Forse daling in uren thuiszorg Oostburgse slagerij wint drie keer goud Straat Hulst dicht Fred Lindenberg: donderdag 20 september 2012 Voorbereidend handwerk voor de aanleg van de wegen van de Sluiskiltunnel. OOSTBURG - Op de, tijdens de jaar lijkse Slavakto, gehouden interna tionale ambachtelijke vakwedstrij- den heeft slagerij De Milliano uit Oostburg een bijzondere prestatie neergezet. Eigenaar en keurslager Alfred Phi- lippi en zijn team wonnen maar liefst drie keer goud met zijn inge stuurde producten. Goud voor zijn gekookte achterham en zijn droge worst én goud met ster voor zijn runderrookvlees. Er werd gekeurd op onder meer smaak, kleur, uiter lijk en mondgevoel. De komende dagen kunnen alle klanten van de 'gouden' specialiteiten in de win kel groeven. HULST - De Kleine Bagijnestraat in Hulst is vandaag gedeeltelijk afge sloten voor doorgaand verkeer. Het gaat om het stuk tussen de Houtmarkt en de Tuinstraat. Delta verricht werkzaamheden aan kabels en leidingen in de straat. De afsluiting duurt van 8.oo uur tot ongeveer 16.30 uur. Verkeer wordt omgeleid. De binnenstad verlaten kan via de Tuinstraat. Bij beschikking van de Rechtbank Middelburg d.d. 12 september 2012 is Mevr. C. Boogaard, ge boren op 24-1-1967, wonende te 4501 JD Oostburg, Burgemeester Gratamastraat 4 onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. Op termijn ook personele gevolgen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De vraag naar huis houdelijke hulp heeft in Terneu- zen en Hulst 'een vrije val' ge maakt. Volgens directeur Arnold Schelfhout van marktleider Zorg- Saam is er sinds begin 2011 sprake van een daling met dertien pro cent. De afname is het gevolg van een met de gemeenten afgespro ken hervorming van de huishoude lijke hulp om de uitgaven in de hand te houden. Vooral de gemeente Hulst gaf veel meer geld uit aan thuiszorg dan zij van de rijksoverheid kreeg. De kos ten dreigden nog verder uit de hand te lopen, als niet voor een an dere werkwijze zou wórden geko zen. Met de zorgaanbieders is daar op afgesproken dat zij voortaan een vast bedrag per jaar krijgen. Het declareren van gewerkte uren volgens het principe 'uurtje, fac tuurtje' is sinds begin dit jaar defi nitief voorbij. En dat heeft gevolgen, voor zowel de gebruikers van huishoudelijke hulp als de mensen die in de thuis zorg werken. Medewerkers van welzijnsinstelling Aan Z in Terneu- zen en stichting Welzijn Hulst be spreken allereerst met gebruikers hoeveel uren hulp zij nodig heb ben. Daarbij wordt nadrukkelijk gekeken of er niet-professionele krachten (familie, buren) zijn die hulp kunnen bieden. Klussen als strijken en ramen zemen worden bovendien in principe niet meer door thuiszorgers gedaan. Klanten kunnen daarvoor via diensten cheques (a vijftien euro- per uur voor twee medewerkers) bij onder meer de sociale werkvoorziening Dethon terecht. „Onze medewerkers moeten leren met deze veranderingen om te gaan", geeft ZorgSaam-directeur Schelfhout aan. „Ze vinden het las tig. Dat geldt ook voor klanten die al zorg kregen. Nieuwe klanten ac cepteren het wel. We moeten een balans vinden tussen wat mensen nog zelf kunnen of kunnen organi seren en thuiszorg." De nieuwe werkwijze heeft ook personele gevolgen. Er zijn minder thuiszorgers nodig. ZorgSaam en ook de kleinere speler Curamus in Hulst hebben dit tot nu toe kun nen opvangen door natuurlijk ver loop. Op zo'n 400 medewerkers heeft ZorgSaam nu zeven bovental ligen. Zij blijven in dienst. De ex tra kosten worden uit de reserves betaald. Schelfhout: „Dat kan, om dat ZorgSaam een grote organisa tie is. En vaak zijn de medewer kers ook al jaren in dienst." Zorg Saam wil zich een goed werkgever tonen, ook omdat op termijn een personeelstekort dreigt in de zorg. Volgens Schelfhout gaat dit vraag stuk overigens pas na 2020 echt spelen, als de vergrijzing een hoog tepunt bereikt. Geen tips overval op goudopkoper Sluiskil De politie heeft nog geen tips ge kregen van mensen over de twee gemaskerde mannen die dinsdag middag een overval pleegden op een goudopkoper in welzijnscen- trum 't Meulengat in Sluiskil. Het is ook nog onbekend hoe de twee twintigers zijn gevlucht. Beiden zijn tussen de 1.70 en 1.75 meter lang. Ze droegen allebei een zwarte jas en spijkerbroek. Een van de twee had witte sportschoenen aan, met groene en rode versiersels. SINT JANSTEEN Riool Geslechtendijk wordt gerepareerd In de Geslechtendijk in Sint Jan steen is ter hoogte van het Baronie plein het riool defect. Vandaag (donderdag) wordt het euvel gere pareerd. Om de werkzaamheden uit te kunnen voeren, wordt een deel van de weg afgezet. Het ver keer kan, zij het met enige hinder, passeren. Maar het blijft mogelijk dat tijdens het karwei blijkt dat de weg helemaal dicht moet. In dat ge val wordt het verkeer omgeleid via de Oude Galgenstraat. BIERVLIET Puzzelfietstocht van ANBO door polders De afdeling Biervliet van ouderen bond ANBO houdt vanmiddag een puzzelfietstocht door de polders. Daar mag iedereen aan meedoen. Vertrek is bij het dorpshuis om 13.30 uur. De prijsuitreiking begint om 16.15 üur. Meefietsen kost zes euro, inclusief drie consumptiebonnen. ANBO- leden betalen vier euro. „Ik ben al bij heel wat wegenprojec ten in Zeeland betrokken geweest. Meestal zijn die na een jaar of vier verwezenlijkt. Dit vergt veel meer tijd en dat is een enorme uitdaging."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70