BRT boven het circuit. Francke: „Dat was een hoogtepunt. Ik werd vijftigste, een knappe prestatie, waar ik nog steeds trots op ben." Wat is nu eigenlijk de mooiste sport in zijn ogen? Voetbal, motor cross of toch hardlopen? „Motor cross, zonder twijfel. Dat heeft iets speciaals. Het is dynamisch, de spanning moet uit je lichaam, je zit dan bomvol adrenaline." Hij heeft nog een off the road, mo tor, maar wedstrijden rijdt Francke niet meer. Sinds kort is hij weer ac tief bij W Oostkapelle, als teamlei sasRssasïEffiss «■■■■■■HH&wnHHlmMiflBaBaKaaaHMmenBBHHniMH der bij de C's. „Die konden ze niet vinden. Mijn zoon speelt in dat team, hij zou zonder begeleiding misschien niet kunnen voetballen en dan thuis op de bank hangen. Niet dus. Nu ben ik dus leider van C2." Francke weet nu al dat hij zaterdag ochtend om elf uur staat te vlag gen in Hoedekenskerke. „Maar dan neem ik wel mijn loopschoe nen mee. Op de terugweg zetten ze me er bij het Shell-station bij Arnemuiden uit. Dan loop ik naar Veere, over de dijk naar Vrouwen polder, via het strand naar Oostka pelle en daarna nog een stukje richting Domburg. Dan draai ik om en loop ik terug naar huis. Heerlijk! Het hoort er bij, want ik wil op 6 oktober fit aan de start staan. Het wordt mijn negende Kustmarathon, maar ik had toch liever kunnen zeggen dat de tien de editie ook mijn tiende zou wor den..." Dochter Springsteen koopt gouden paard Jessica Springsteen, dochter van de Amerikaanse rocker Bmce Spring steen, heeft het gouden olympi sche springpaard Murka's Vindicat gekocht. Het in Nederland gefokte dier werd bij de Spelen van Lon den bereden door Peter Charles. De combinatie maakte deel uit van de Engelse equipe, die net voor Ne derland de landenwedstrijd won. &SSS&SSS83S82i door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van Savok slaagden er vorig seizoen niet in om zich in de pro motieklasse te handhaven, maar verheugen zich een klasse lager op voorhand op veel derby's. De vrouwen van Voorwaarts, De Ster- re en IJVC (zaterdag al) zijn onder meer tegenstander in de eerste klasse. Savok, IJVC en De Sterre lijken op voorhand kansrijk voor een plaats in de top van de eerste klasse. Be langrijkste concurrent wordt BOK, dat vorig seizoen al sterk speelde en titelaspiraties heeft. De mannen van Voorwaarts vormen de enige Zeeuws-Vlaamse promo tieklassen Een klasse lager is De Sterre de enige Zeeuws- Vlaamse equipe. SAVOK Sarah de Bakker is gestopt, Paula Wildeboer is terug naar IJVC. Daar staat de terugkeer van Eve lien Bakker tegenover. De selectie is verder aangevuld met Sofie Fer nandez, Lieke Dezutter en Angela Broodman. „We zijn al een tijd aan het trai nen, maar ik heb de selectie nog niet compleet gehad", vertelt trai ner Luc Chinitor. De oefenmees- ter legt geen druk op de groep. „We hoeven als degradant niet per se terug, maar als we elke week compleet zijn, dan kunnen we meedoen voor de bovenste drie plaatsen." IJVC Na een onverwacht matig seizoen is IJVC versterkt door de terug keer van Paula Wildeboer en de komst van Nini Sigmond-Caniere van De Sterre. „Er is lekker pittig getraind", vindt Meijke van der Plas, die goede hoop heeft op een betere competitie. IJVC verraste in de oefencampag ne met een zege op titelkandidaat De Sterre. „Als je daarvan wint, geeft dat vertrouwen. We hebben een krappe selectie. We gaan voor een mooie plek in de midden moot." VOORWAARTS Trainer Richard van Acker zag tot zijn schrik vier speelsters eind vo rig seizoen afhaken en voegde twee jeugdspeelsters aan de selec tie toe. „De aanwas vanuit de jeugd is goed, daar ben ik blij om", stelt hij tevreden vast. „We hebben een aantal oefenwedstrij den gespeeld, waarin het goed liep. Maar we hebben slechts acht speelsters. Door ziekte, examens en werk zullen we nog wel eens op de proef worden gesteld. Toch moet een plaats in het linkerrijtje haalbaar zijn." Bij de Axelse mannen is Mischa Acke de opvolger van trainer Gui- do de Beule, die naar het Bel gische Stekene is vertrokken. Met een selectie van elf man is half au gustus de training hervat. „We hebben een aantal oefenwedstrij den gespeeld, maar nog niet tegen ploegen van gelijkwaardig ni veau", vindt Dennis de Koeijer. De libero - verwacht dat Voor waarts het vooral van vechtlust zal moeten hebben. „We zullen zien hoe het uitpakt. Lijfsbehoud is ons doel, maar het zal knokken worden om erin te blijven." DE STERRE Na het vertrek van spelverdeler Wouter Bonte naar Voorwaarts hebben de mannen van De Sterre zonder succes gezocht naar een vervanger. Thijs Acke en Joost Lammerts nemen komend sei zoen de spelverdeling voor hun re kening. „We hebben nog niet veel getraind en zijn nu maar meer met acht man", blikt Joost Lam merts een tikje somber vooruit. „Het was als spelverdeler tijdens de trainingen wennen, vooral wat de afstemming met de mid denmannen betreft. Ik zie moge lijkheden, maar met zo'n krappe selectie wordt het een zwaar sei zoen." De vrouwenploeg van de club uit Zuiddorpe liet het in de slotfase van vorig seizoen liggen, waar door titelkansen verdwenen. On der leiding van Cor Hamelink is de selectie al een week of-zeven in training. „We hebben verschillen de driekampen gehad", vertelt De- nise van Rijn. „We hebben tegen Belgische ploegen gespeeld en van IJVC verloren. We hebben vorig seizoen een goede competitie ge draaid en lang om de eerste plek meegedaan. Het is onze doelstel ling om weer bovenin mee te doen. Wie weet, lukt het nu wel om te promoveren." Kustmarathon geeft wildcards aan Afrikaanse broodlopers. Benieuwd of supporters en J wedstrijdlopers dit zullen waarderen. #ikniet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75