Poppodia in de verdrukking 22 zeeland Bief krijgt prijs Radio 2 brieven Werkt in je voordeel donderdag 20 september 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Implantaatlens Reactie op artikel over de implan taatlens. Ik lees weinig over de mo.- gelijke risico's en de nadelen die ja ren later komen bij het plaatsen van een implantaatlens. Indien niet medisch noodzakelijk raad ik het niemand aan aan. Met een dik ke bril kun je veel gezonder verder leven. Er is om te beginnen o,i pro cent kans op de ïooo) op een in fectie met daarna groot risico Op blindheid. Altijd is er na een in greep een veel grotere kans op het vroeg optreden van eigen lensver troebeling, staar dus. Dan onderga je alsnog een implantaatlens-opera tie als vervanging van de eigen troe bele lens en verwijdering van de eerdere voorzet implantaatlens. Met een hoge dioptrie min-sterkte heb je binnen een jaar al vrijwel ze ker na-staar. Probeer er zo lang mo gelijk mee te leven zoals het is en af te blijven! Grote min-dioptrie, vroege staar, na-staar, netvlies-el- lende, ik heb het allemaal! Walter Geeraert Frans Halslaan 2a, Vlissingen Staten-Generaal Uit de column 'Achterhoede': 'Te zamen vertegenwoordigen deze 150 Kamerleden het algemene be lang'. Inderdaad, zij zijn de door het volk gekozen leden van de Sta ten-Generaal. Via de media ont staat eerder het beeld van een Vere niging van Eigenaars waar vaak het eigen belang voor het algemene be lang gaat. Wie er op de zetels ko men te zitten en het te vormen re geerakkoord daar heeft de kiezer verder geen invloed op. M.F. van Eekhout Oranjedijk 56, Vlissingen CDA Het CDA moet kiezen voor de op positie. Dit stellen vijf provinciale voorzitters van het CDA. De partij is toe aan herbezinning. Het CDA is met de keuze van dominee Peet oom als partijvoorzitter, theologe Jacobine Geel als partij-ideoloog Sybrand van Haersma Buma en Sijbrand van Haersma Buma als partijleider eigenlijk een derde pro testants-christelijke partij gewor den. De katholieke zuil (Limburg en Brabant) is als het ware afgeser veerd, terwijl in het zuiden juist veel te verdienen viel. De huidige partijleiding heeft gekozen voor de oude ARP-richting - links van het midden - en verzuimd de katholie ken - overwegend rechts van het midden - binnen boord te houden door één functie te reserveren voor een vooraanstaande, aanspre kende Zuid-Nederlandse politicus. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen CDA 2 Er is geen plaats in het zuiden meer te vinden waar het CDA nog de grootste is. Het verlies komt doordat de kiezers naar de PW en SP vluchten en nu door WD zijn opgegeten. De schuld ligt bij de partijleiding; te arrogant om met de katholieken in het zuiden in ge sprek te gaan en uit te zoeken wat er mis is. Ze denken dat progressief protestantisme genoeg is om de grootste mee te worden en een par tij. Met links atheïsme win je niks. Peetoom mompelt, samen kunnen we meer. Maar doe het dan ook sa men! Ik ben lid geworden van het CDA om voor de erfenis van mijn opa (oud KVP'er) te vechten en aan alle katholieken: word lid! Het kan gratis en laat de behoudende katholieke stem horen. Alleen met een katholieker CDA kunnen we het zuiden terugwinnen. Jos van Ginneken Buizerd 2, Terneuzen Moslims Het aantal derhonstranten tegen de film 'the innocence of the mos lims' blijkt relatief klein te zijn. Ze reageren soms gewelddadig, maar je kunt je afvragen waar dezelfden zijn als er weer eens een zelfmoord- bom dood en verderf zaait onder onschuldige burgers. 