Chelsea is niet langer de ploeg van het betonvoetbal sport27 donderdag 20 september 2012 'In een tijdrit is het altijd fijn om een Britse COtlCUirente VOS meldt Zich af doelwit te hebben. Als je Contador inhaalt, De Britse wielrenster Lizzie Armitstead heeft zich wegens ziekte afgemeld voor de wereldtitelstrijd op de weg, zaterdag in Limburg. Ze eindigde tijdens Weet je zeker dat je goed bezig bent de Olympische Spelen van Londen nog als tweede achter Marianne Vos, die nu dus een concurrente minder heeft in het gevecht om WK-goud. De Britse Tony Martin wielerbond heelt geen vervangster opgeroepen voor Armitstead. Tony Martin verovert zijn tweede wereldtitel en steekt daarom twee vingers op als hij de finishlijn passeert. foto Jerry Lampen/ANP door Wilber Hack DEN HAAG - Koortsachtig joeg Chel sea sinds het aantreden van geld schieter Roman Abramovitsj een triomf in de Champions League na. Vorig jaar werd die droom wer kelijkheid. De kritiek dat de oude mannen van de Londense club de trofee veroverden met betonvoet bal waar kraak noch smaak aan zat, kwam hard aan. Het versnelde de vernieuwings drang bij Chelsea die middels een derde generatie aankopen (De Bruyne, Lukaku, Courtois) van de Rus al was ingezet. Abramovitsj was zelf nauw betrokken bij de zo merse transfers. Terwijl Courtois en Lukaku nog elders rijpen, moes ten Eden Hazard en de Braziliaan se vormgever Oscar direct kleur ge ven aan de ploeg. Het zal Abramo vitsj tevreden stemmen dat juist dat tweetal een hoofdrol vertolkte bij het 2-2-gelijkspel van woensdag avond tegen Juventus. Chelsea boeit dus weer. Na vier speelronden is de Londense club koploper in de Premier League. Dat heeft het vooral te danken aan Hazard die met één treffer en liefst zes assists een fors aandeel had in de acht competitietreffers. De Belg is -de nieuwe publiekslieveling op Stamford Bridge. Coach Roberto di Matteo, die in een paar maan den tijd wonderen verrichtte door Chelsea aan de winst in de Cham pions League en de Engelse beker te helpen, heeft als belangrijkste doel gesteld de kloof met de clubs uit Manchester te dichten. Die be droeg vorig seizoen nog 25 pun ten. In de competitie ligt Chelsea op koers. En dan is er natuurlijk nog de Champions League. Di Matteo, die aan mocht blijven, zou graag de eerste coach worden die hem twee keer achter elkaar wint. Het duel met de Italiaanse kampioen moest champions MMMÊSmÊ Groep E. Chelsea-juventus 2-2 (2-1). 31. Oscar 1-0, 33. Oscar 2-0, 38. Vidal 2-1, 80. Quagliarella 2-2. Shakhtar Donetsk-FC Nordsjaelland 2-0 (1-0). 44. Mkhitaryan 1-0, 76. Mkhita- ryan 2-0. Groep F. Bayern Miinchen-Valencia 2-0 (1-0). 38. Schwéinsteiger 1-0, 76. Kroos 2-0. ülle-Bate Borisov 1-3 (0-3). 6. Volodko 0-1, 20. Rodionov 0-2, 43. Olekhnovich 0-3,60. Chedjou 1-3. een duidelijke indicatie geven voor de mogelijkheden van zijn ploeg, die een paar weken geleden nog zo kansloos de finale van de Euro pese Supercup van Atletico Ma drid verloor. Er was al meteen sprake van een clash tussen de nieuwe en de oude adel in het Europese clubvoetbal. Juventus won in het verleden tweemaal de Champions League en is na een omkoopschandaal weer hard terug op weg naar de Europese top. Alleen de plaats van coach Antonio Conté op de tribu ne in plaats van op de bank herin nert nog aan het bevlekte verle- Groep G. FC Barcelona-Spartak Moskou 3-2 (1-1). 14. Tello 1-0, 29. Alves 1-1 (eigen doelpunt), 58. Romulo 1-2, 71. Messi 2-2, 80. Messi 3-2. Celtic-Benfica 0-0. Groep H. Sporting Braga-CFR 1907 Ciuj 0-2 (0-2). 19. Bastos 0-134. Bastos 0-2. Manchester United-Galatasaray 1-0 (1-0). 