Te veel kansen gemist in kassengebied' Tolheffing voor Clingse bossen is van de baan ZEEUWS-VLAANDEREN Ervin geeft je meer ruimte Nu 2.849,- Laat het water maar stromen 7öpform DONDERDAG 20 september 2012 17 Havenschap zegt ontwikkelaar de wacht aan Oprechte liefde voor 'een klein vlekje' 18 en 19 door Harmen van der Werf WESTDORPE - Havenschap Zeeland Seaports heeft het helemaal gehad met Bio Glas, de ontwikkelaar van een deel van het kassengebied bij Westdorpe. Volgens Hans van der Hart, directeur van Zeeland Sea ports, heeft Bio Glas veel te weinig gedaan om glastuinbouwers aan te trekken. Zeeland Seaports neemt nu zelf het heft in handen en wil Bio Glas weg hebben. Om dat te bereiken, had Zeeland Seaports het faillissement van Bio Glas aangevraagd. De ontwikke laar heeft voor de aankoop van ruim 120 hectare grond bij West dorpe een lening lopen bij het ha venschap en voldeed, aldus Van der Hart, al geruime tijd niet aan zijn verplichtingen. „Bij herhaling hebben wij bij Bio Glas aangedron gen op het nakomen van de afspra ken. Dat heeft niet geholpen. Ons restte alleen het aanvragen van fail lissement." Gerrit ]an Broeze uit Almelo, direc teur van Bio Glas, erkent dat finan ciële verplichtingen niet zijn nage komen, maar hij had daar naar zijn zeggen ook een goede reden voor. Bio Glas is~ de Westdorpse to- matenkwekerij Tomaholic - waar van het gedeeltelijk eigenaar is - fi nancieel bijgesprongen, omdat die anders kopje onder was gegaan. „We hebben zo vijftig mensen aan het werk gehouden." Het besluit van Zeeland Seaports om de_stek- ker eruit te trekken, is Broeze dan ook zwaar gevallen. „Zeker omdat we vergevorderd zijn met een gro te investeerder die kassen wil bou wen in het gebied." Bio Glas heeft in reactie op het faillissementsver- zoek van Zeeland Seaports uitstel van betaling aangevraagd. De recht bank in Almelo heeft dat woens dag verleend. Een bewindvoerder mag orde op zaken gaan stellen. Van der Hart wacht af welke stap pen de curator zet, maar dat Bio Glas weg moet, staat voor hem als een paal boven water. Zeeland Seaports heeft ook al een commer ciële manager aangesteld om de werving van glastuinbouwbedrij ven stevig ter hand te nemen. Vol gens Van der Hart zijn er voldoen de kansen in de markt, zeker om dat tuinders in het kassengebied bij Westdorpe tegen een langjari ge, vaste prijs warmte en CO2 kun nen afnemen van kunstmestfa- briek Yara. WarmCo2, eigendom van Zeeland Seaports (80 procent) en Yara (20 procent), heeft daar voor 65 miljoen euro geïnvesteerd in infrastructuur. Die investering moet eruit komen. door Eugène Verstraeten sint jansteen - Stichting Het Zeeuwse Landschap (HZL) schrapt zo goed als zeker het plan om 'tol' te heffen voor georganiseerde wan del- en fietstochten door het water wingebied bij Sint Jansteen en Clin- ge, zegt Chiel Jacobusse van HZL na ophef die daarover is ontstaan bij Tour Club Hulst. Onafhankelijk raadslid Jos van Eek kaart de kwestie vanavond aan tij dens de vergadering van de ge meenteraad. De TC Hulst houdt op zondag 18 november voor de vijf tiende keer, onder de vlag van de Ronde van het Waasland, de jaar lijkse veldtoertocht. De tocht gaat onder meer door de Steense en Clingse bossen. De toer club krijgt daarvoor jaarlijks vergun ning van eigenaar Evides en beheer der Het Zeeuwse Landschap. Al de vorige toerritten zijn volgens secre taris Benny van Goethem verlopen zonder klachten. Nu eist HZL een bijdrage van een euro per deelne mer. Omdat de toertocht meer dan duizend deelnemers trekt, betekent dat een financiële strop. Van Eek vindt de nieuwe regeling om te betalen voor lopen of rijden in openbaar gebied 'heel vreemd'. Volgens het raadslid zullen Bel gische toerclubs die tochten over de grens organiseren Hulst links la ten liggen en zullen bedrijven daar niet blij mee zijn. Jacobusse legt uit dat de maatregel is genomen onder druk van de be zuinigingen op natuurbeheer. „De provincie heeft ons gevraagd na te denken over ideeën om meer in komsten te krijgen. Dan ligt het voor de hand om voor georgani seerde activiteiten in onze gebie den een bijdrage te vragen. Dat ge beurt al op veel plekken in Neder land." HZL maakt er echter geen halszaak van. Jacobusse: „We gaan in overleg met de gemeente. Als er geen draagvlak bestaat voor deze maatregel, dan schrappen We die. We zijn er niet op uit om hier een 'bosbrand' van te krijgen." breskens - Een uitdaging, dat moest de opdracht voor de basisschoolleerlingen bij het waterschapsgebouw in Breskens gisteren zijn. De jonge bezoekers waren im mers Leonardo-leerlingen uit de hele provincie: extra 'slimme' basisscholieren, die regelmatig bij elkaar ko men om moeilijke opdrachten uit te voeren om zo extra geprikkeld en uitgedaagd te worden. En uitdagend was het. In groepjes moesten de pakweg dertig kinderen uit de groepen drie tot en met acht een waterconstructie bouwen van minstens vijftien meter lang. Daarvoor kregen ze regenpijpen, touwtjes en bam boestokjes. Daarnaast was het de bedoeling dat er min stens één wateropvangplek werd ingebouwd (bijvoor beeld een jerrycan of lege wasmiddelfles), en liefst moest er ook nog een bewegend element in het bouw werk zitten. Dat daarbij naast technisch inzicht ook sa menwerking een belangrijke rol speelt, was een goede extra les. Aan het eind van de middag mochten .de kinderen hun constructie aan de meegekomen ouders laten zien. De bijeenkomst was een samenwerking van onder meer het Leonardo-onderwijs, de Hogeschool Zeeland (die kinderen wil laten kennismaken met techniek) en water schap Scheldestromen (dat de kinderen en vooral hun ouders en passant iets over de kustversterkingswerken bij Breskens kon meegeven). Over twee weken komen nog eens enkele tientallen Leonardo-kinderen een wa terconstructie in elkaar zetten. foto Peter Nicolai Morres Wonen Industrieweg 2 4561 GH Hulst 0416-673678 www.topform.nl Hoekcombinatie Ervin. Design moet lekker leefbaar en betaalbaar zijn. De hoekcombinatie Ervin is een "klassieker" van Topform en bestaat uit een 3-zitsbank en een chaise longue. Van 3.449 nu voor 2.849.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67