'Gij zult niet doden' geldt toch ook voor mos lims? Waarom laten de vreedza- men onder hen hun stem niet ho ren tegen al het geweld in naam van de religie? W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Nu met gratis rhonteur! telfort.nl 0800170/ Telfort winkels „In 2010 stond de teller van het gemiddeld aantal popconcerten nog op 110. Een jaar later op 93." Uit overzicht Poppodia in cijfers 2011 De Vereniging Nederlandse Pop podia en -Festivals (VNPF) maakt zich zorgen over de terugloop van het aantal popconcerten en clubavonden. Directeur Berend Schans van de VNPF vreest dat ta lentvolle bands te weinig kansen krijgen om zich te verbeteren. door Najoni Kamps en Edith Ramakers De podia hebben last van de crisis. Ook de twee bij de VNPF aangesloten Zeeuw se poppodia, Brogum (Zierikzee) en 't Beest (Goes). Ze merken de daling van inkomsten, maar 'redden' het nog wel. Anita Berrevoets van 't Beest. „We maken bijvoorbeeld veel ge bruik van vrijwilligers. Dat kan ook niet anders. We zijn een grote organisatie", zegt ze. Sjors de long sten van Brogum, zegt dat hij des ondanks ook onbekende artiesten de kans geeft om hun kunsten te vertonen. „We merken dat het pu bliek dat erg leuk vindt." Met die opvatting zal Berend Schans blij zijn. Want een van de gevaren van de terugloop aan in komsten is dat poppodia voorzich tiger programmeren. Schans: „De podia hebben minder te besteden en daardoor valt de keuze voor Poppodia in Nederland een optreden vaak op dezelfde 'vei lige' artiesten. De artiest die zeker geld oplevert. Daardoor ontstaat een eenheidsworst." Poppodia krij gen minder inkomsten binnen en proberen dat op te lossen met 'goed ondernemerschap'. Het pu bliek is voorzichtiger met het uitge ven van geld en bezoekers moes ten, in 2011, meer voor hun tickets betalen door de btw-verhoging van 6 naar 19 procent. „Maar het zou erg zijn als er als reactie vlak geprogrammeerd wordt. We zijn opgericht om talen ten te ontdekken, die te laten repe teren en om die bands of artiesten ook de kans te geven ervaring op te doen. Vandaar dat ik me zorgen maak", legt Schans uit. Hij voorziet nog meer problemen, omdat de laatste bezuinigingsron de nog niet is doorgevoerd. Bere kend is dat de naderende bezuini ging per podium gemiddeld tus sen de 15 en 20 procent ligt. „Dat is niet in verhouding met de bezui- I niging van de musea (gemiddeld 2 procent) en schouwburgen, zo'n 5 procent." Poppodia bestrijden hun dalende 1 inkomsten ook door minder perso- neel in loondienst te hebben. Vrij willigers nemen hun plaats in en er worden meer besloten feesten gehouden bij de poppodia. „Die feesten liggen wel in het verlengde van de doelstelling van de podia, 1 maar we willen wel zoveel moge lijk een open podium zijn." Er zijn drie soorten poppodia in Nederland: grote- duizend bezoe kers of meer), middelgrote- (vier honderd tot duizend bezoekersen kleine poppodia (tot vierhonderd bezoekers). In 2011 zijn door 53 poppodia 1.522.973 kaarten verkocht voor 4936 verschillende popconcer ten. Het gemiddeld aantal bezoekers per concert steeg van 297 bezoe kers in 2009, naar gemiddeld 309 bezoekers in 2011. Het gemiddeld aantal concerten per podium daalt. Van 110 con certen in 2009 naar 93 concer ten in 2011. Ruim de helft van de poppodia ligt in het westen van Nederland. Daar zijn de meeste optredens (56,5 procenten komen de mees te bezoekers (64 procent). In 2011 waren 6251 mensen werkzaam bij poppodia. Hiervan werkte 62 procent als vrijwilli ger. De poppodia realiseerden in 2011 een gezamenlijke omzet van 101,5 miljoen euro. Eigen inkomsten worden ge creëerd uit kaartverkoop, hore- caomzet en inkomsten uit beslo ten verhuur en sponsoring. MIDDELBURG - Blof is de eerste win naar van de Radio 2 Mijlpaalprijs. Het twintigjarig jubileum van Blof is voor de zender aanleiding om de band te eren vanwege zijn bij drage aan de Nederlandse popmu ziek. De uitreiking van de prijs, op zon dag 28 oktober, gaat gepaard met een bijzonder Blofconcert in de kleine popzaal van de Ziggo Dome in Amsterdam. De luisteraars van Radio 2 kunnen de setlijst voor het optreden samenstellen, door op de website www.radi02.nl hun voorkeuren aan te geven. Het con cert, van 16.00 tot 18.00 uur, wordt live uitgezonden op Radio 2. Zater- dag 10 november is het op televisie te zien op Nederland 3. Blof viert zelf het 20-jarig bestaan de komende tijd onder meer met een groot concert in de Ziggo Do- me (3 november) en de verschij ning op 19 oktober van het verza- melalbum Hier: het beste van 20 jaar Blof, in de vorm van een dub- r bel-cd en een cd/dvd-box.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72