7. Carrick 1-0. Bijzonderheid: Nani (Manchester United) mist een straf schop). den. Conté moet een schorsing van tien maanden uitzittén we gens matchfixing. Binnen de lijnen heeft de ploeg de zaken wel aardig op orde. Juventus is al 43 competitieduels ongesla gen. Het bracht op het volgepakte Stamford Bridge acht spelers bin nen de lijnen die ook de kern vormden van de nationale Italiaan se ploeg bij het EK. Omdat ook de speelstijl vergelijk baar is ontspon zich een boeiend gevecht. De openingsfase was voor Juventus. Maar daarna namen de jonge twintigers van Chelsea de re gie in handen. Eden Hazard zorg de na dik een half uur opnieuw voor een assist. Hij legde de bal in de voeten van Oscar, die via het been van Bonucci raak schoot. Twee minuten later demonstreer de de Braziliaanse spelmaker zijn grote klasse. Hij speelde de bal tus sen de benen van Pirlo door en mikte het leer strak in de kruising. Juventus sloeg nog voor de rust via Vidal terug. Na de pauze domi neerde Chelsea, dat jacht maakte op meer treffers. Maar tien minu ten voor tijd ontsnapte invaller Guagliarella aan de aandacht van de Londense defensie. Tussen de benen van doelman Cech door mikte hij raak. LONDEN Meer homohaat in Engels voetbal Homofobie is een groeiende mis stand in het Engelse voetbal. De ho mohaat is zelfs een groter probleem dan andere vormen van discrimina tie. Dat blijkt uit een rapport dat woensdag is uitgebracht door de Britse regering. „Er komen steeds meer bewijzen. Recent onderzoek heeft uitgewezen dat 25 procent van de voetbalsuppor ters meent dat voetbal homofo bisch is, terwijl nog maar 10 pro cent meent dat voetbal racistisch is", luidt een conclusie uit het rap port. Van de ondervraagde suppor ters zegt 14 procent dat ze in de sta dions anti-homoliederen horen. ROTTERDAM Te Vrede op weg terug bij Feyenoord Feyenoord-trainer Ronald Koeman kan waarschijnlijk spoedig een be roep doen op Mitchell te Vrede. De aanvaller die in de zomer over kwam van Excelsior, heeft voor het eerst met de groep meegetraind, na dat hij eind juli een operatie aan zijn lies had ondergaan. „Het voelt goed om weer aan te sluiten bij de groep", zegt Te Vrede woensdag op de website van de Rotterdammers. ZEIST Voetbalvrouwen naar EK 2013 in Zweden Het Nederlands vrouwenvoetbal team heeft woensdag zekerheid verkregen over deelname aan het Europees kampioenschap van vol gend jaar in Zweden. Oranje was in het kwalifïcatiereeks al uitgespeeld en was afhankelijk van andere resultaten om zich als beste nummer twee direct te kun nen plaatsen voor het EK. Het doel saldo van +18 van de ploeg van bondscoach Roger Reijners was uit eindelijk doorslaggevend. NIEUWEGEIN Van Rijsselberghe in race voor trofee Olympisch kampioen Dorian van Rijsselberghe maakt grote kans op de jaarlijkse Conny van Riet schoten Trofee, de prijs voor de beste Nederlandse zeilprestatie. De windsurfer van Texel veroverde goud bij Londen 2012. Hij krijgt voor de prestigieuze onderschei ding, die op 24 oktober wordt uitge reikt, concurrentie van onder ande ren Udo Hessels, Marcel van de Veen en Mischa Rossen, die bij de Paralympics de titel pakten in de Sonarklasse. LONDEN Davis Cupteam heeft een ronde rust Het Nederlandse Davis Cupteam is woensdag vrijgeloot voor de eerste ronde van de Europees/Afrikaanse zone I. Nederland kreeg die zogehe ten bye vanwege zijn ranking. Nederland moet nog afwachten wie in april de tegenstander is in de tweede ronde. Denemarken en Finland moeten eerst onderling be palen wie het tegen Roemenië op neemt De winnaar van dat duel speelt vervolgens tegen Nederland. Eerder dit jaar speelde de equipe van Jan Siemerink ook al tegen Fin land en Roemenië. Van beide lan den werd met 5-0 gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73